Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak 380 radzą sobie z jazzem? muzyką akustyczną?

 

Radzą sobie bardzo dobrze :D

 

Jak brzmią wokale, w szczególności damskie? Jak brzmi soul? głosy "czarnych wokalistek" że tak to ujmę?

 

Jak to w senkach, czystko, przestrzenie, a przede wszystkim przyjemnie. :) Ilość omów pozwala nie łapać śmieci z integry, ale i tak przydało by się lepsze źródło.

Średnica w jest bardzo dobrze odwzorowana w tych słuchawkach z dużą swobodą i jeszcze większą precyzją. Do Jazzu bardzo dobrze się nadają masz całą scenę jak na tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poniedziałku jest Mikołajkowa promocja na HD380... 349zł. Ale... ALE... jest też promocja na PX360. Na allegro są kupony z 20% zniżką, czyli można je nabyć w cenie około 400zł. Warto dopłacić te 50zł?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bane - co się rzuca w uszy w połączeniu hd 380 z emu 0404 usb, to przede wszytkim dobry zozstaw instrumentów, bardzo fajna przestrzeń, bardzo naturalne brzemienie, bez faworyzowania któregokolwiek z pasm, a wokal? wokal to jest powód dla którego warto kupić te słuchawki, średnica jest przyjemnie aksamitna, jak miałes opisane w pierwszym poście w temacie. Baaardzo przyjemnie słucha się tego utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie cenne podpowiedzi :-)

ArkejD - ja niestety nie będę miał źródła takiego jak emu 0404. Mam nadzieję że zwykły creative X-Fi gamer (to chyba nie ten szrot co xfi audio) jakoś sobie poradzi i da radę coś wycisnąć z hd380. Ciężko taką informację znaleźć ale ponoć x-fi należy do marginalnie chłodniejszych źródeł co może się sprawdzi z tymi z kolei marginalnie ciepłymi (dobrze wnioskuję?) słuchawkami?

 

Nie jestem na szczęście bassheadem, priorytet to naturalność, jako taka wierność odwzorowania, szczegółowość, neutralność.

Edytowane przez bane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od źródła na którym grają.

 

W każdym razie może być tak jak piszę ArkejD

 

Jest też dużo sub basu i mało kick bassu - jednym to sie spodoba innym nie.

 

Co do źródła do nich. One jako tako nie są ani chłodne, ani ciepłe, raczej wyrównane i właśnie od źródła zależy czy zagrają chłodno czy z ociepleniem, z maya u5 które jest neutralnym -chłodnym źródłem zagrają dobrze dla kogoś kto nie słyszał innego połączenia. Dla mnie jest mimo wszystko za chudo tzn, stać te słuchawki na więcej. Nie znam twojego źródła miałem tylko x-fi 5.1 która była bardzo niefajna z dziurki, Ale twojej karty nie znam, więc ciężko powiedzieć.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej krótkiej przyjaźni z tymi słuchawkami mogę powiedzieć że w tej cenie sa naprawdę ok lecz ich wygoda dla mnie jest nie do przyjęcia.

 

Cisną mnie i czacha dymi:)

 

Pewnie gdybym je porozciągał to były by wygodniejsze ale nie po to kupiłem nowe słuchawki by zaraz je wyrabiać a pozatym jest dużo gorszy dźwięk gdy tylko lżej dociskają.

Idą w świat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po przesłuchaniu przykładu Kolegi chyba je jednak zatrzymam sobie. :)

 

Z komfortem nie mam problemu, cisną bo cisną, ale są w padach miękkie i leża dobrze na głowie. Stosunek izolacja/wygoda jest jednym z najlepszych z jakim się spotkałem. Tak więc wszystko zależy od głowy posiadacza.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podpianam się pod pytanie @bane/ Chodzi mi o porówanie do shr 440. Mam do wyboru 380 lub właśnie te szczurki. Coś tam znalazłem na ten temat, ale mało. No i ostateczne pytanie. Planuje później kupić fiio e7 i dokupić e9. (niestety na raty, bo kryzys, że tak powiem) - jak to ze sobą zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to słuchawki w których 1 skrzypce gra średnica i zaznaczony nisko schodzący bas. SRH440 średnice z tego co wiem z opisów mają wycofaną, dużą ilość góry i średnią ilość basu. To już raczej kwestia gustu które bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na tym basisku mi zależy. Słyszałem, że shr mają lepszą sceną. Ale pewnie różnice nie są jakieś znaczne. Ineteresuje mnie natomiast kwestia podłączenia do fiio e7. Czy ktoś jest w stanie napisać jak to ze sobą gra? w zasadzie to planuję zakupić hd 380 pro, bo i tak mam w planach póżniejszy zakup shr 840 - a 440 i 840 to pewnie się razem nie opłaca trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównania do shure dalej nie mam aczkolwiek po niezliczonych dylematach hd380 wydały mi się najpewniejszym wyborem, no i kupiłem je 2 tygodnie temu. Mega słuchawki w tej cenie. Te Sennki na całym świecie mierzą się w trochę wyższej półce cenowej i jakoś sobie radzą, a w Polsce i tak nawet teraz mają łagodną politykę cenową.

 

Scena jak dla mnie jest bardzo szeroka, detaliczna, ale nie grają zimno, analitycznie. Jest kompromis o który mi chodziło. Są równe na całym paśmie z małym dołkiem na wysokim bassie, który lekko podbiłem na equalizerze.

 

Do czego najtrudniej się przyzwyczaić to bas. Wcześniej miałem mierne, przebasowione słuchawki więc przejście było strome. Po kilku dniach dopiero odkryłem magię bassu w hd380, zupełnie innego typu wrażenie, nic niczego nie zalewa, zdecydowanie fajne uczucie.

 

Świetnie się słucha wokali/jazzu/akustycznej/rapu/soulu/rocku/popu/klasycznej/symfonicznej, troszkę gorzej ale nadal na poziomie najostrzejszych gatunków/metalu.

 

Ogólnie jestem zadowolony (a często wybrzydzam po zakupach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm podaj linka, gdzie senki kosztują dość tanio. Od wakacji podrożały o ponad 100 zł ( chciałem je zakupić jakośw lipcu, kiedy kosztowały jakieś 300 zł ), czasem widuje je nawet za ok 500 zł

398zł + szip, taniej raczej nie znajdziesz nowych

http://www.megamedia.pl/sluchawki-sennheiser-hd-380-pro.php?cnv=f638d0-8ce78398ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm podaj linka, gdzie senki kosztują dość tanio. Od wakacji podrożały o ponad 100 zł ( chciałem je zakupić jakośw lipcu, kiedy kosztowały jakieś 300 zł ), czasem widuje je nawet za ok 500 zł

398zł + szip, taniej raczej nie znajdziesz nowych

http://www.megamedia...38d0-8ce78398ce

Złotówkę drożej ewentualnie są w Euro RTV, w Jankach k. Wawy leży ich sporo, wedle ich strony dostępne są również w Rzeszowie - miałbyś na miejscu i możliwość pomacania przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności