Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przesadzacie. Chyba jeszcze nikt na forum nie napisał, żeby nie kupować malucha, zaś polecany jest na każdym kroku. Jedyne co ludzi zniechęca to brak wyświetlacza.

 

Zresztą w nazwie wątku nie ma nic o tym, że wolno tylko piać z zachwytu nad playerem. Winny jest producent, a nie my. Przypuśćmy, że ktoś będzie znał temat pierdzenia- w sklepie najpierw sprawdzi- uniknie wtedy zawodu i kupi kolejny już dobry egemplarz. Chyba taka jest idea forum. Ja mimo charczącego egzemplarza i tak kupiłem następnego - tym razem najpierw poprosiłem o sprawdzenie i jest ok.

 

Niniejszym jednak ze spuszczoną głową przepraszam wszystkich, że odważyłem się napisać o problemie :unsure: .

 

LUDZIE KUPUJCIE COWONA E2 !!!

 

Mam nadzieję, że się wystarczająco zrehabilitowałem.

 

ps. Tak na poważnie, przekonałem dwie osoby do e2 puszczając im wirtualnego fryzjera (efekt holofonii) na ksc75 - niesamowite wrażenie. Oba modele ponoć działają poprawnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta genialne nie przesadzałbym jako demo - ok. Ściągnijcie sobie całą płyte w tej technice. Ja miałem pecha  - trafiłem koncertówke. Tragedia same przeszkadzajki widzów. Odgłosy beczenie, smiech, krzyki, nawoływanie - nie mozna skupic sie na muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta genialne nie przesadzałbym jako demo - ok. Ściągnijcie sobie całą płyte w tej technice. Ja miałem pecha  - trafiłem koncertówke. Tragedia same przeszkadzajki widzów. Odgłosy beczenie, smiech, krzyki, nawoływanie - nie mozna skupic sie na muzyce.

 

Binaural Pearl Jama był tak nagrany :D Bardzo przyjemna płyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś dorwać porządne słuchawki 5.1 które zrobią ze zwykłej mp3 niezły koncert.

 

chciałeś powiedzieć "chciałbym dorwać słuchawki 5.1 ORAZ DEKODER, który ze swykłego stereo zrobi dźwięk 5.1"

 

... podpowiem że to może być np. nowa wersja xmoda (ta 5.1) ;P

 

A jakaś "normalna" płyta jest do spróbowania w wersji holofonicznej? Normalna mam na myśli nie wiem, jakiś S&M na przykład.

 

ja lubię tą płytę: http://blog.khron.net/2009/02/13/muzyka_za_darmo_11_wirtualny_koncert/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby słuchać materiału nie nagranego w holofonii czy stereofonii tylko w zwyczajnym 5.1

 

... albo żeby grać w gry i oglądać filmy dvd

 

Więc co stwarza holofonię czy stereofonię takimi nadzwyczajnymi? Co jakiś czas do mnie wraca pytanie czemu nie nagrywa się tak płyt. Przemysł muzyczny kręci się wokół ipodów, czemuby więc zamiast kompresować i podgłaśniać muzykę nie spróbować nagrać jej inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co stwarza holofonię czy stereofonię takimi nadzwyczajnymi? Co jakiś czas do mnie wraca pytanie czemu nie nagrywa się tak płyt. Przemysł muzyczny kręci się wokół ipodów, czemuby więc zamiast kompresować i podgłaśniać muzykę nie spróbować nagrać jej inaczej?

 

dlatego że po pierwsze nie zawsze jest to efekt pożądany (paradoksalnie):

- ludzie są przyzwyczajeni do tego jak TERAZ gra muzyka

- muzycy musieli by się wysilić i wymyśleć coś, co ma sens kiedy zostanie zrealizowane w holofonii... a potem to nagrać

- takie nagranie nadaje się do słuchania tylko na (lepszych niż kiepskie) słuchawkach

 

samo nagranie również nie jest proste, ponieważ potrzeba do tego albo dwóćh specjalnych mikrofonów, albo wręcz fantoma całej głowy z mikrofonami ukrytymi aż w kanalikach słuchowych (albo przynajmniej w uszach)

 

a czemu ktoś miałby nie podgłaśniać muzyki, skoro 95% konsumentów tego chce, a 5% (w tym ty) zbyt cicho krzyczycie portfelem? :)

 

jeśli uważasz się za audiofila, to masz dwa wyjścia:

- starać się w jakiś sposób wpłynąć na realizatorów nagrań (np. sam zostań jednym i twórz muzykę taką, jaką sam byś chciał potem słuchać)

- kupuj wysublimowane nagrania np. chesky records

 

albo deutsche grammophon i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś zależy można sprawdzić fw. Nie mam pojęcią skąd ściągnąłem program COWON Firmware Update Manager 2.0

 

Dziwne, bo na stronce Cowona go nie ma :blink:

 

 

 

ta wersja obsluguje E2? (W sensie, ze poprawnie wyswietla wersje FW). Moglbys go gdzies wrzucic, bo tez nie moge go cos znalezc na necie..

 

 

 

 

ps fajnie by bylo, jakby Cowon wydal FW dodajace funcje: "repeat track". Sadzicie, ze jest szansa, jakby sie do nich napisalo z prosba o dodanie tej funkcji? brakuje mi jej teraz. Ma ktos tutaj jakies blizsze kontkaty z Cowonem - moze dalo by sie to jakos zalatwic ;)?

 

 

Edytowane przez sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonic - Udało mi się znaleźć Firmware Update Managera, obsługuje E2 i pokazuje jaki fw. jest zainstalowany i jaki jest najnowszy.

 

http://board.cowon.com/zeroboard/zboard.php?id=C08&page=1&sn1=&divpage=1&bmenu=M&sn=off&ss=on&sc=on&select_arrange=headnum&bmenu=M&desc=asc&no=601&bmenu=M

 

Ale to tylko taka ciekawostka, bo upgrade w E2 jest szybszy przez kopiuj fw.>wklej>restart playera. Nie bój się tych krzaczków, program w obsłudze jest prosty jak budowa cepa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps fajnie by bylo, jakby Cowon wydal FW dodajace funcje: "repeat track".

To i "repeat folder".

 

no wlasnie, "repeat folder" tez by bylo w sumie przydatne... jak bede miec chwile czasu, to skrobne do supportu Cowona, moze zaimplementuja to... w sumie obecnie FW to wciaz b. wczesne wersje, zaledwie 1.1x, wiec jest jeszcze pole do popisu..

 

 

 

 

o może całą listę "magicznych kombinacji klawiszy uruchamiających ezoteryczne funkcje"?

 

repeat track to "przycisk wstecz" a repeat folder to "folder wstecz"

 

 

owszem, ale jednak fajnie by bylo, jakby repeat dzialalo automatycznie, bez wciskania klawiszy za kazdym razem.

 

 

 

@sonic - Udało mi się znaleźć Firmware Update Managera, obsługuje E2 i pokazuje jaki fw. jest zainstalowany i jaki jest najnowszy.

 

dzieki za link - zainstalowalem i odpalilem te programik, i pokazuje mi, ze mam najnowsza wersje FW zainstalowana (playerek kupilem pare dni temu, wiec mozliwe w sumie, ze byla wgrana juz najnowsza), ALE co ciekawe, pokazuje mi, ze moja wersja to 3.12 (a playerek to wersja EU - E2EU),,, hmm, co to za wersja niby jest, bo na stronie Cowona najnowsza dostepna to 1.12, a o 3.12 nie ma zadnej wzmianki, czym sie rozni ta 3.12 to 1.12 ze strony Cowona, i czy w sumie zostawic te, co mam, czy jednak wgrac te 1.12 sciagnieta od Cowona?

Edytowane przez sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności