Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tanich, wygodnych, funowych sluchawek z dobrym basem do rocka i rapu. Hdki beda ok?

aha. niewymagajace dobrego zrodla i latwe do napedzenia

 

ciężko je nazwać funowe, lepiej cale! masz pełniejszy bas i wysokie.

 

Posłuchaj obydwu par w markecie i sam oceń które Ci podejdą. Senki nie każdemu podejdą, to samo CALe choć te zdają bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja niestety nie miałem okazji słuchać HD25, ale w samej recenzji fallowa jest sporo porównań i odniesień :)

 

Niedługo zdobędę najpewniejszą wiedzę - posłucham ich ;). Recenzja Fallowa bardzo mi sie podoba, lecz jest tam tyle porównań, że zaczyna mi się kręcić w głowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli to kogoś interesuje to tak wygląda przetwornik w HD380.

 

Hmm wygląda jak yoyo :P Ma ktoś może linka do przetworników hd555 / 595 ? Bo gdzieniegdzie ludzie piszą, że są te same co w hd380.

 

Taki niepozorny, a ile daje radości :) A tak serio właśnie odsłu****ę HD380Pro na zmianę z Beyerami DT990Pro... Skrobnę może kilka słów jak się osłucham :)

 

Przydałoby się, bo nie widziałem za bardzo na temat takiego porównania ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki niepozorny bo rozmiar nawet ma ;)

hd3803.jpg

 

Przetwornik jest ciekawie zaaplikowany, tak wyglądają otwory BR w komorze oddzielającej przetwornik od reszty muszli, BRki te wchodzą do środka przetwornika przez otwór wentylacyjny w magnesie, dlatego wokół niego jest pianka uszczelniająca.

hd3804.jpg

 

 

Zwróćcie także uwagę na te zamalowane na pomarańczowo pola w tylnej części przetwornika, standardowo jest tam biała przepuszczająca tkanina, po zamalowaniu oczywiście przestaje być przepuszczalna, jedynie jedno pole zostało niepomalowane.

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niepozorny, a ile daje radości :) A tak serio właśnie odsłu****ę HD380Pro na zmianę z Beyerami DT990Pro... Skrobnę może kilka słów jak się osłucham :)

O. Byłoby super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im dłużej słucham 380 tym bardziej przekonuje się o tym że to dobrze ulokowana kasa. Góra tych słuchawek jest jak dla mnie świetna - słodka i dźwięczna. Ja już lepszych słuchawek nie potrzebuję ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im dłużej słucham 380 tym bardziej przekonuje się o tym że to dobrze ulokowana kasa. Góra tych słuchawek jest jak dla mnie świetna - słodka i dźwięczna. Ja już lepszych słuchawek nie potrzebuję ; )

 

 

To lepiej nie słuchaj m50. Chociaż one też mają specyficzny dźwięk, choć jakość "klasa sama w sobie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że okolice 300 zł są już dużo ponad poziomem sprzętu który można rozgraniczyć na lepszy i gorszy. Szczególnie dla przeciętnego użytkownika jak ja : D Choć nie wątpię Syler że po ubraniu M50 bym zrobił tylko : O

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no dobrze prawisz. W tym wypadku lepiej-gorzej może być co najwyżej subiektywne. M50 mają dużo lepszą dynamikę dźwięku i czuć że grają z klasą. Po za tym zenki są zdają się dużo ostrzejsze od m50 tak jakby m50 były bardziej monitorowe w kierunku rozdzielczości z ociepleniem, a hd380 w kierunku chłodnej analityczności.

 

HD380 mają większą scenę, za czym idzie lepsza lokalizacja instrumentów, jednak jeśli chodzi o sposób jej kreowania, to m50 są dla mnie o klasę wyżej.

 

Jak się je założy na bańkę to w ogóle tak dziwnie grają... dopiero po 2-3 minutach zaczyna się słyszeć na czym polega ich przewaga. Jeśli jesteś odważny - spróbuj dorwać je gdzieś do osłuchu ;).

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi w HD380Pro przeszkadza, to opory przed używaniem ich w autobusie ;) Wolę doki - nie brzmieniowo - po prostu nie lubię robić w okół siebie szołu ;) W każdej innej sytuacji używam Sennków i jest jak powinno być - czyli micha mi się cieszy. Ale ja amator jestem i niebogaty do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie do osób, które miały, bądź mają możliwość przesłuchania HD380 z Samsungiem Galaxy S. Jak to połączenie się sprawdza? Samsung daje radę napędzić te słuchawki po wgraniu voodoo moda?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Foreee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy koledzy i koleżanki. Jestem nowy na tym forum i postanowiłem się podzielić swoimi uwagami odnośnie sprzętu firmy Sennheiser oraz potrzebuje pomocy w zakupie słuchawek. Może zacznę od drobnego wstępu. Nie jestem żądnym audiofilem ale lubię słuchać. Interesuję się muzyką i dużo jeżdżę na koncerty/festivale w Polsce i zagranicą. Posiadam zakupiony w 99 roku wzmacniacz stereo Yamaha AX-496, CDX-496 oraz Cambridge Audio A500 (wzmacniacze warte teraz około 600zł na allegro) oraz zestaw kolumn Acoustic Aelite 2.1 koszt zestawu około 10 000zł (sklep). Z uwagi na ciężkich sasiadów wieczorami słuchałem muzyki na słuchawkach firmy K..s kupione około 97 roku za około 199$ w US (nie znam modelu ale będę szukał w archiwach marki - zaznaczam że nie reklamuje marki ani w żaden sposób nie jestem związany z tą firmą). Słuchawki pękły. Wywaliłem i ostatni rok spędziłem bez nauszników. Postanowiłem kupić 3 dni temu coś w cenie 400-600zł. Poszedłem do EURO-AGD i kupiłem dwie pary słuchawek - Sennheiser HD 380 pro i HD 598 (te pierwsze z uwagi na pochlebne opinie na różnych forach). I tu zaczynają się problemy!!! Zacząłem od rozpakowania pudełek, sprzęt na pierwszy rzut oka porządny, dobrze wykonany. Wygodniej na głowie leżą HD 598 za to na uszach lepiej 380Pro (więcej miejsca na uszy oraz dalej odstają uszy od membran - w 598 czuje wibracje przy basie a raczej mid basie :/ ). Oba zestawy porównywalne jeżeli chodzi o wygodę. Przejdę teraz do oceny dźwięku. Testowałem słuchawki na obu wzmacniaczach stereo (również w trybach pure direct), bezpośrednio na CDX-496, odtwarzaczu mp3 iriver, Iphone 4, oraz lap Vaio 3 sztuki różne karty HD oraz z kartą Audigy X-fi Ti. Muzyka różna, hip hop, soul, jazz, minimal, dubstep, dnb, electro, rock, muzyka filmowa, chillout, electroclash, garage and many many more *płyty CD oryginalne oraz mp3 z bratportu i itunes. Test trwał około 20h. Jutro oddaje oba zestawy! Jakością dźwięku jestem załamany! Moje stare Kossy biją a raczej biły te słuchawki bez najmniejszego problemu. Przed przystąpieniem do testu postanowiłem je wygrzać zgodnie z informacjami z forum (około 24h). Słuchawki dobrze grały tylko na wzmakach stereo a na reszcie urządzeń to tragedia i każdy kto zna się na muzyce to o tym wie ale żyjemy raczej w czasach mp3 oraz ludzi upośledzonych muzycznie albo nie znających się na jakości (w ramach ciekawostki powiem ze np. wzmak stereo sprzed lat za 500zł bije obecne Amplitunery HK, Denon, Onkyo za około 4000zł :/ i to samo chyba stało się z jakośćią w słuchawkach). Wróćmy do HD 380 pro -> bass jest ale nic więcej. Scena w oddali, brakuje połowy dzięków jakie słyszę na głośnikach AE, strasznie "płasko", dźwięk jakby z wiadra *podkręcałem wysokie tony wzmacniaczami jak tylko mogłem ale nic to nie dało. Taka ich charakterystyka. (już nawet nie porównuje ich do głośników AE Aelite bo to przepaść dzwiękowa jakiś żart). Duzo lepsze są HD 598! ale i tak uważam że to lipa straszna. Scenę mają dużo bliżej i dużo czystszą aczkolwiek góra trochę za bardzo krzykliwa, sporo powiedzmy mid bassu ale mogly by zejsc nieco niżej jak HD 380 pro. Z tych modeli mozna by złożyć jeden dobry i powinien kosztować nie więcej jak 400zł. Najgorzej ze nie znam modelu tych moich K....ów ale i tak przecież już ich nie dostanę ale z ciekawości zaraz zacznę przeglądać archiwum słuchawek albo pogrzebie gdzieś w słuchawkach innych firm sprzed lat. Pamiętam po odsłuchach że w tamtych czasach było kilka ciekawych modeli różnych marek do 1000zł. Jestem kompletnie zdezorientowany co mam robić. Oddaje oba modele bo wole zostać przy moich dousznych creative za 60zł ponieważ też dźwięk jest do d...y a zaoszczędzę 600zł :/ Muzyki będę słuchał cicho na głośnikach :( Wszystkim proponuje kupić jakieś słuchawki do max 200zł bo moim skromnym zdaniem w dzisiejszych czasach sprzęt stracił strasznie na jakości i szkoda kasy! Sprawdzę teraz słuchawki w przedziale 1000 - 1500 ale uważam to za kompletnie bezsensowne wydawanie pieniędzy :/ za tą kasę to można kupić dobre kolumny! Bożę jak mi szkoda starych nauszników! ;((((( Pewnie rozpęta się mała burza ale lubię słuchać płyt i słyszeć wszystkie szczegóły a wyżej wymienione słuchawki to 50% tego co chciałbym otrzymac :( czyli 50% tego co zapeniają mi kolumny i stare słuchawki firmy na K.

 

Z modeli 380pro i KD 598 polecam zdecydowanie te drugie ale jedynie gdy będą kosztować 200-300zł :/ tęsknię za starymi czasami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kolego.

 

598 dobrze, że oddałeś, szybko by Ci pękły :D. Ale HD380 chyba nie dałeś szansy. Możliwe też nie wpadły w synergie z twoimi wzmacniaczami. Jak coś do siebie nie pasuje to moze kosztować i milion i będzie brzmieć jak ścierwo.

 

Powiem tak, parę miesięcy temu HD380 kosztowały ok. 280zł, podczas gdy w stanach kosztowały nawet 250 dolarów więc Polska cena była bardzo atrakcyjna. Wraz z kolegą Riddick ścigaliśmy się kto kupi pierwszy używki, a można było takie dostać swego czasu za 200zł albo mniej. On pierwszy wyrwał je za bodajże 200zł ale już swoje lata miały, a ja swoje za 250zł ale praktycznie nówki. Ostatnio ceny senków poszły mocno w górę i kosztują holendernie drogo. Obecnie się po prostu nie opłaca kupować Sennheiserów, ta firma po prostu się przeceniła. To była pierwsza sprawa o której chciałem Ci powiedzieć.

 

Druga sprawa to właśnie taka, że nie dałeś HD380 szansy... Twoja reakcja była identyczna jak tego kolegi Riddicka, chciał je od razu sprzedać. Mówił, że wszystkie jego słuchawki grają po prostu lepiej. Ale po pewnym czasie... najpierw kupił Ipoda, pod którego je podpiął, bardzo mu się spodobało, potem kupił e2 i zachwalał mi na PM jakie to świetne połączenie, a potem zbudował sobie tor pod nie i mówi mi, że to są słuchawki, które ma najczęściej na głowie ze swojej kolekcji, a kolekcje ma pokaźną ! :D Teraz je zachwala jak tylko może. Szczerze... mi się od razu podobały, ale czasem jego zachwyt nad nimi i mnie wprawia w zdziwienie, choć bardzo je lubię. Jeszcze to co się wiąże ze słuchawkami, to to, że nie tylko słuchawki muszą się wygrzać, ale nasz uszy też :D. Ja miałem już kilka razy sytuacje, że w pierwszej chwili byłem całkowicie rozczarowany, a potem nie mogłem się nasłuchać... Długo słuchałeś na słuchawkach KOSSa przyzwyczaiłeś się po prostu do ich dźwięku i nagle przesiadka na inną charakterystykę była dla Ciebie po prostu szokiem. Wg. ja doszedłem do takiej prawdy życiowej, że jak coś brzmi przeciętnie to włożysz na uszy i od razu Ci gra, a ze wszystkimi najlepszymi rzeczami trzeba się osłuchać... 1 dzień to trochę za mało by się przestawić na HD380pro. One są specyficzne, mają trochę odchudzony dźwięk, ale braku szczegółowości co jak co to nie można im zarzuć... Ba, moim zdaniem pod względem szczegółowości prześcigają takie HD598. Z drugiej strony nie każdy bedzie w stanie się do nich przyzwyczaić i je polubić, no i do tego nic nie mam, tak po prostu jest - audio rzecz subiektywna. Natomiast 20h dzielone na dwa bo miałeś jeszcze drugą parę słuchawek, to stanowczo za mało dla Ciebie samego, by coś powiedzieć o nich.

 

Jeśli chcesz w słuchawkach efekt kolumnowy (pewnie chodzi o ten pełny, głęboki bas) to poszukaj w wyższych modelach Ultrason, one powinny Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem. Słucham muzyki na moich głośnikach AE Aelite 3. W koncercie Erica Claptona słyszę każdy dzwięk strun, muśnięcie w pudło gitary, talerze perkusji itd. Zakładałem stare słuchawki koss słyszałem +- to samo ale trochę przytłumione, troche mniej szczegółów (głośniki mają specyficzne membrany - gitara miód) . Zakładam HD380Pro i co? Załamałem się. Scena oddaliła się strasznie. słyszę 50% szczegółów (no może trochę przesadziłem ale jakość fatalna) duzo bardziej szczegółowe są HD 598! Ale tam dzwiki wysokie trzeszczą a basu jest za mało chyba że przy cichym słuchaniu w nocy jest ok :/ Czemu stare słuchawki radziły sobie super z każdym sprzętem a te nagle nie. Czy potrzebuje jakiegoś specalistycznego sprzętu? jak tak to teraz jakaś paranoja. Bedę szukał słuchawek sprzed 10 lat :/// Bo wydawać 600zł i być załamanym to trochę bezsens. Kupione douszne słuchawki za 100zł grają trochę słabiej :/ Iphone rozumiem ze ma słabą jakość dzwięku. Komputer też ale żę wzmacniacze i CD? nie zgodzę się bo stare słuchawki rządziły! załamany jestem dalej. I nie chodzi tylko o bass bo nie jestem unga bunga. Cały środek znika!

 

PS: Szukam dalej!

Edytowane przez milewski81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności