Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie mądra opinia :) Jak czytam o wygrzewaniu to mi się chce śmiać - ok nie przeczę w istnieje tego procesu, ale druga sprawa, czy to słyszymy.

A kiedy przestałem wierzyć w wygrzewanie - jak kolega pożyczył mi HD555, już trochę grały, więc załóżmy, że "wygrzane".

Na początku ich nie mogłem słuchać, po dwóch dniach zaczęły mi inaczej zupełnie grać. -> a przecież już trochę u kolegi pograły.

A mnie też się wydaje, że mam ciut mniej basu teraz w 380tkach, ale jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie też się wydaje, że mam ciut mniej basu teraz w 380tkach, ale jest ok :)

Wystarczy doscinac troche muszle do glowy :)) i "wraca" ustawienie "pierwotne" basu.

 

Niektore firmy zalecaly kiedys wygrzewanie przez kilkadziesiat godzin - np. Ultrasone. Mialem tez kiedys dwie pary Grado GS1000 z roznych etapow produkcji. Graly w rozny sposob.

 

Jedne byly bardzo ostre i graly chudo a drugie mialy wyraznie mniej gory i graly lagodniej. Jednak "problem powtarzalnosci" produktow Grado jest znany nie od dzis.

 

Podobnie zadnych zmian nie stwierdzilem w swoich bylych Senkach HD800 wzgledem innej swiezej pary.

 

Nie chce przesadzac sprawy wygrzewania, ale sytuacje kiedy moglem porownac uzywany model do swiezych z polki moge policzyc na palcach lewej reki - w kazdym z tych wypadkow wychodzilo jednak na to, ze albo sluch sie akomodowal albo wyrobione pady zmienialy po prostu troche dzwiek a sluchawki Grado - to zupelnie inna sprawa - czesto rozne partie roznie graja.

 

Podobno klasycznym przykladem wygrzewania sa tez K70x. Jak moje dorobia sie z 1.000h to takze porownam ze swiezymi - oczywiscie na takich samych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s: Ja tak samo jak ty przeczyłem w sens wygrzewania na siłę słuchawek ponieważ wiele osób pomijało etap akomodacji słuchu i ogólnego przyzwyczajenia. Fallow to jednak na tyle obneznany zawodnik więc podchodzi bez emocji tak więc mózg go nie okłamie.

Mimo to jak spojrzysz na wątek C-Jays przekonasz się że tam wygrzewanie jest niezbędne, poprostu nie ma co się w nich wyrobić a różnica pomiędzy wyjętymi z pudełka a grającymi 150h była miażdżąca i w żadnych innych słuchawkach AKG k242HD, CAL, D1001, MS1, HD515 nie spotkałem się z AŻ takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie dotyczy tylko pewnej liczby słuchawek i jest zdeterminowane podatnością przetwornika. W DT880Pro na przykład wystarczy dognieść pady i mamy już "wygrzane". Jednak w K701 dogniatanie nic nie daje, nowe są potulne jak baranek, a po 2000h to żylety - sam zobaczysz Michał. W K370 nie ma co dogniatać, a jednak wygrzewanie bardzo dużo im dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka ;]

 

Mnie natomiast ciekawi czym różnią się PC 350 od HD 380 ;] Z wyglądu niby to samo... z tą różnicą, że PC 350 posiadają mikro i.. no właśnie około 2x większy opór co mnie zdziwiło ;] Może mi ktoś co nieco przybliżyć temat? Dzięki serdeczne pozdrawiam Gani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem bezpośredniego zestawienia/porównania słuchawek HD380 i HD438.

 

w skrocie

 

HD380 lepsze, bas schodzi nizej, jesli 438 maja bas (calkiem niezly) to 380tki maja basisko

 

oprocz tego HD380:

 

sluchawki nie wchodza tak latwo w przestery

 

sa bardziej detaliczne, czystsze mimo wycofania gory

 

tlumienie maja troche lepsze

 

lepsza przestrzen (mimo ze HD438 nie maja zlej)

 

bardziej skaluja wraz ze sprzetem (czuc ze to duze sluchawki)

 

wykonanie maja lepsze ( HD438 sa takie bardziej plastikowe, trzeszczace)

 

HD438 za to nie uciskaja tak :) bardziej nadaja sie na zewnatrz, sa mniejsze.

 

 

Jedne i druge sa w swojej cenie dobrym wyborem (moze nawet znakomitym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem bezpośredniego zestawienia/porównania słuchawek HD380 i HD438.

 

w skrocie

 

HD380 lepsze, bas schodzi nizej, jesli 438 maja bas (calkiem niezly) to 380tki maja basisko

 

oprocz tego HD380:

 

sluchawki nie wchodza tak latwo w przestery

 

sa bardziej detaliczne, czystsze mimo wycofania gory

 

tlumienie maja troche lepsze

 

lepsza przestrzen (mimo ze HD438 nie maja zlej)

 

bardziej skaluja wraz ze sprzetem (czuc ze to duze sluchawki)

 

wykonanie maja lepsze ( HD438 sa takie bardziej plastikowe, trzeszczace)

 

HD438 za to nie uciskaja tak :) bardziej nadaja sie na zewnatrz, sa mniejsze.

 

 

Jedne i druge sa w swojej cenie dobrym wyborem (moze nawet znakomitym).

 

Potwierdzam. Może poza przestrzenią (moim zdaniem ta z HD438 jest głębsza, choć nie tak szeroka jak ta w HD380) i detalicznością (jednak tylko kiedy HD438 podłączam do Sony E445).

 

Mogę jeszcze dodać, że HD380 są aksamitne, a HD438 troszkę bardziej suche, jednak wg mnie brzmią naturalniej. HD380 mają dołek w wyższym basie, co jest wg mnie łatwiejsze do zniesienia niż (drobny) dołek niższej średnicy HD438 (ale to naprawdę drobiazg). Te ostatnie mają na pewno wyraźniejszą i chyba równiejszą górę. Oczywiście niski bas w HD380 jest podbity, czego w HD438 nie ma.

 

Ponadto HD438 wymagają trochę czasu na "wygrzanie", które w tym przypadku stanowi ubicie padów, co powoduje wyrównanie basu z resztą pasma (basu jest więcej po dostosowaniu się gąbek).

 

Co do skalowania wraz ze sprzętem - prawda. U mnie HD438 najlepiej grają z... Sony E445.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dziękuję, Koledzy za wyczerpujące informacje dotyczące różnic pomiędzy HD438 a HD380. Nie ukrywam, że jestem od paru dni zafascynowany soundem HD438 :)

Niestety, HD380 jeszcze nie znam osobiście ale wszystko na to wskazuje, że trzeba będzie kiedyś po nie sięgnąć.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow, dopiero dziś przeczytałem recenzję Kolegi. Jest świetna! Miło się ją czyta.

Pozdrowienia.

Dzieki Violet!! :))

 

Jak widać te 438 to niezły wybór za małą kasę a jak w porównaniu do nich wypadają 448 w sumie to "topowy" model z serii 4xx a niby jest gorszy więc jak to jest .

HD650 to np. topowy model serii 6x0 a sporo osob woli HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu pochlebnej recenzji fallow' a słuchawki zakupiłem i muszę stwierdzić, że moim zdaniem grają naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Problemu z naciskiem nie odczuwam mimo, iż to moja pierwsza tego typu konstrukcja. Na chodzenie z kablem mam pewien prosty patent - kiedyś wrzucę zdjęcie. Jedyne co mnie dobija, to fakt, że kabel w momencie w którym zwisa w jakiejś części, ochoczo ściąga za sobą iPhone' a co skutkuje niezbyt radosną reakcją ekranu LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 to np. topowy model serii 6x0 a sporo osob woli HD600.

Tak samo z Beyerami było do niedawna. Wiele osób za flagowca tej firmy uznawało DT880, a nie DT990.

 

 

Bardzo trafne porównanie, także pod względem dźwiękowym a dokładnie ilości basu....

Ja wychodzę z założenia że nie ma idealnie uniwersalnych słuchawek do każdej muzyki dlatego wolę HD650 od HD600 w muzyce elektronicznej, pop i niektórych odmianach muzyki klasycznej a Beyerdynamic w każdej innej.

 

A wracając do tematu HD 380 Pro bardzo ciekawi mnie porównanie wygrzanych HD 380 Pro z HD650 na jakimś porządnym wzmacniaczu słuchawkowym i na w miarę neutralnym źródle.

Jest kilka opinii że jednak HD650 potrafią zagrać bardziej szlachetnym dźwiękiem i są jakby bardziej "kulturalne" w brzmieniu, jednak ciekawi mnie ta szybkość i dokładność basu w HD 380 Pro. Czy ma on w sobie coś z miodnego, punktowego, szybkiego i niezwykle wyrównanego basu DT880? (oczywiście nie chodzi mi tu o ilość basu bo raczej nie ulega wątpliwość że HD 380 Pro mają go więcej niż DT880)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko :)

 

Mnie natomiast ciekawi czym różnią się PC 350 od HD 380 ;] Z wyglądu niby to samo... z tą różnicą, że PC 350 posiadają mikro i.. no właśnie około 2x większy opór co mnie zdziwiło ;] Może mi ktoś co nieco przybliżyć temat? Dzięki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem przeglad cen w sklepach za HD380Pro i .... cena wyraznie wzrosla.Teraz trzeba zaplacic w okolicach 400zl (od tej kwoty w gore).

Zanim pojawily sie bardzo dobre opinie cena wahala sie o kilkadziesiat (327-365) zl mniej.

Wyglada na to ze bedzie powtorka z historii CAL gdzie cena wywindowala ponad drugie tyle co na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem przeglad cen w sklepach za HD380Pro i .... cena wyraznie wzrosla.Teraz trzeba zaplacic w okolicach 400zl (od tej kwoty w gore).

Zanim pojawily sie bardzo dobre opinie cena wahala sie o kilkadziesiat (327-365) zl mniej.

Wyglada na to ze bedzie powtorka z historii CAL gdzie cena wywindowala ponad drugie tyle co na poczatku.

Moim zdaniem jest to spowodowane obecnym spadkiem wartości złotego, np. jakiś czas temu dolar kosztował w okolicy 2,80 - 2,90zł a aktualnie oscyluje w okolicy 3,20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu HD 380 Pro bardzo ciekawi mnie porównanie wygrzanych HD 380 Pro z HD650 na jakimś porządnym wzmacniaczu słuchawkowym i na w miarę neutralnym źródle.

Jest kilka opinii że jednak HD650 potrafią zagrać bardziej szlachetnym dźwiękiem i są jakby bardziej "kulturalne" w brzmieniu, jednak ciekawi mnie ta szybkość i dokładność basu w HD 380 Pro. Czy ma on w sobie coś z miodnego, punktowego, szybkiego i niezwykle wyrównanego basu DT880? (oczywiście nie chodzi mi tu o ilość basu bo raczej nie ulega wątpliwość że HD 380 Pro mają go więcej niż DT880)

Uzytkuje RME HDSP 9632 i Lake People G100.

 

Przede wszystkim bas na pewno bedzie troche inny w HD 380 Pro niz w HD 650 czy DT 880 (Pro) bo te pierwsze sa zamkniete a te drugie otwarte i pol-otwarte. To wiec bardziej bedzie porownanie sluchawek w kontekscie samego designu/konstrukcji. Bas w HD 380 Pro jest jednym z najlepszych W MOIM ODCZUCIU basow jakie slyszalem w sluchawkach zamknietych. Nie bez powodu pozbylem sie na ich rzecz Ultrasone Pro 900, ktore bas mialy dla mnie kontrolowany slabiej.

 

HD 380 Pro maja jak dla mnie szybszy i bardziej dynamiczny bas niz HD650 czy DT880 Pro jednak i HD650 i DT880 potrafia zagrac tym basem bardziej przestrzennie, kolumnowo. Ogolnie i jedne i drugie graja jak to sie po audiofilsku mowi, bardziej wyrafinowanym, "dojrzalym" dzwiekiem w stosunku do HD 380 Pro. Bas HD380 Pro schodzi na pewno nizej i latwo rozroznic nawet male zmiany czestotliwosci. Te otwarte i pol-otwarte sluchawki bardziej roznicuja go znow w kontekscie umiejscowienia w przestrzeni, "holografi".

 

Jak dla mnie ciezko wskazac tutaj, co jest jednoznacznie "lepsze" bo ani tym drugim nie da sie zastapic pierwszego ani tym pierwszym drugiego. Dlatego tez posiadam HD 380 Pro i AKG K702.

 

Czasem mam ochote na rasowy impakt bez audiofilskich ogrodek a czasem mam ochote posluchac w "bardziej wyrafinowany sposob".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem przeglad cen w sklepach za HD380Pro i .... cena wyraznie wzrosla.Teraz trzeba zaplacic w okolicach 400zl (od tej kwoty w gore).

Zanim pojawily sie bardzo dobre opinie cena wahala sie o kilkadziesiat (327-365) zl mniej.

Wyglada na to ze bedzie powtorka z historii CAL gdzie cena wywindowala ponad drugie tyle co na poczatku.

to jest spowodowane osłabieniem złotówki w ostatnich dniach względem innych walut , osobiście mam problem z kupnem sony ex500 w rozsądnej cenie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow dzięki o takie porównanie mi właśnie chodzilo!

 

 

Bas HD380 Pro schodzi na pewno nizej i latwo rozroznić nawet male zmiany czestotliwosci.

 

Poważnie bas schodzi niżej niż w HD650?? to musi mieć dopiero zejście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Pozwólcie, że opowiem Wam moją historię :)

 

Postanowiłem kupić sobie dobre słuchawki i zacząłem przeszukiwać sieć w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego. Trafiłem na recenzję HD380 fallowa (gratuluję stary - świetna analiza pod każdym względem!) i tak mnie ona zaintrygowała, że po prostu musiałem ich posłuchać. Dość przypadkowo znalazłem całkiem sporą kolekcję dobrych słuchawek w Saturnie (Magnolia Park Wrocław - gdyby ktoś miał blisko i chciał sobie posłuchać), a między nimi sennki HD 380.

Jeśli chodzi o mój słuch, to preferuję dźwięk zrównoważony i jestem dość wyczulony na dziury w paśmie.

Aha, muszę też wspomnieć, że nie miałem swojego źródła dźwięku (jedynie swoją płytkę z muzyką) i wszystkie słuchawki podpinałem do udostępnionego mi amplitunera yamaha (symbolu nie pamiętam). Słuchałem parę dobrych godzin, aż już sprzedawcy zaczęli na mnie dziwnie patrzyć. :)

 

Nie jestem ekspertem, więc opiszę moje subiektywne wrażenia w skrócie, skupiając się tylko na jakości dźwięku.

 

Słuchałem następujących modeli: shure SRH440, sennheiser HD 215, HD 555, HD 595, HD 380 pro, Koss TD 80, Koss Pro 4AAT.

Z tych wszystkich słuchawek najsłabiej wypadły Kossy - zbyt wybita i natarczywa góra, brak równowagi w paśmie. Dobrze oceniam shure, jedynie bas jest w moim odczuciu trochę "uwięziony". Potem zabrałem się za sennki. W moim odczuciu modele HD 215, HD 555 i HD 595 grają bardzo dobrze, precyzyjnie, równo, czysto. Te modele brzmią jednak na tyle podobnie (ale nie tak samo!), że aż taka różnica w cenie jest moim zdaniem nieuzasadniona.

 

Na koniec zostawiłem sobie HD 380. Po założeniu tych słuchawek i włączeniu muzyki po prostu ugięły mi się kolana. To jest wyraźna różnica jakościowa in plus, zwłaszcza w (bardzo) dolnej części pasma. Żadne inne testowane słuchawki nie schodziły tak nisko i nie czarowały tak basem jak HD 380. Reszta pasma również bardzo równa i przede wszystkim aktywnie obecna. Trzeba tu zaznaczyć, że niektórzy mogą odczuwać lekki niedobór góry (w pozostałych modelach sennka było jej jakby nieco więcej). Ja sobie górę troszkę podbiłem na amplitunerze i uzyskałem ogół dźwięku najbardziej odpowiadający moim oczekiwaniom.

 

Opinia końcowa: Sennheiser HD 380 pro mają najlepszy ze wszystkich testowanych modeli stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności