Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

w takiej konfiguracji e44x rzeczywiście może być odbierany jako cieplejszy. A jeszcze pytanie: jak ci się zachowują srh840 pod względem basu, porównując ich granie na X i S? czy jest duża różnica w zejściu?

 

 

Wlasnie o ten bas nie sprzedalem S639F po zakupie X1060 :).

Do polowy zakresu basu jest mala roznica.Jednak juz srodkowy a zwlaszcza niski bas to juz roznica.

Mowiac krotko to S639F ma zejscie a X1060 praktycznie rozmyte resztki po uderzeniu.

Bas w S639F schodzi nizej (caly czas wrazenia pisze z odsluchu na SRH840) i glebiej.Od srodka do zejscia wybrzmiewa ma tam jeszcze moc co w efekcie koncowym daje udrzenie ktore odczuwa sie na uszach.Przetworniki drgaja.Czuc ich dawke na uszach.

Bas w X1060 jest gruby ale malo wazy.Jest go sporo moze tyle co w S639F ale sprawia wrazenie napompowanego, nieco dudniacy.Jednak bas w X series sie konczy (to mi sie w nim nie podoba) w polowie gdzie w S639F jeszcze schodzi nizej.Co gorsze w X konczy sie jakby sie rozplywal we mgle.A w S639F jest wlasnie dol, moc ktora daje efekt uderzenia z ladnym wybrzmieniem oraz drganiem.W X drgan jest mniej i sa mnie dynamiczne.

Bas w S639F jest zywszy, bardziej dynamiczny-sprezysty.W X jest jakby szerszy, puchaty ale nie na konturu na zejsciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was uprzejmie :)) To sa sluchawki studyjne, nie liczcie na wyrownane granie podpinajac je do cieplych "kluseczek" takich jak Beresford czy Meizu (zwlaszcza). Na Sony X1050 nie jest zle, ale  slabiej niz to co mozna z nich uslyszec na iRiverze H100/300 a juz zupelnie  nie to co uslyszy sie ze studyjnego interface'u audio.

 

Zawsze jest tak, ze odczucia sa subiektywne. Ja kiedys preferowalem gora taka jaka mialem na Grado GS1000. W porownaniu do nich mozna powiedziec, ze wszystkie Senki maja wycieta gore. Jednak po przebrnieciu przez wiele roznych sluchawkowych typow prezentacji gusta w koncu sie normalizuja, dzisiaj zdecydowanie wole lepsze rozciagniecie niz zaznaczenie. Gora w HD 380 Pro ma zdecydowanie mniej dziur i jest lepiej rozciagnieta niz w HD 25-1, jest takze rowniejsza niz w HD 280 Pro - nie ma piku, ktory jest tak lubiany przez audiofilow.

 

Co do porownania do HD 595 - one maja jedynie wiecej najwyzszej gory (15-20KHz), nizszej i sredniej gory HD 380 Pro maja wiecej a chyba nie trzeba nikomu tlumaczyc jak w naszej percepcji odbieramy gore w okolicy 8-10KHz a jak w okolicy 15-20 i ktora bardziej roznicujemy. 

 

Nie bez powodu tez pasmo (dokladnie z tego powodu o ktorym napisalem wyzej) do 10kHz jest tak dobrze rozaciagniete na wykresach HeadRoomu, a pasmow okolicy 20kHz potraktowane po "macoszemu".

 

Charakerystyka pasma przenoszenia HD 380 Pro vs HD 595

 

hd595-hd380.png

 

Jezeli komus zalezy na ilosci gory - napisalem w recenzji kilka razy - aby sie zastanowil, bo jest bardzo prawdopodobne ze taki przekaz nie bedzie mu pasowac. Ale to samo mozna zarzucic doslownie kazdemu modelowi Sennheisera. Roznice miedzy nimi w kontekscie ilosci - sa po prostu male, w stosunku do roznic miedzy Sennheiserem a np. Grado.

 

Senki vs Grado SR325i i DT 880 Pro.

 

inne.png

Senki vs Denony D7000 (HD595 mniej gory w okolicy 10kHz niz D7000 i HD 380 Pro, najwiecej w okolicy 20kHz)

 

denony.png

Sluchawki maja przejzystosc na poziomie Ultrasone Pro 750/Pro 900 i  lepiej kontrolowany bas niz Pro 900 :)

 

Co do CAL - CAL graja dzwiekiem bardzo dopalonym az przebarwionym, ich srednica jest eteryczna i wydaje sie jak by dzwiek odbijal sie ciagle od scian malego pomieszczenia. Takie ja odnosilem zawsze wrazenie. Podobnie bardziej "dopalona/nasycona" jest srednica 280 Pro.

 

Osobiscie dla mnie sa to sluchawki lepsze niz HD555/595/600/650/25/280Pro. Dodatkowo gorsze technicznie niz HD800 ale czerpe z nich zdecydowanie wiecej funu.

 

Wycofana srednica to ostatnia rzecz z jaka moglbym sie zgodzic. Oczywiscie jest przestrzenna, ale jak ktos uwaza ze jest wycofana to proponuje posluchac Grado GS1000 albo Ultrasone Pro 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej konfiguracji e44x rzeczywiście może być odbierany jako cieplejszy. A jeszcze pytanie: jak ci się zachowują srh840 pod względem basu, porównując ich granie na X i S? czy jest duża różnica w zejściu?

 

 

Wlasnie o ten bas nie sprzedalem S639F po zakupie X1060 :).

Do polowy zakresu basu jest mala roznica.Jednak juz srodkowy a zwlaszcza niski bas to juz roznica.

Mowiac krotko to S639F ma zejscie a X1060 praktycznie rozmyte resztki po uderzeniu.

Bas w S639F schodzi nizej (caly czas wrazenia pisze z odsluchu na SRH840) i glebiej.Od srodka do zejscia wybrzmiewa ma tam jeszcze moc co w efekcie koncowym daje udrzenie ktore odczuwa sie na uszach.Przetworniki drgaja.Czuc ich dawke na uszach.

Bas w X1060 jest gruby ale malo wazy.Jest go sporo moze tyle co w S639F ale sprawia wrazenie napompowanego, nieco dudniacy.Jednak bas w X series sie konczy (to mi sie w nim nie podoba) w polowie gdzie w S639F jeszcze schodzi nizej.Co gorsze w X konczy sie jakby sie rozplywal we mgle.A w S639F jest wlasnie dol, moc ktora daje efekt uderzenia z ladnym wybrzmieniem oraz drganiem.W X drgan jest mniej i sa mnie dynamiczne.

Bas w S639F jest zywszy, bardziej dynamiczny-sprezysty.W X jest jakby szerszy, puchaty ale nie na konturu na zejsciu.

 

 

no właśnie tego się obawiam. podoba mi się zwiewność i klarowność X i mogłoby to dać fajny efekt z hd380, ale te braki w basie są chyba dla mnie nie do przeskoczenia, to wybrzmienie na e443 jest genialne po prostu :).

 

tak, touch je ciągnie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepłe kluchy? nie wiem na czym słuchasz, ale są to bardzo dynamiczne i muzyczne słuchawki - jak mówię, będąc fanem wysokich i dźwięków i pewnie dość liniowego brzmienia, nie polubisz hd380, więc po co pisać takie komentarze? nikt tu przecież nie pisze, że AKG K530 LTD nie da się słuchać... a mógłby ;) . myślę, że shure srh440 by ci pasowały.

 

Wyraziłem tylko swoje zdanie - na forum się dyskutuje, a nie tylko wychwala. Czyż nie ciekawsza jest wymiana zdań osób mających nieco odmienne zdanie na dany temat od wiecznego wychwalania i głaskania się po główkach? Wiem, że bardzo cieszysz sięnowymi słuchawkami, dobrze że Tobie podpasowały, ale nie każdemu się musza podobać i można też wyrazić niepochlebną opinie na ich temat - gdyż na pewno nie są to słuchawki dla wszystkich. Nawiązując do wypowiedzi Fallowa - wolę wyraźnie zaznaczoną góre, niż tylko rozciągnięcie. Może dlatego wole HD595 bo mają lepiej słyszalny podzakres w okolicy kilkunastu kHz? Co ciekawe kiedyś właśnie odwrotnie podobało mi się takie brzmienie jak np. HD380Pro - może po prostu tracę na starość zdolność słyszenia najwyższych częstotliwości?

Wiem, że wiele osób nie może słuchać AKG K530 ze względu na często ostre i "szkieletowe" brzmienie. Wiem, że są to słuchawki budżetowe i mają sporo wad - ale naprawdę można na nich z przyjemnością słuchać przy odpowiednio dobranym torze. U mnie niestety źródła nie prezentują zbyt wysokich lotów - podstawowy Denon DCD-485 oraz laptop ze zintegrowaną dźwiękówką, ale wzmacniacz Rotel RA-840BX2 - a dokładnie jego sekcja słuchawkowa - rekompensuje to z nawiązką. Jest to bardzo dynamiczny i muzykalny wzmacniacz o wyrównanym paśmie - bas jest piekielnie mocny - krótki ale mocny. Co ciekawe Sennki HD500 podłaczone do Rotela brzęczały i wpadały w rezonanse od basu więc je wolałem podłaczać do Onkyo. K530 podłaczam do Rotela i to jest swietnie grająca para. Z Onkyo jest mało dynamicznie i z mnóstwem podkolorowań - niestety ten wzmak (A8670) ma słabe wyjście słuchawkowe. Przez jakiś czas podłzałem K530 do Holdegrona w wersji standardowej ale to była porażka - zero dynamiki i basu, bardzo dużo ostrej góry, fakt że średnica była bardzo milutka, ale przez brak basu i nadmiar góry dxwięk nie miał głębi i był bardzo męczący.

Shure srh440 nie słuchałem, może kiedyś przy okazji (bo teraz nie zmieniam słuchawek), szkoda że mają spiralny kabel (na szczęście w Sennkach łatwo go wymienić na prosty, nie wiem jak jest z Shure).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji sobie pomyślałem - hmm HD380 pocisnęły HD25-1, niech lepiej Fallow tego nie czyta bo będzie wojna... W pewnym momencie - oszk..wa to przecież recka Fallowa!

 

Masz bliskie mi spostrzeżenia - byłeś szybszy, cały czas zbierałem się do ukończenia recki, ale widzę, że nie napisałbym już nic nowego :)

 

No i gratz dobrej recki!

 

 

No i jeszcze na koniec dodam dla tych, którzy ze mną polemizowali i twierdzili, ze za te 400 zł można kupić lepsze - A NIE MÓWIŁEM? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow jaki rodzaj jacka wchodzi do muszli?

 

 

Zaraz pod recenzja jest specyfikacja a w niej :

Connector Headphones: 3.5 mm straight (separate 1” jack adapter included)

 

Czyli micro jack 2,5 mm.

http://www.headsets.com/img/pho/products/1188_3_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich dzisiaj w Media, chyba wkrótce je kupię :) Naprawdę ciekawie grają :) Tylko jakoś czytałem, że cisną bardzo w łeb i są niewygodne. Nie wiem może egzemplarz wystawowy był rozruszany już, ale wydawały mi się wygodniejsze od HD555, które były obok i w ogóle nie czułem ucisku. I właśnie mam teraz dylemat HD555 vs. HD380 Pro, słuchałem właśnie jednych i drugich i sam nie wiem co mi bardziej odpowiada.

Dodam, że jakoś nie trawię zamkniętych słuchawek, ale po przesłuchaniu HD380 Pro zmieniłem zdanie. Na dodatek ta świetna scena. Uwielbiam jak dźwięk "wychodzi" poza słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena jest super, zwłaszcza na muzyce, która to eksponuje, np. Pink Floyd koncertowe. Ale świetne efekty są też na NIN i The Prodigy. Mnie cisnęły na początku, ale rozciągnąłem je na noc i jest ok. Może dlatego, że miałeś je chwilę, to nie odczułeś. Jak dla mnie ich dźwięk jest lepszy od hd555, zwłaszcza bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie słuchawki rozczarowały :P Naczytałem się tyle dobrego o nich, a grają jak na moje ucho bardzo przeciętnie. Bas może i schodzi nisko, ale jest go stosunkowo mało. Bardzo natarczywa średnica, kłuje w ucho. AKG zejście na basie mają nawet lepsze, a do tego średnica jest "gładsza", jakby spokojniejsza. Ogólnie, nie wiem, czy nie puścić tego dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że są bardzo kontrowersyjne. Chyba dla ludzi lubiących bardzo neutralne brzmienie i chyba takiego szukam po HD485, które są zbyt funowe dla mnie. Z drugiej strony dużo jest też nieciekawych opinii o nich i to mnie martwi (że po zakupie posłucham ich na spokojnie w domu i jednak to nie będzie to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. HD555 mi się podobają, ale zbyt neutralne są. Brakuje mi basu, ale nie chcę go tyle, ile mam w HD485. HD380 Pro wydają mi się takim kompromisem między tymi dwoma modelami. Może przesadziłem z neutralnością.

I bardzo zależy mi na scenie. O ile brzmienie HD555 nie zaszokowało mnie, to scena tak.

edit: A jak tych 380tek dziś słuchałem, to mi się buźka uśmiechnęła, ale mimo tego waham się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham na sonym, ale jak czasem włączę sobie na ipodzie touch, to czuć, że scena jest szersza niż na sonym. na touchu jednak brak mi trochę basu, dlatego używam ich z sony. myślę, że nawet jak ci nie podejdą, to sprzedaż je bez problemu, tu albo na Audiohobby.

 

edit: ostatnio słuchałem ich na touchu jakiś czas temu, teraz załączyłem na próbę i powiem, że scena jest o wiele większa niż na sony. nawet tak klaustrofobiczna muza jak Prodigy brzmi przestrzennie. tym się nie masz co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hasos, no właśnie trochę dziwna jest ta średnica, bo w AKG k601 mi ona zupełnie nie przeszkadza, a wiadomo, że są to słuchawki grające głównie tonami średnimi i wysokimi. Gdybyś posłuchał ATH ES10, to powiedziałbyś, że średnicy tam nie ma :P Posłucham ich jeszcze trochę i zdecyduje co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchasz ich na touchu? bo rzeczywiście na touchu jest ona bardziej słyszalna niż na sonym, choć nie jest natarczywa. natarczywa dla mnie była w shure srh240 i lekko w srh440. tu na sonym jest lekko cofnięta, w touchu akurat. Ale to gusta. Widać są wrażliwe na źródła.

 

rozumiem, że są po wygrzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica HD380... Jest wyraźna - owszem. Natarczywą bym jej nie nazwał, jest IMO w samym środku - to mi się właśnie w niej podoba. Nigdy za to nie powiedziałbym, że kłuje w uszy - przez 3 lata szukałem słuchawek, które ani trochę nie będą męczyć uszu (bardzo, ale to bardzo się wyczuliłem na wszelkie kłucia a co więcej na sybilanty), będą grały wyraźnie, czysto, równo, ale nie nudno, z nisko-wypełnionym basem, który jest wyraźny ale nie natarczywy. I AKG K181DJ były bardzo blisko ale jeszcze nie 100% to (za dużo środka wysokiego, za mało niskiego, sybilanty jednak rzadko, bo rzadko, ale się zdarzały), natomiast HD380 - to był strzał w dziesiątkę. Wokal jest dla mnie teraz najbardziej zbieżny z rzeczywistością, realny, nie stłumiony ani nie przesadzony i bardzo ale to bardzo wyraźny - nie ma szans (rozumiejąc język oczywiście) pomylić słowa wokalisty za sprawą małej szczegółowości.

 

Natarczywą średnicę to mają np. AKG K530 - na ciemnym chłodnym sprzęcie - da radę, ale podłącz do czegoś jasnego - umrzesz, kłucie - posłuchaj Aurvan Live! - największa ich bolączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim dniu obcowania z hd380 muszę stwierdzić, że one nie mają schowanek, cofniętej średnicy, ona jest dość neutralna i nie narzucająca się.

Po przesiadce z ah-d1001, pierwsze wrażenie było takie: "gdzie ta srednica??". Słuchawki grają naprawdę niemęczący dźwiękiem, z genialnym basem, nic nie kłuje, nic nie męczy i do tego są mega wygodne.

A dlaczego nie poznali się na nich na zagranicznych forach???? może są zbyt tanie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności