Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Klips jest bardzo wygodny. Poza tym, to koło przy E2 jest podatne matowieniu i niezbyt ładnie później wygląda, jak się zainstaluje tam np. metalowe kółko od kluczy. Klips lepiej spełnia swoją funkcję choć jest trochę delikatny... ((Sry za złośliwy komentarz z poprzedniej strony - kończę pisać magisterkę i jestem trochę nerwowy.))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris ma rację, a poza tym czuję wewnętrznie, że mój E2 będzie mniej porysowany, niż inne, bo używam klipsa i odtwarzacz nie jest narażony na otarcia o komórkę/klucze/cokolwiek innego.

Poza tym wyobrażenie o SE-102 założone "over the ear" i dyndający E2 jakoś mi nie pasuje. A przedłużacza nie zawsze będę używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej... Wychodzi na to że noszeniemojego T10 przypiętego do szlufki to głupota, lans itd... :rolleyes:

 

Ja nigdy nie mam miejsca w kieszeniach, dlatego grajki, które mają rozsądną możliwość przypięcia do spodni są dla mnie stworzone. Wiem wiem. To lans i głupota ale T10 spisuje się idealnie w takiej roli. Również Clip+ (dopóki nie urwałem klipsa ;( ) i zapewne e2 zostały tak pomyślane żeby można było oszczędzać miejsce w kieszeniach. I tak samo jak KHRoN się zdziwiłem. Noszenie więcej niż jednego przedmiotu w kieszeni skutkuje wiadomo czym...

 

 

 

 

A tak na marginesie: niech se każdy chodzi jak mu wygodnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z tym noszeniem wielu przedmiotów po kieszeniach to chciałem po prostu pokazać mogącą zaistnieć sytuację, a nie, że ja tak chodzę... za ciężko by mi było...

A tak poważnie, to myślę, że robi się spory offtop a ta dyskusja jest bezcelowa, bo to jedna z tych a'la "racja jest jak d...a, każdy ma swoją".

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zgadzam się. Ale z drugiej strony nie spotkałem się z sytuacją, żeby nic nie pasowało, tak jak ma to miejsce z wieloma grajkami. Niestety najczęściej wszystkie EQ poza normal są bezużyteczne. W E2 do każdych słuchawek zawsze znalazłem 1-2, czasem 3 bardzo dobre lub/i co najmniej satysfakcjonujące tryby.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 60 stron, ale interesującej mnie informacji nie ma... <_< Czy ktoś mógłby porównać brzmienie E2 do iPodów (Video / Nano / Touch)? Z opisu Siekiery wynika, że jest to raczej chłodnawy odtwarzacz ale czy tak samo chłody jak np. Video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 60 stron, ale interesującej mnie informacji nie ma... <_< Czy ktoś mógłby porównać brzmienie E2 do iPodów (Video / Nano / Touch)? Z opisu Siekiery wynika, że jest to raczej chłodnawy odtwarzacz ale czy tak samo chłody jak np. Video?

 

Cowon jest cieplejszy o "działkę" od wszystkich iPodów (stawiam głównie z tego co słyszę). I jest nastawiony bardziej na grę forfun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi Azahiel i Siekiera :)

A "wciąłem" się z tym Video bo cały czas nurtuje mnie jedna sprawa - czy słuchawki takie jak Xears TDIII, K370 czy Bullety nie będą zbyt suche i analityczne do tego grajka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje xearsy czekam, mogę dać znać jak to brzmi. Ale to chyba już za późno będzie, bo widzę, że czaisz się na zbiorowe zamówienie nr2 :)

 

Myślałem o bulletach, może w przyszłości. Jesli się zdecydujesz pierwszy, nie pogardzę Twoją opinią.

 

mi jeszcze nic z video nie grało analitycznie. Jedynie bywało, że góra nieprzyjemnie przycięła. Jeśli Tobie tak, to napisz, chętnie dowiem się czego z nimi nie łączyć ;>

 

 

 

 

Dzięki Aza za info, już pędzę męczyć Wojtka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ładna czytanka 67 stron :D. Mógłby ktoś porównać E2 z Iriverem H10, albo Clix2 ?:rolleyes:

 

 

Przeczytaj recenzję e2 a następnie clixa 2 :P

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co kryje się za nazwami efektów EQ w systemie BBE+?, tzn. chcę to zobaczyć w jakiejkolwiek postaci.

 

* BBE - kompensuje zniekształcenia wynikające z reprodukcji na głośnikach oraz koryguje fazę i proporcje harmonicznych, nadając dźwiękowi naturalne brzmienie zbliżone dowykonania na żywo

* Mach3Bass - odpowiednio dobrany filtr wzmacnia bas, uzyskując efekt podobny do komory basowej

* MP Enhance - odtwarza i wzmacnia harmoniczne utracone w wyniku obróbki lub kompresji, przywracając szczegółowość, czystość i ciepło dźwięku

* 3D Surround - podnosi i powiększa panoramę dźwięku

 

Poszczególne implementacje składają się z zestawów powyższych efektów:

* BBE - tylko BBE, wykorzystywane np. przez gitarzystów

* BBE ViVA - połączenie BBE i 3D Surround

* BBE ViVA+ - BBE ViVA wraz z Mach3Bass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jestem bardzo zainteresowany kupnem tego odtwarzacza. Mam tylko jedno pytanie odnośnie jego. Czy można oprócz albumów mieć pod albumy ? Jeśli tak to jak wygląda 'poruszanie' się po nich ? Chodzi mi o np. Album 1 o nazwie "ROck" a w nim kilka albumów typu "wykonawca1", "wykonawca2" itd. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności