Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

jasne ze można :P tylko jak juz wspomniałem wcześniej nie lubię mieć wypchanych kieszeni telefon, portfel, jakieś klucze a skarpetki raczej nie powieszę na pasku no chyba , że na święta :P pozdr600 :D

 

konkretnie chodziło mi o ten gadżet z reklamy i już :P obrażajcie ile chcecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak...wprawdzie to nie E2. Dobra już zaprzestaję:-)

no wiesz nie wszyscy maja takie zgrabne łydy :P

swoją droga ciekawe czy kabel ze słuchawek ma wprowadzony przez nogawkę ( nie mogłem się powstrzymać :P )

 

żeby nie było offtopa:

zakalec miałeś może okazje testować ee-dwójke na nuforcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak...wprawdzie to nie E2. Dobra już zaprzestaję:-)

no wiesz nie wszyscy maja takie zgrabne łydy :P

 

żeby nie było offtopa zakalec miałeś może okazje testować ee-dwójke na nuforcach ?

 

Niestety nie, ale Zopsesen pisał na forum, że nawet ładnie się to zgrywa + Comply T400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to teraz tak ciężko przyczepić sobie odtwarzacz do szlufki od spodni? Ja go noszę tak:

P1000938.JPG

Ale rozumiem, że trzeba takie ******ły kupić koniecznie w sklepie, najlepiej z naklejką "designed for E2", tak? ;)

Bez obrazy oczywiście ale można czasami ruszyć głową.

 

Tylko na takim czymś możesz poobijać kółko z lakieru :)

 

Klipsa mam za 10zł, zobaczymy jak się będzie sprawował i podzielę się wrażeniami, czy warto kupować, o ile dojdzie przesyłka. Poza tym fajne są gadżety na E2 typu silikon lub te naklejki :D

 

Z mocowaniem E2 nie ma problemu tylko trzeba mieć pomysł.

 

Co do E2 i szukania do niego słuchawek, chyba najlepsze połączenia to są ciepłe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze e2 z ne-6 to fajne polaczenie. Z zalozenia szukalem czegos co bedzie bardziej cukierkowe i cieplejsze od aurvan. Srednica jest troche mniej szczegolowa, ale ogolne brzmienie bardziej mi przypadlo do gustu. Powtorze sie z innego tematu - moim zdaniem ne-6 to tylko z comply. Znacznie wieksza wygoda, a przede wszystkim slyszalna poprawa dzwieku (odmulenie, wieksza szczegolowosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same wrażenia po zastosowaniu gumek Thomsona ;) Mnie comply akurat nie podeszły. Używałem ich z addiemami - fajny wpływ na dźwięk ale niestety higiena i estetyka leży. Strasznie zbierają brud i kurz: z rąk, z ubrania... potem to do wkładać do ucha.... fe. Oryginalne tipsy od NF można wyrzucić/schować do pudełka, byle nie wkładać do uszu :)

 

Jutro skonfrontuje E2, H10jr i S10 w połączeniu z Ne-6. Ciekawe z czym wrócę do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze można :P tylko jak juz wspomniałem wcześniej nie lubię mieć wypchanych kieszeni telefon, portfel, jakieś klucze a skarpetki raczej nie powieszę na pasku no chyba , że na święta :P pozdr600 :D

 

konkretnie chodziło mi o ten gadżet z reklamy i już :P obrażajcie ile chcecie :P

Po pierwsze trzeba mieć jeszcze w tej kieszeni miejsce a po drugie gdy odtwarzacz nam "wisi" mamy szybki dostęp do sterowania nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ktoś słuchał e2 z audeo? jakieś opinie?

bo ja trochę posłuchałem wczoraj i ta góra jest genialna... tak się zastanawiam co by zamienić swojego s10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skonfrontuje E2, H10jr i S10 w połączeniu z Ne-6. Ciekawe z czym wrócę do domu :)

 

Skonfrontowałem co prawda z "tylko" z U10 oraz i9 no i wybór padł na E2 - grał najładniej. Nie wierzyłem w te ochy i achy a teraz bije się w pierś.

 

Mogę parę słów wstępnie napisać odnośnie połączenia z NF.

Z ne-6 jest ciepło, soczyście i bardzo funowo. Mnie się podoba ten styl - jest taki z werwą i pełnią życia. U10 grał bardziej analogowo, również ciepło i bardzo ładnie ale spokojniej. Trochę mi przypominał ten dźwięk - z całym szacunkiem - irivera E30, a chciałem zasmakować czegoś nowego.

Z oryginalnymi tipsami z Ne-6 byłoby chyba zbyt basowo. Niestety nie mam jak sprawdzić, bo musiałem przykleić super glue gumki thomsona :P co by nie zostawały w uszach.

 

 

PS. Jakby ktoś zamawiał klips to niech weźmie +1 dla mnie i napisze PM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500mA nie może być za mało dla takiego mikruska - tyle daje zwykłe gniazdko USB

 

1000mA i więcej wymagają duże odtwarzacze (np. jakieś PMP z naprawdę dużymi bateriami)

 

bateria w e2 ma pewnie max 200mA (jeśli nie mniej niż 100), więc nawet z gniazdka USB naładuje się w mniej niż godzinę... poza tym baterie litowe mają układ zabezpieczający, co powoduje że nawet jeśli ładowarka może dać do 1000mA a układ przykładowo ogranicza prąd do 500mA, to i tak "większa" ładowarka nie przyspieszy ładowania ani o minutę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakoś na oficjalnej stronie polskiej jest instrukcja...

 

 

....no własnie, jakoś nie ma

 

 

 

 

Chciałem sobie po prostu poczytać na temat funkcji, sposobu ich włączania, i róznych innych ciekawostek,

 

wolę wiedzieć co kupuje.

 

 

jestem zainteresowany kupnem tego genialnego ''breloczka'' : )

 

Chce też porównać konfiguracje i funkcje z Ipodem Shuffle, którego instrukcje sobie poczytałem, i muszę przyznać,

 

że jest to wszystko dobrze pomyślane. Chętnie porównałbym też walory dźwiękowe tych dwóch odtwarzaczy,

 

chociaż nie wiem czy jest co porównywać ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A angielska nie wystarczy? Tam nie ma jakiś trudnych i skomplikowanych zwrotów.

 

Mnie bardziej interesuje jakie zmiany wprowadza nowy fw. Wiem o przechodzeniu między folderami ale jest może coś jeszcze np. hold?

 

Po jednym dniu mogę powiedzieć, że o ile e30 gra na poziomie i5700 to e2 gra trochę lepiej. Połączenie z Ne-6 złe nie jest, ale myślę, że z trochę jaśniejszymi byłoby jeszcze lepiej. Z drugiej strony słucham na EQ-normal i jest git a tak kusiłoby korzystać z predefiniowanych EQ, które zawsze trochę koloryzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obsługa jest prosta jak konstrukcja cepa,

 

to to będzie ok, ale jeszcze kilka szybkich pytań:

 

- jak odbywa się przechodzenie między utworami wiem, ale jak jest przy przemieszczaniu miedzy folderami?

 

głosowo, czy przyciskami?

 

- jest czytanie nazw folderów i utworów (polskie, czy tylko inglisz?)

 

- jest przewijanie przód - tył?

 

 - w przeciwieństwie do iPOD Shuffle są dwie diody, o czym informuje druga dioda?

 

Co do jakości muzyki wiem i czytałem, że jest bardzo dobrze, ale ergonomia przycisków jest dla mnie także wazna  : )

 

 

 

 

dzięki

 

pozdrawiam-

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wciskasz krótko przycisk odpowiedzialny z next track a potem jeszcze ten sam długo aż usłysz sygnał.

2) Nie ma żadnego czytania. Przemieszczasz się miedzy folderami po kolei, do przodu albo w do tyłu.

3) Jest.

4) Jest jedna dioda. Druga dziurka to reset. Natomiast dioda świeci na dwa różne kolorki :) Wytłumaczenie jest w instrukcji. Najtrudniejsze wyrazy to green - zielony i red - czerwony. Albo na odwrót :P

 

Ergonormia nie powala. Na dole i na górze playera mamy panel przycisków tego samego kształtu. Ponadto grajek jest symetryczny więc nie sposób obsługiwać go bezwzrokowo. Tzn. można ale na chybił trafił głośność vs. next track lub EQ vs. power ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności