Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry polski rock


poilny_kwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze: rockowych, a nie metalowych. Po drugie: Come już zna. Niektórzy nie zadadzą sobie nawet trudu przeczytania pierwszego postu :rolleyes:

 

Ode mnie:

Kombajn do zbierania kur po wioskach - fajna, przyjemna muzyka i nietuzinkowe teksty

 

The car is on fire - taki lajtowy rock często pomieszany z elektroniką.

 

I wspomniane w temacie:

Happysad - lekki rock, pełne nastoletniego cierpienia teksty :D ale słucha się dobrze.

Zabili mi żółwia - rock, ska i reggae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasyki poleciłbym jeszcze Test. Tylko jedna płyta (pt. "Test" z 1974), ale mocna. Na gitarze - Dariusz Kozakiewicz (który wcześniej udzielał się na płycie "Blues" zespołu Breakout). Mam nadzieję, ze wyjdzie kiedyś remaster.

Warto też chyba poznać niedoceniany Bank (zespół nierówny tekstowo, ale sprawny muzycznie). Stadium-rock z dyskretnymi akcentami metalowymi, artystycznie bardzo rzetelny. Po zespole zostały dwa albumy, z których bardziej lubię pierwszy, "Jestem panem świata" z 1981 r. (drugi, popularniejszy, "Ciągle ktoś mówi coś" z 1982, jest - jak dla mnie - troszkę zanadto "uładzony", choć też niezły). Warto dodać, że na klawiszach w Banku grał Marek Biliński, późniejsza gwiazda muzyki elektronicznej.

Innym niesłusznie zapomnianym bandem lat osiemdziesiątych jest RSC. Na debiutanckiej płycie pt. "RSC" (znanej też jako "Fly Rock") z 1983 r. zaproponowali iście "nokautującą" fuzję rytmów klasycznego rock-and-rolla z mocno progresywnym "sztafażem" brzmieniowo-aranżacyjnym. Szczególnie warto zwrócić uwagę na solówki elektrycznych skrzypiec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Podobnie do Tarkusa szczerze polecam Test. Powtórze może to co już było, ale wg mnie dobrze daje.

Turbo - Dorosłe Dzieci - na razie po prostu rockowa płytka. Potem to już metal.

Exodus http://pl.wikipedia.org/wiki/Exodus_(polska_grupa_muzyczna) Pożyczyłem kiedyś ich składankę i bardzo mis ię podobało :)

Mech - taki hevi detal sympatyczny. Zaczęli koncert Uriah Heep. Narobili hałasu, że głowa mała, ale w sumie podobało mi się.

Cytrus - jamming z 80 lat powiewający duchem 70 lat, np Kansas. Taki uniwersalny styl z jazzem, bluesem, nie wiem prog&roll? Na pewno da radę wyhaczyć jakąś ich składankę. Konceptualnego albumu raczej nie zrobili żadnego.

No i SBB. Wiadomo, klasyk z mnóstwem płyt. Najbardziej przyswajalne jest chyba Memento z Banalnym Tryptykiem, ale Follow My Dream może siąść bardziej jak się wsłucha.

Quidam też mi się podoba. Znam dwie płytki i nie powiem, ciekawe, ale głównie kojarzę ich z koncertów z Colinem Bassem z Camela i bardzo interesującej pani przy mikrofonie. Marillion to takie pokrewne granie, tak samo do kapeli poniżej.

Collage - Mam problemy, żeby przebrnąć przez estetykę pierwszej płyty (baśnie+rush z lat 80), ale potem rush zmienił styl i Collage najwyraźniej to zauważył :D

 

Muszę obczaić ten RSC i Bank.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lat później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności