Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne pytanie: Jak jest z wytrzymałością w porównaniu do CAL! jestem już prawie do nich przekonany ale nie wyglądają na solidne. Jak jest w rzeczywistości?

Mam je juz jakies 8 miesiecy i naprawde zero problemow, wszystko wyglada i dziala jak zaraz po kupnie.Bardzo dobre wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przystało na fallow'a kolejna hi-endowa recenzja. Potrzebuję jakiegoś urządzenia odtwarzającego muzykę do PC, jednak ważny jest rozmiar. Głośniki Microlaba odpadają ze względu na gabaryty, a z mniejszych propozycji w systemie 2.0 nie widzę nic godnego uwagi. Stoję, więc przed wyborem słuchawek do kompa i myślę nad CAL! lub tymi Senkami.

Słuchawki będą używane niekiedy do wielogodzinnych odsłuchów muzyki, gier, filmów etc (typowe komputerowe zastosowanie). W tym wypadku poza jakością dźwięku dużą rolę odgrywa komfort, a co za tym idzie lekkość konstrukcji oraz niemęczący, ale dość pewny nacisk na głowę.

Jak się ma ta sprawa w HD 380 Pro względem CAL!?

 

ale czy nie lepszym wyjściem były by otwarte np. hd555?

 

z tych dwóch wygodniejsze pewnie będą sennki, ale to zależy jak wielkie masz uszy :D cal! mają trochę małe muszle.

w hd380 po dwóch-trzech godzinach potrafią grzać. w cal! chyba nie jest lepiej pod tym względem, choć mają na pewno mniejszy docisk. pod względem wygody i trwałości konstrukcji wg. lepsze będą hd380. dźwiękowo to już bardziej osobista kwestia, choć dla mnie i tak wyżej są sennki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem muzycznym to bezdyskusyjnie wyżej są hd-ki

 

W porównaniu do CAL! czy hd555? No i jak pisałem ważną kwestią jest też wygoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wolę CAL! od HD380, więc ze mną to już przynajmniej 3 osoby. Czy zatem można powiedzieć, że HDki są "bezdyskusyjnie wyżej muzycznie"?

 

Oczywiście, że to kwestia gustu - co kto woli. Dlatego moim zdaniem powinno się unikać tak zdecydowanych wypowiedzi.

 

 

podłącz obydwa modele do wzmacniacza jakiegoś lepszego,chociażby H1- różnica od razu rzuci się na "uszy".

 

widzę że masz 650, z ze wzmakiem fajnym- i dalej twierdzisz że Cal! są lepsze do 380?

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie mogę zrozumieć, co to za pojęcie tej "dobroci technicznej":

- lepsza technicznie jest scena oddalona, czy przybliżona?

- lepsza technicznie jest większa dynamika basu, ale mniejsza sopranów, czy odwrotnie?

- lepsza technicznie jest separacja prowadząca do odchudzenia dźwięku, czy brak separacji powodujący nadmierne wypełnienie sceny?

- lepsze technicznie są plany bardzo daleko oddalone od siebie, rozstrzelone, czy bardzo blisko przybliżone, zwarte?

- lepsza technicznie jest średnica przejrzysta i sucha, czy muzykalna, ale lekko zamglona?

- lepszy technicznie jest bas z akcentem niżej partii, czy wyższej?

- lepszy technicznie jest bas twardy, czy miękki?

- lepsza technicznie jest średnica wypchnięta do przodu, czy wycofana?

Rozumiem też z powyższych wypowiedzi hasosa, że barwność dźwięku nie ma znaczenia przy ustalaniu tej "technicznej lepszości"?

 

Są to pytania retoryczne - nie musicie na nie odpowiadać, a od siebie powiem tyle: dla mnie lepsze muzycznie są te słuchawki, które dają mi więcej przyjemności ze słuchania muzyki.

Edytowane przez Pierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co hasos- Cal! nie są jakieś wybitnie dobre technicznie. Owszem są bardzo fajnymi słuchawkami- które także mi się podobają- ale to i tak nie ta klasa.

 

Czyli mam rozumieć że tym samym wszystkie sennheisery są "technicznie" o całą klasę gorsze od takich AKG K172HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dyskusja znowu zmierza ku wszystkim znanemu punktowi ;P Dla mnie np. scena 380 była nienaturalnie szeroka, więc nie sądzę by ten aspekt mógł wskazywać na ich wyższość, ale to tylko moje odczucie, o czym nale ży pamiętać. Myślę jednak, że ponowne roztrząsanie wyższości jednego modelu nad drugim nie ma sensu, przynajmniej mi się już nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli mam rozumieć że tym samym wszystkie sennheisery są "technicznie" o całą klasę gorsze od takich AKG K172HD?

 

 

nikt tego nie powiedział- że cała firma Senek jest lepsza od czegoś czy gorsza- generalizujesz bardzo. Porównujemy tutaj dwa konkretne modele- 380 i Cal! i panowie porównujemy stockowe słuchawki- nie Cal! z wymiennym kablem czy modowane.

 

i masz flash608 rację- tutaj, jak i wszędzie gusta decydują w większym stopniu- bo ja np. mógłbym mieć i Cal! i 380!- bo obydwie pary dają mi przyjemność ze słuchania muzyki.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL ,okazuje się ,mogą zagrać różnie, oto opinia na ten temat majkela:

 

Przewinęło się przez moje ręce kilkanaście egzemplarzy CAL i one potrafią grać różnie. Miałem na uszach jeden wybitny egzemplarz i powiedzmy trzy bardzo dobrze grające, a reszta czymś zawsze wkurzała - jaskrawością albo dudnieniem. Ten "wybinty" egzemplarz miał gładkie dekle od środka, a w starszych były one szorstkie, jakby niepolerowane. Ocena brzmieniowa po recablingu.

 

http://audiohobby.pl/topic/10/5904/2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ludzie kupują drogie zegarki, samochody, dzieła sztuki, znaczki? Bo ich na to stać i mają taki kaprys.

 

Nie mówiąc już o tym że najważniejsza jest przyjemność słuchania i techniczność nie ma tutaj nic do gadania bo wtedy wszyscy słuchali byśmy na słuchawkach z segmentu pro.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ludzie kupują drogie zegarki, samochody, dzieła sztuki, znaczki? Bo ich na to stać i mają taki kaprys.

 

sorry, ale głupszego argumentu zaprezentować nie mogłeś.

 

A masz jakiś racjonalny argument wydawania 7 tys zł na Grado PS1000? Bo chyba mi nie powiesz że są 46,6 raza lepsze od przykładowych CAL!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, może nie 46 razy, ale jest coś takiego, jak skok jakościowy, który objawia się nie tym, że słuchawki mają lepszą barwę, ale właśnie tym, że ich "techniczne" możliwości są większe. I płacisz właśnie za to. Tym też hd różnią się do CAl: może nie jest to różnica wielka, ale znaczna i zauważalna.

 

To tak, jak byś napisał, że owszem Ford Mustang Shelby to w zasadzie nic lepszego od Fiesty: to jeździ i to, a pierwszego kupują tylko dlatego, ze jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności