Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry towarzysz dla ATH ESW9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam przenośnego odtwarzacza który dobrze zgra się z wymienionymi wyżej ATH . Interesuje mnie mocne dynamiczne , naturalne brzmienie . Lubie także głośniej posłuchać więc przydał by się coś mocnego . Zastanawiałem się nad Rio Karmą , opisywana przez wielu jako najlepszy odtwarzacz przenośny skutecznie przykuła moją uwagę , jednak czy będzie ona dobrze współpracować z ESW9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jedyne dobre rozwiązanie dla ESW9 to Video 5.5g, wzglednie Nano 2G. Napewno zgraja się swietne, a jak dodasz do tego jakis lepszy wzmacniaczyk(iBasso albo Ray'a Samulesa) to będzie miodio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ESW9 zagrają bardzo dobrze z serią H1*0/3*0 iRivera. Osobiście nie słuchałem tych słuchawek na tych playerach, ale słuchałem ich z E10.

Z E10 wogóle to się nie zgrało, za dużo cech wspólnych jest pomiędzy tymi słuchawkami i playerem. Następnego dnia odesłałem ESW9, ale dostałem H340 więc miałem jeszcze świeże wrażenie po tych słuchawkach. W bezpośrednim porównaniu H340 zagrał dynamiczniej, czyściej i to jego brałbym pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie słucham ich z iPodem Video 5 gen i jestem z tego połączenia średnio zadowolony i , i tak muszę się z nim pożegnać więc jeżeli to dobre połączenie to będe polował na 5.5 gen . Jednak bez wzmacniacza uważam że nie jest to max jaki da się wyciągnąć z tych słuchawek . Dysponuje mniej więcej budżetem 700 zł więc może udało by się ten wzmacniacz przenośny zrealizować . Tylko nie mam zielonego pojęcia gdzie nabyć np iBasso , w polsce raczej ciężko to dostać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wydać dużo - Ibasso D4 Mamba lub chociaz D2 lub T4 - www.ibasso.com

Zagadaj z Damix - ona ma właśnie D4 jezeli dobrze pamietam. On Ci powie jak zalatwił sobie.

Ja robiłem juz w przeszlosci grubo ponad 20 zakupów z USA/Uk/Wloch/Niemiec wiec nie jest dla mnie ograniczeniem to ze cos jest spoza PL.

 

Rzeczywiscie Video z esw9 bez wzmaka(Fiio tylko zwieksza moc, dodaje basu, nieco polepsza gorne pasmo, ale nadaje sie do sluchawek za max 500zl(nie obrazajac HD25-ktore podobno graja zblizenie do esw9 i SRH840-te nie potrzebuja wzmaka) ;) W Mxm'a, Cmoya, PA2V2 raczej bym nie inwestował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wydać dużo - Ibasso D4 Mamba lub chociaz D2 lub T4 - www.ibasso.com

Zagadaj z Damix - ona ma właśnie D4 jezeli dobrze pamietam. On Ci powie jak zalatwił sobie.

Ja robiłem juz w przeszlosci grubo ponad 20 zakupów z USA/Uk/Wloch/Niemiec wiec nie jest dla mnie ograniczeniem to ze cos jest spoza PL.

 

Rzeczywiscie Video z esw9 bez wzmaka(Fiio tylko zwieksza moc, dodaje basu, nieco polepsza gorne pasmo, ale nadaje sie do sluchawek za max 500zl(nie obrazajac HD25-ktore podobno graja zblizenie do esw9 i SRH840-te nie potrzebuja wzmaka) ;) W Mxm'a, Cmoya, PA2V2 raczej bym nie inwestował ;)

 

Nie bo mam iBasso D3 Python  :P 

 

 

A kupiłem go na forum. Normalnie są sprzedawane tylko na ibasso.com , można szukać jeszcze w komisie np. Head-fi ...

 

iPod video napędza takie słuchawki bez problemu gorzej wygląda u niego jakość i ilość basu, być może przez to masz takie odczucia na temat ich synergii . Kupując wzmaka nie zapomnij także o LOD ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie były moje odczucia - z ipodami ATH ESW9 grały za "sucho", brakowało pewnej soczystości, góra piszczała, bas jakiś taki dudniący, a średnica właśnie "sucha".

Z E10 bas już był pełniejszy, średnica dobra, ale już brakowało na E10 wysokich tonów.

Wielu forumowiczów chwali sobie duet Sony NWZ-A/S + ATH ESW9, a Sony są raczej ciepłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ATH-ESW9 z niczym nie zagrały dobrze, a już najgorzej z "zimnymi" playerami - ipod video, V39, chyba te słuchawki potrzebują cieplejszych playerów, choć z E10 również nie było rewelacyjnie, podobno z SONY NWZ-A, S gra to dobrze, nie miałem jednak okazji tego sprawdzić

 

No ja testowałem i krótko mówiac była kapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już mam strasznie namieszane w głowie . Z jednej strony można by zainwestować w wzmacniacz , z drugiej ludzie polecają zakup playera od Sony . Chyba jednak najpierw spróbuje odtwarzacza od Sony gdyż będzie to mniejszy wydatek . W wakacje kiedy dostane spory zastrzyk $$ po pracy w Holandii spróbuję wzmacniaczy przenośnych wyższej klasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś możliwość słuchania tych ATH z Touchem 2G? Skoro ciepłe plejery nie pasują (nie jestem pewien czy Sony można zaliczyć do ciepłych, zimne też nie to może tym słuchawkom trzeba dać liniowe źródło?

 

Podobno Taczce nie brakuje góry, a dynamikę tez ma całkiem niezłą, a nóż będzie git majonez :lol:

 

Zawsze jest też opcja podłączenia jakiegoś ciekawego wzmacniacza przez LOD. Tutaj różnorodność konfiguracji wzrasta jeszcze bardziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności