Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem w sklepie kilku modeli słuchawek. Najbardziej przypadły mi do gustu słuchawki sound magic e10, jednak w sklepie została już tylko para testowa więc nie kupiłem. Nie miałem możliwości odsłuchu shure. W tym momencie słucham jeszcze na starych słuchawkach sony ex51. Mam pytanie, czy nie macie wrażenia, że średnica w cowonie e2 jest mocno wycofana? Wcześniej miałem odtwarzacz sony nw-s703f i po przesiadce na e2 mam ciągle niedosyt średnich tonów. Może to wina słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Cowona e2 i to co mogę powiedzieć to że ciężko do nich dobrać doki :/ Super grały z CAL! ale to zupełnie inne słuchawki. Spośród doków (a testowałem nuforce ne-6, shure se102, phonak audeo, nuforce ne-700) najbardziej spasowały mi te ostatnie, brzmienie było najbardziej w stylu CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sorry za mały odkop, ale wracając do charczenia Cowona E2 na europejskim sofcie... Czy po zmianie softa na koreański, charczenie zniknęło Wam całkowicie? Bo u mnie poziom głośności na pewno się podniósł a "próg" charczenia jakby pozostał - czyli przy ok. 80% głośności (mimo, że jest to znacznie głośniej niż 80% na europejskim sofcie) zaczyna charczeć... Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez ddzs1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nigdy nie dotarłem do takiego poziomu głośności. Chyba by mi łeb rozsadziło. Nie kombinowałem nic z żadnym softem - mam taki, z jakim kupiłem E2 w mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

moj tez charczy powyzej jakiegos tam poziomu glosnosci, zalezy od eq ( jesli mozna to tak nazwac ) i pewnie sluchawek, ale dopiero jutro na duzych dynamikach to sprawdze, narazie audeo bez filtrow wiec moze dlatego. ale generalnie ja sie przyzwyczailem do charczenia wszystkiego na glosnym stopniu: evo 3d, i9, e2, wszystko to charczy jak sie za glosno da. niemiłe. w ogole nie wiem jakie fw ma moj e2 bo wlasnie go kupiłem i jeszcze nie zdazylem zrobic upgrade, ale bipczenie przy zmianie glosnosci ponizej jakiegos poziomu jest strasznie szarpiące. tzn nie slychac gladkiego bip tylko jakby ktos to poszarpał. troche nie jeszcze denerwuje w tym playerku brak jakichkolwiek oznaczeń dla sterujących nim w kieszeni, a w futerale to w ogole nie kminie ktora strone trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bez eq tez nie harczy na audeo ale z eq juz tak, szczegolnie mach 3 bass. ale to w sumie akceptowalne bo i tak tak glosno nie slucham, czasem jak odruchowo podglasniam to tez taki przypominacz, ze jednak troche przesadzam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

jak to jest z tymi cowonami? mój poprzedni grał nieco ciepło, lekko miękko, bardziej spokojnie, obecny gra szybciej, chłodniej, bardziej analitycznie i energicznie. poprzedni świetnie się zgrywał z K420, obecny idealnie współgra wraz z V-Jays. kwestia softu, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, soft zmienia brzmienie grajka. Na przykładzie S9 i i9 zauważyłem że z każdą aktualizacją softu te playery zaczęły coraz bardziej przypominać J3 i coraz lepiej zgrywać się z V-jays, Pewnie w E2 też idą w tę stronę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój na fabrycznym sofcie zagrał jak kupa. Już myślałem że wszystkie opinie pisali chore ludzie, ale po wgraniu chińskiego softu wszystko się zmieniło. Gra jakby miał 4x więcej mocy. Jestem zadowolony, Sansa Clip została zmieciona w każdym aspekcie. Super grajek, chodzę, słucham sobie i wreszcie zadowolony :) Nawet na tych fabrycznych słuchaweczkach.

Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo proszę o pomoc - kupiłam Cowona E2, nie przeskakiwał między folderami więc pewnie to była kwestia stauciłarego oprogramowania. Ściągnęłam nowe, wrzuciłam na odtwarzacz i według tego co napisali odłączyłam. Po tym wszystkim cowon umarł, nie widzi go komputer, reset nie działa. O co tu może chodzić? Wszystko zrobiłam według instrukcji na stronie cowona. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności