Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co Was Skłoniło Do Kupna I Audio X5 ?


imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie do użytkowników iAUDIO X5 – co Was skłoniło do kupna w/w modelu? Proszę o ile macie chęć napisać parę słów na ten temat. Pozdrawiam

Wlasnie od kilku godzin mam ten odtwarzacz :) i jestes bardzo zadowolny z tego zakupu, a sklonilo mnie do tego przeczytanie kilka set roznych recenzji na temat roznych odtwarzaczy no i oczywiscie wypowiedzi posiadaczy x5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do użytkowników iAUDIO X5 – co Was skłoniło do kupna w/w modelu? Proszę o ile macie chęć napisać parę słów na ten temat. Pozdrawiam

 

1.Obudowa - aluminum pokrytę farbą nie do zdarcia (dopiero po 7 miechach noszenia X5 10h dziennie w kieszeni spodni pojawiły się drobniutkie przetarcia :) )

2.Obsługa róznych formatów (FLAC, MP3 ,OGG ,ASF ,WMA)

3.Perspektywa Rockboxa

4.Jakość dźwięku

 

Wachałem się między X5 ,a H320 i wybrałem X5 - decydującym czynnikiem była ceglasta wielkość i dosyć nieatrakcyjny wygląd iRivera - pozatym playerki są baaardzo podobne :)

 

BTW. Żałuje jedynie ,że nie wybrałem wersji "L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście gdzieś może zdjęcie gdzie byłyby przedstawione obok siebie z boku X5 i X5L? Właśnie się skłaniam do zakupu X5 i waham się między L a zwykłym, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do zwykłego, bo po pierwsze tańszy, po drugie bateria w H320 mi wystarczała i po trzecie jest cieńszy :) I właśnie chciałbym zobaczyć czy ta różnica w grubości jest widoczna :)

 

Edit: Już znalazłem :) Jakby ktoś również się wahał:

 

 

8111115444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mnogosc formatow

-jakosc dzwieku

-cena

-jakosc wykonania

-"ladnosc"

-"malosc"

-funkcjonalnosc

-spedzone 2 tygodnie na tym forum przed zakupem (analiza za i przeciw) :)

 

zaluje ze nie wzialem 30gb...

 

wersja L duza jest, nie myslalem, ze az tak roznie sie wielkoscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAkt L jest duza ale coz:D jak slucham muzy tylko w drodze na wydzial i z powrotem to nie laduje go czesciej niz raz na 2 tyg;-) ma to swoje plusy hehe teraz bez subpacka nie moge go naladowac ale spokojnie czeka i dziala az bede juz mial do czego go podlaczyc;-) poza tym jak sie gdzies wyjedize-na jakisoboz pod namiot czy cos totaka bateria jest bardzo przydatn- kwestia potrzebja mam L i nie zalujea farma niestety tka nie do zdarcia niejest;-) mam tez komorke w keiszeni no i bok odtwarzacza mam juz srebrny- nawet fajnie wygladahehe

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu z nowym X5, więc też naipiszę parę słów :)

 

Co mnie skłoniło do zakupu:

1. Mnogość funkcji przy zachowaniu naprawdę małych rozmiarów.

2. Wygląd i jakość wykonania (wypada znacznie lepiej niż H320).

3. Cena - niewiele większa niż w przypadku flashy 2 GB.

4. Host USB działa z moim apartem foto (H320 nie działał).

5. Fakt, że H340 nie jest już produkowany ;)

 

Co mi się nie podoba - na pierwszy rzut oka :) :

1. Subpack - najbardziej debilny pomysł jaki kiedykolwiek widziałem jeśli chodzi o odtwarzacze mp3. Nie wiem kto to wymyślił, ale musiał mieć bardzo zły dzień.

2. Gumowa zaślepka na subpacka, która na pewno wkrótce zgubię.

3. Z instrukcji wynika (bo na razie nie miałem jak tego sprawdzić, player się ładuje), że zdjęcia można przechowywać tylko w folderze Pictures, bez żadnych podfolderów. Kolejny idiotyczny pomysł, w straszym H320 można było trzymać zdjęcie gdzie tylko się chciało i odtwarzacz bez problemu je odczytytwał. Mam nadzieję że poprawili to już w jakimś firmware który wyszedł po wydrukowaniu instrukcji :)

4. Miniaturowy joystick.

5. Wyjście słuchawkowe z boku. Niby nic, ale jednak przy węższej kieszeni może stanowić problem.

 

To tyle na gorąco :) Jak poużywam go trochę to pewnie skuszę się na jakieś dłuższe porównanie X5 vs H320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sub pack to mi sie nawet podobal bo niby oszczednosc miejsca w odtwarzaczu a zlacza w sub packu sie przydaja...coz ale keidy subpacka sie zgubi, straci lub popsuje to sie zacyzna c horror hehe nie mozna podlaczyc odtwarzacza nie mozna go naladowac tylko sluchac az bateria padnie hehe na szczescie moj X5L gra juz 2 tyg hehe (dzis juz zamawiam stacje dokujaca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia mozesz wpakowac do jakiegokolwiek folderu w x5 ale jeski chcesz je ogladac na odtwarzaczu to tylko z folderu Pictures i mozna tam tworzyc podfoldery ale fakt ze korzystanie z tej przegladarki zdjeciowej nie jest najwygodniejsze trza sie przyzwyczaic...

 

zaslepke od razu schowalem coby nie zgubic :)

 

subpack to nienajlepsze wyjscie zgadzam sie :/

 

i wyjscie moglo by byc z gory to fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaleniec --> Też by mi się podobał pomysł z oszczednością miejsca dzięki subpackowi gdyby nie fakt, że H300 jest bardzo podobnych rozmiarów co X5 a tam wszystko jest upakowane w jednym miejscu :) Czyli się da :) Poza tym na przykładzie i6 widać, że można zrobić hosta USB 1.1 + port 2.0 w jednym miejscu :) Ale mam nadzieję, że poprawią to w którymś firmware, bo ktoś na forum już pisał, że da się połączyć X5 z kompem przez host, ale działa tylko jako 1.1

 

Właśnie wróciłem do domu, X5 skończył się ładować, zabieram się za testowanie :)

 

 

Edit: Spędziłem już chwilę z X5 i mam pytanie a propos przeglądarki zdjęć :) Dokładniej chodzi o funkcję zoom - to fajnie, że da się zoomować zdjęcia, ale w jaki sposób po przybliżeniu można się po zdjęciu poruszać? Tzn. tak żeby można było oglądać różne jego fragmenty w powiększeniu a nie tylko środek? W instrukcji niestety nie znalazłem tej informacji.

 

P.S. Wyświetlacz jest rzeczywiście gorszy niż w H320 :/ Ale co z tego, w końcu to przede wszystkim odtwarzacz muzyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Spędziłem już chwilę z X5 i mam pytanie a propos przeglądarki zdjęć :) Dokładniej chodzi o funkcję zoom - to fajnie, że da się zoomować zdjęcia, ale w jaki sposób po przybliżeniu można się po zdjęciu poruszać? Tzn. tak żeby można było oglądać różne jego fragmenty w powiększeniu a nie tylko środek? W instrukcji niestety nie znalazłem tej informacji.

 

Nacisnij PLAY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majhem:

P.S. Wyświetlacz jest rzeczywiście gorszy niż w H320 :/ Ale co z tego, w końcu to przede wszystkim odtwarzacz muzyczny

 

Co chcesz przez to powiedzieć? Bo wiesz nigdy nie miałem w ręku H320 i nie wiem jaki są różmnice pomiędzy ekranem w X5 a H320...

 

 

Niestety nie mam już H320 więc nie mogę zrobić bezpośredniego porównania, ale na iRiverze zdjęcia wyglądały lepiej. Filmów na X5 nie próbowałem jeszcze oglądać.

 

Forza --> Dzięki :)

 

 

Próbowałem właśnie podłączyć X5 do kompa przez port Host - zostało wykryte jako urządzenie MTP :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam już H320 więc nie mogę zrobić bezpośredniego porównania, ale na iRiverze zdjęcia wyglądały lepiej. Filmów na X5 nie próbowałem jeszcze oglądać.

 

Forza --> Dzięki :)

 

 

Próbowałem właśnie podłączyć X5 do kompa przez port Host - zostało wykryte jako urządzenie MTP :/

 

Bo głównym przeznaczeniem (oprócz Hosta of kors) tego gniazda jest obsługa plików DRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście gdzieś może zdjęcie gdzie byłyby przedstawione obok siebie z boku X5 i X5L? Właśnie się skłaniam do zakupu X5 i waham się między L a zwykłym, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do zwykłego, bo po pierwsze tańszy, po drugie bateria w H320 mi wystarczała i po trzecie jest cieńszy :) I właśnie chciałbym zobaczyć czy ta różnica w grubości jest widoczna :)

 

Edit: Już znalazłem :) Jakby ktoś również się wahał:

 

 

8111115444.jpg

 

 

Mialem X5L w rece i musze powiedziec, ze stracil duzo na elegancji i ergonomii.

W dodatku mialem wrazenie, ze przy takiej grubosci trudniej jest obslugiwac joya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności