Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Liga Mistrzów


galik019

Rekomendowane odpowiedzi

a od kiedy to się zasługami mecze wygrywa?

poza tym inter nie był lepszym chyba wyłącznie w oczach kibiców barcy :) inter strzelił więcej bramek? strzelił :) jak dla mnie to jest wystarczająca zasługa. skoro barca była lepsza, mogła strzelić jeszcze 1 czy 2 bramki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym poziomie o zwycięstwach decydują detale.. jedni się doskonale bronią drudzy doskonale atakują.. inter świetnie kontruje, barca doskonale atakuje pozycyjnie.. w tym akurat dwumeczu inter miał więcej szczęścia i to pozwoliło im awansować.. podobnie jak Bayern który wyeliminował Man U choć wcale nie był lepszy a poprostu ułożył im się mecz.. szczęście odgrywa niebagatelną rolę.. choć szczęście to może nieodpowiednie słowo.. poprostu nazwijmy to okoliczności.. należy jednym i drugim pogratulować awansu.. tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mourinho wiedział co robić i jak ustawić inter na barce, nie pierwszy mecz z nimi grał. zagrał na 180min, ustalając wynik u siebie, a potem murując się w rewanżu (szczególnie po zostaniu w 10tke). to świetny taktyk i było to doskonale widać. szkoda mi strasznie barcy, ale widać było, że niewiele mogli zdziałać, chociaż bramka pique zacna, oj zacna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca właściwie przegrała ten mecz na san siro. Gdyby było chociaż 2-1, jeszcze byłoby co odrabiać.

Poza tym czerwona kartka Motty wbrew pozorom jeszcze pogorszyła sprawę, bo o ile wcześniej inter grał jeszcze w miarę otwarcie, to po 'redukcji' zaparkowali autobus w bramce ;p

Szkoda zmarnowanych szans, bo Zlatan zmarnował sytuację mając na nodze piłkę 2m przed bramką, bojan zamiast wskoczyć do bramki z piłką musnął ją tylko na aut, wcześniej Julio Caesar ratował świetny strzał leo.

 

Dużo się mówi o tym kto to tam nie zagrał słabo, a trzeba też powiedzieć, że jednym z najsłabszych był Guardiola. W pierwszym meczu znowu postawił na może i niezłego, ale o lata świetlne słabszego od yaya toure defensywnego pomocnika, z wypuścił na lewej maxwella, który co prawda ustawił pierwszą bramkę, ale w obronie to on nigdy nie świecił, a wszystkie 3 bramki interu leciały po jego flance. Możnaby się też kłócić, czy nie warto byłoby wpuścić Henry'ego.

No i to, co mnie cały czas martwiło, to kontuzja iniesty. Głowę bym dał, że gdyby był na boisku, barca była by w finale. Strasznie go brakowało, bo andres to właściwie jedyny z pomocników barcy(oprócz cofniętego raz po raz leo), który potrafi błyskawicznie zrobić przewagę jednego-dwóch zawodników taktycznym dryblingiem i zaraz po tym rozumnie podać piłkę(tego ostatniego messiemu często brakuje).

 

Cóż, szkoda - chociaż szczerze mówiąc nie spodziewałem się drugiego CL dla Barcy.. skoro jeszcze nikt tego nie uczynił, to musi to coś znaczyć ;]

 

A bramka pique boska ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoda - chociaż szczerze mówiąc nie spodziewałem się drugiego CL dla Barcy.. skoro jeszcze nikt tego nie uczynił, to musi to coś znaczyć ;]

Ligę Mistrzów UEFA (wcześniej pod nazwą Puchar Europy Mistrzów Krajowych) wygrały co najmniej dwa razy pod rząd następujące drużyny:

  • Real Madryt
  • SL Benfica
  • Inter Mediolan
  • Ajax Amsterdam
  • Bayern Monachium
  • FC Liverpool
  • FC Nottingham Forest
  • AC Milan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoda - chociaż szczerze mówiąc nie spodziewałem się drugiego CL dla Barcy.. skoro jeszcze nikt tego nie uczynił, to musi to coś znaczyć ;]

Ligę Mistrzów UEFA (wcześniej pod nazwą Puchar Europy Mistrzów Krajowych) wygrały co najmniej dwa razy pod rząd następujące drużyny:

  • Real Madryt
  • SL Benfica
  • Inter Mediolan
  • Ajax Amsterdam
  • Bayern Monachium
  • FC Liverpool
  • FC Nottingham Forest
  • AC Milan

Jemu chodziło o dzisiejszą Liga Mistrzów,która została utworzona w 1992 r i nikt jej jeszcze 2 razy pod rząd nie wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Inter przyjechał wygrać mecz a nie grać w piłkę...proste.. no i to osiagnęli..zasłużona wygrana, bayern ze swoim ultra nudziarskim futbolem pt. gramy na Robbena był łatwy do rozmontowania.. Finał taki sobie, do historii nie przejdzie no ale duży plus dla przytomności Milito..trochę przypomina stylem gry Ruuda Van Nistelrooya no i jest równie skuteczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygrali, wygrali. Milito ma zabójczą celność ;x To samo było w finale ligi włoskiej.

 

Jak dla mnie najlepszym graczem meczu był Robben. Miażdzył normalnie tylko obrona trzymała go na krótko, więc mało co mógł zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał HorvaTT@ Inter gra by wygrać mecz a nie po to żeby pograć w piłkę mi jednak bardziej pasuje jak zespół gra w piłkę a nie gra by wygrać ;)

a to jest za przeproszeniem pier***enie :) w sporcie zawodowym gra się po to by wygrać... o stylu i przegranych nikt nie pamięta. a już całkiem mnie śmieszy uzurpowanie sobie przez niektórych kibiców wiedzy, do tego co jest jedynym słusznym i pięknym stylem gry w piłkę :) no chyba że to sposób na osłodzenie sobie porażki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus666@ jeżeli to jest prawidłowa definicja zawodowej piłki że liczy się tylko zwycięstwo to jaw takim razie nie lubię zawodowego futbolu. Ok mogę zgodzić się że dla klubu bardziej liczy się wygranie meczu niż ładna gra wiadomo że praktycznie za każdym meczem wiążą się olbrzymie pieniądze ale powiedz co mnie jako kibica obchodzi to że klub na przykład na tym meczu zarobi ? Ja jako kibic chcę oglądać mecz w którym się coś dzieję chcę oglądać piękny futbol w wykonaniu moich ulubionych piłkarzy. A przecież jedno drugiego nie wyklucza można zagrać piękny mecz i go wygrać przykładem na to jest choćby nawet moja ukochana Barca jak i cała liga hiszpańska. Zgadza się ktoś ze mną ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, tylko skąd przekonanie, że piękna gra to wymiana podań w środkowiej strefie boiska aż do znudzenia, a żelazna defensywa to już antyfutbol? dla mnie właśnie najładniej grającym zespołem tej edycji był inter - z przyjemnością się oglądało jak klinicznie potrafili przeprowadzać ataki, jak największe tuzy futbolu z messim rozbijały się o dobrze zorganizowaną obronę i wyglądały delikatnie mówiąc nieporadnie... robili swoje i wygrywali. Mou dokonał tam kapitalnej zmiany mentalności zawodników, od przestraszonych kolesi, którzy chcieli odbebnic 90min i wracać do domu, po idealnie zaprogramowaną maszynę.

 

barca do perfekcji opanowała kombinatoryke i rozumiem, że może się to podobać, ale nie jest to jedynie poprawna taktyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle ja nie sugeruje że inter to słaby zespół ani że nie zasłużyli na puchar CL. Chcę tylko powiedzieć że to co grał i zapewne będzie grał inter jest DLA MNIE po prostu skuteczne i nic więcej nie widzę w tym jakiegoś polotu idt. Dla mnie taka taktyka to po prostu czekanie na błąd przeciwnika i nic więcej. Jakoś wole oglądać mecze które kończą się wynikiem na przykład 4:1 niż takie gdzie jest 1:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności