Skocz do zawartości

Kwietniowy meet w Łodzi.


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja będę miał:

-lapka

-parę CD

-imp550

-Super Simple Hybrid aka. "emocje amp"

-custom IEM UM3w + custom silver cable - jakby ktoś był ze słuchawkami UE to będzie mógł posłuchać.

-Audeo

-S:flo (niestety bez muzyki wgranej)

-Rocoo

-różne kabelki i przejściówki

-Comply T500

-NuForce Ne-7 i Ne8

-Nuforce Icon HDP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko i świeżo zaraz po mecie. Fajni ludzie z tej wawy :D. Nasi też równie fajni. Wojtek to taki nasz "Don" :P. Bez niego nie było by niczego.

 

Ze sprzętu wrażenia:

 

  • Jeśli szukacie bezkompromisowej jakości dźwięku, to tylko S:Flo 2.
  • Sony X1050 fajny, ale nie za oryginalną cenę.
  • Iriver U10 i S10 nie ma lepszych jak do tej pory dla mnie. Nowy sprzęt się chowa, tego producenta.
  • v-JAYS prawdopodobnie nowy hit "nausznych portable", cena tylko je blokuje.
  • d-JAYS i E2 kolejne para zauroczyła mnie.
  • E2 wyraźnie zlikwidował szumu i sybilizacje w q-JAYS.
  • q-JAYS<d-JAYS, o dziwo lepsze jedno przetwornikowe, ogólnie.
  • Rodzina MEE M2, M6, M9, kolejny silny producent na rynku, fajne słuchawki, wszystkie.
  • Wzmacniacze, Dac'ki od Nuforce lekkie rozczarowanie, są tylko dobre. Prawdopodobnie słuchawki nas ograniczyły.
  • Denon'y D2000, dużo potrafią, czuje się tą jakość, ale za ciepłe jak dla mnie.
  • Phonak Audeo PFE 112 bez takiego wow jakiego się spodziewałem.

Jak sobie coś przypomnę to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo sprzętu sporo jak na gabaryty sklepu ludzi. Pierwsze wrażenie...zmęczony jestem. Na teraz połączenie s10 z vJaysami to lider, wogóle ten maluch daje rade z wieloma słuchawkami obecnymi na meetingu. Zwróciły uwagę też M2,M6,M9 oraz flo2 ze swoim analogowym pełnym przestrzeni brzmieniem. Mam nadzieje ze zaskoczyłem Tonsilami 409 recablowanymi które w połączeniu z kilkoma wzmacniaczami pokazały urok klasyki.`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabli nadali te meety, po ostatnim razie kupiłem X5, teraz się HD25 szykują ;) Nie lubię was :(

A tak serio, to fajnie było, chociaż trochę ciasno. Tonsile urocze, v-JAYS z S10 milutkie, E10 z djkami też się nawet polubił :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasza. Jak bedziesz mial chwile to moge Ci podeslac sprzet do przetestowania na spokojnie. Czasem opinia rzucona po kilkunastu minutach odsluchu moze sie znacznie roznic od takiej, ktora sobie bys o nich wyrobil po testach na spokojnie w domu.

 

Nie chcialbys moze Icon Mobile'a na przetestowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie NuForce Icon Mobile ładnie zgrał się z v-JAYS, na dokanałówkach prawie zero różnicy dla mnie np z fuzem. Wiem że dużo narzekamy na cenę, ale 400 zł za ten efekt to ciut sporawo. Na pewno się kiedyś zgadamy na jakieś testy, na razie ma zajęcie na 2 tygodnie.

 

btw

 

Tyle osób i sprzętu było, a tak mało wpisów po meecie ? hello !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle osób i sprzętu było, a tak mało wpisów po meecie ? hello !

Warszawa poległa po powrocie :D

 

Wrażenia po meecie:

E2 - bardzo miłe zaskoczenie, stawiałbym go wyżej niż Rocoo_b w kwestiach sonicznych. Największe zaskoczenie jeśli chodzi o scenę i przestrzeń :) baaaardzo fajne urządzenie, ale nawigacja kuleje w moim odczuciu.

 

Cresyn CS-HP600 - pokłony ode mnie! Ze s:flo2 zrobiły na mnie wielkie wrażenie, wygodne, lekkie, i dźwiękowo po prostu robią coś pięknego! Jakbym interesował się nausznikami to już bym je kupował :)

 

AKG K420 - fajnie grające słuchawki, ale Cresyny biją je na głowę

 

MEelectronics M2 - wooow 50zł za słuchawki które dają naprawdę przyjemność ze słuchania, piękny dół przy zachowaniu wysokich i średnicy na równie wysokim poziomie.

MEelectronics M6 - naprawdę zawód meetu. Słuchawki nie grają tak jak się spodziewałem, grają wręcz powiedziałbym SŁABO... Krzykliwa średnica była wręcz nie do zniesienia. Gitary czy wyższe partie wokali kłuły w uszy.

MEelectronics M9 - kolejne zaskoczenie (bardziej niż pozytywne)! 99zł słuchawki grają pełną gębą i tak klasowo że wywarły na mnie największe wrażenie ze wszystkich słuchanych przeze mnie słuchawek na meecie. Jedna rzecz - talerze! Zapewniam - nie ma doków w których talerze brzmiałyby tak pięknie, nie ma. Nawet RE2 się nie umywają. Jednocześnie słuchawki zachowują piękny balans tonalny z naprawdę dynamicznym basem o ładnej fakturze. Nie można im również nic zarzucić w kwestii sceny. Dla mnie będą hitem.

 

Sony X1050 - nie zaskoczył, nie zniechęcił. Gra inaczej od s:flo gra ciemniej, bardziej dynamicznie, gęściej, bardziej "kluskowato". Na customach zabrzmiał naprawdę ładnie, ale czystości, klarowności i sceny s:flo niestety mu już zabrakło. Za 1000zł (czy ile on tam kosztował) na pewno bym go nie kupił.

 

 

Stacjonarnie:

Aune - bardzo przyjemnie grający DAC nic nie mam mu do zarzucenia.

Aune + amp (nie pamiętam nazwy - taki srebrny) - moim zdaniem amp ten był zupełnie nie potrzebny w torze z Denonami D2000, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że psuł brzmienie - lekko zmulał, zagęszczał dźwięk i robił z niego raczej kluski.

NF HDP - wow - nie powiem więcej. Mam go w domu, słucham i jestem oczarowany :) recenzja będzie niedługo

Aune + emocje + Tonsile 409 - bardzo przyjemny komplet a słuchawki za 19 zł robią miazgę :) w końcu Polak potrafi(ł)

 

S9 ostatecznie nie przesłuchałem, nie posłuchałem pewnie jeszcze kilku innych playerów, ale myślę że nie odkryłbym w nich nic nowego.

 

Chciałbym aby ktoś się wypowiedział o IC na srebrze ;) i hybrydowych "emocjach", chociaż wiem że obie rzeczy nie zostały jakoś dłużej odsłuchane.

 

Poza tym świetni ludzie, szkoda że dopiero jak zaczęło się robić naprawdę fajnie meet dobiegł końca :(

A cały Łódzki trip uważam za bardziej niż udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa poległa po powrocie :D

 

Piotrek, nie przesadzaj... ;)

 

Napisze parę zdań, bo zaraz uciekam.

 

Cresyn CS-HP600 - siedziałem sobie na fotelu i nagle podszedł wcicherski i praktycznie wsadził mi je na głowę. Patrze na te słuchawki z lekkim skrzywieniem, bo wyglądały nieciekawie w moim odczuciu, ale wrzuciłem je na głowę i opad szczęki. Grały bardzo fajnie i mimo że nie byłem jeszcze wtedy w stanie zapamiętać wielu szczegółów to pamiętam bas, który mi się bardzo spodobał - ilościowo w sam raz, mocny, dobrze kontrolowany. Obyło się bez efektu "boomy" (czyli głuchych, długo wybrzmiewających walnięć basu), którego to nie cierpię w słuchawkach.

 

 

MEelectronics - mielimy 3 przedstawicieli tej rodziny.

Zacznę od środka czyli M6: Słuchawki w gusta mi nie trafiły, oceniam je na raczej średnie.

M9: Najwyższy model dostępny na meecie. Dźwięk naprawdę świetny, jednak dla mnie było ciut za dużo dołu. Bas naprawdę świetnej jakości, jednak za bardzo wyeksponowany.

Słuchawki są oparte na przetworniku dynamicznym, także mam nadzieje że wysunięcie tego basu zniknie wraz z wygrzewaniem.

M2: Balans tonalny tych słuchawek przypadł mi najbardziej do gustu, jest naprawdę świetny, wg moich preferencji lepszy od M9!

Chętnie widziałbym u siebie słuchawki, które połączą balans M2 i jakość M9 ;)

 

Tonsile - świetne słuchawki za 19zł, choć sensownie zagrały tylko z Emocjami i Aune.

Wpinałem pod nie RoCoo A i o dziwo sobie z nimi jako tako poradził (a SD409 mają 600Ohm!) jednak brakowało tego lampowego ciepełka, które te słuchawki wg mnie potrzebują.

 

NuForce HDP - wow x2. Nie powiem, więcej poczekajcie na reckę piotrus_g.

 

Aune - troszkę gorzej od HDP, jednak jest to uzasadnione bo kosztuje 3 razy mniej. Choć i tak wg mnie dźwięk jest bardzo bardzo ok. Więcej w recenzji, która pojawi się w bliżej nie określonym czasie ;)

 

Dzięki za meeta chłopaki, było w pytkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Dzięki za meeta chłopaki, było w pytkę ;)

x2

x3

 

Dzięki, miło było. Nieco ciasno i krótko, ale to już małe szczególiki.

 

Właściwie zgadzam się z niemal każdą opinią wyżej. Niestety nie było mi dane posłuchać wszystkich fantów, które były na ladzie/krześle/wieszaku czy kartonowym stoliku ;)

 

 

Posłuchałem w końcu sławnych shp5400 i muszę przyznać, że za taką kaskę faktycznie są to bardzo dobre słuchawki. Trochę zawiodłem się na k420 - grają całkiem w porządku, ale nie mógłbym wyjść w nich na miasto ze względu na prawie zerową izolację.

 

Większą część czasu spędziłem przy słuchawkach MEElectronics. Pojechałem na meet z wielką chęcią sprawdzenia M6. Niestety, imo 3 razy tańsze M2 biją je na głowę.

Za to bardzo na plus chyba mini-hit meetu, czyli wspomniane wcześniej M2 i M9. Według mnie M2 grają na średnich a w szczególności na wysokich gorzej od M9 (chociaż jakiekolwiek słuchawki w starciu z M9 w kwestii wysokich były na straconej pozycji), aczkolwiek nie jest to wielka różnica. Ogólnie w M9 upatruję moje następne słuchawki (czekam tylko na wersję z mikrofonem) a zarówne te, jak i M2

 

Trip jak najbardziej udany, skosztowaliśmy nieco długo oczekiwanej "tutejszej" kuchni, zwiedziliśmy "starówkę" ;) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności