Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

stojak na sluchawki


farim

Rekomendowane odpowiedzi

No możliwe że zaraz pójde docinać ostatnie kawałki produkcyjne, nie spodziewajcie się cudu, cena pewnie spadnie dziebko. Problem mam z kawałkiem materiału, czyli podstawą której nie dociąłem a i ona sama jest wąska, co nie widzi mi się w tym przypadku, teraz zacznie się kombinacja. Byłem przekonany że mam deski dość szerokie, ale niestety... wszystkie mają mniej jak 15cm szerokości, co przekłada się na bujanie, ale coś ja już wymyślę.

 

P.S będzie dobrze :D Wrazie W stojak będzie niższy niż planowałem i przestanie się wtedy bujać :) Tak wogóle po co mówie że się buja jak go jeszcze niema :)

 

No to dziś udało mi sie znów coś zrobic, ale troche nie będziecie zadowoleni, okazało się ze moje deski są za wąskie, musialem kupić nowe, co za tym idzie, wybrałem lepsze dechy ale nie są w pełni suche, sa sezonowane ale bardzo krótko, do tego byly nie wyheblowane, wiec teraz juz po heblowaniu będę czekał az troche wyschną, przez ten czas załatwie sobie inne elementy potrzebne do budowy, no ale niestety przesuwam troche wersje pokazową na następny tydzień, nie chce by komuś deski się poskręcały i stojak rozleciał, wiec poczekamy az troche podeschną... W sobote szlif kompletny całości elementów i po niedzieli sładanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowania niema, a fotki tuż tuż, myślę że w połowie tygodnia pokażę wersje nielakierowaną stojaka, deski i elementy użyte do budowy są klasy drugiej więc niema co się spodziewać cudu, jak ktoś chce zobaczyć ile kosztuje metr deski o szerokosci większej jak 15cm proszę się przejsc na najbliższą suszarnie i zapytać, lub tartak, ja mam deski do podstawy wysezonowane w połowie a reszta elementów jest wysezonowana w pełni, myślę że nic nie będzie pękac. Tak więc robie 3 wersje, lakierowana sredni połysk, mahoń sredni połysk, oraz wenge średni połysk lub bez połysku(tu sie jeszcze zastanowie) Dostępnych będzie około 15sztuk. Powiem szczerze że jakbyście mieli robić jedną sztuke to by się to nie opłacało, mi ledwo opłaca się robić te 15sztuk, wyjdę delikatnie tylko na tym, czyli za robocizne coś się tam zwróci ale nie w pełni. Ciężki kawałek chleba :) Bez maszyn ręczynych nic bym nie zrobił. Fotki dodam w połowie tygodnia. Szału nie będzie ale dziś robiłem przymiarke do słuchawek JVC i ES7, wg mnie będzie bardzo dobrze, jest gdzie położyć kabel i jest gdzie powiesić każdej wielkosci słuchawki, czuje że nawet GS1000/PS1000 by się zmiesciły. CAL! na pałąku i ES7 wyglądać będzie jak słuchaweczki malusi :) Czyli jeden stojak może nawet posłużyć do dwóch mniejszych par słuchawek. Gabaryty to około 18cm szerokosci, 28cm wysokosci i niecałe 30cm głębokosci. Przestrzeń między podstawami górną i dolną 22cm. Przestrzeń między podporami około 11cm ;) Jak dam fotki to wszystko będzie jasne :) Proszę więc o cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się dzisiaj zastanawiać nad stworzeniem jakiegoś takiego stojaczka na słuchawki, po dłuższym namyśle i opracowaniu w głowie projektu wziąłem się do roboty ;)

Jako bazy stojaka, czyli szkieletu użyłem aluminiowego wieszaka na ubrania (może się wydać zabawne, ale w rękach profesjonalisty taki wieszak może posłużyć za świetny szkielet do stojaka ;)) a do reszty konstrukcji taśmy klejącej i kawałka kartonu od pokrywy pudełka na buty (do stworzenia takiego "stojaczka" na odtwarzacz lub kabla, obojętnie czego byle się mieściło ;)).

Na początku wziąłem wieszak, złapałem za końce po lewej i prawej i wygiąłem w stronę siebie, tak, by stworzyła się podstawa z takim półkolem. Następnie wyprostowałem, zagiąłem wyprostowaną końcówkę w stronę siebie (stojak stał wygiętymi już ramionami do mnie) i wygiąłem końcówkę by uformował się dołek, tak by słuchawki miały na czym wisieć.

Potem dopracowałem konstrukcję tak, by stała stabilnie, i by po nałożeniu słuchawek cała konstrukcja nie przechylała się. Uciąłem kawałek kartonu od pudełka na buty, razem ze ścianką boczną, a potem podocinałem boki kartonu by pasował do konstrukcji z wieszaka. Następnie uciąłem kawałki kartonu i przylepiłem taśmą klejącą po jednej stronie i po drugiej pierwotnego kartonu, dzięki tym małym kartonom usztywniłem podstawę "stojaczka".

Dolepiłem karton do wieszaka paskiem taśmy klejącej.

Potem nałożyłem słuchawki i dogiąłem odpowiednio górną część konstrukcji by stała stabilnie.

Całość wygląda tak:

 

Sama konstrukcja, bez słuchawek i odtwarzacza:

 

S1050952.JPG

 

Drugie zdjęcie:

 

S1050953.JPG

 

Konstrukcja ze słuchawkami i odtwarzaczem:

 

S1050949.JPG

 

Drugie zdjęcie:

 

S1050950.JPG

 

Jestem prawie jak McGyver ;)

Gdy się patrzy na ten stojak z daleka to wygląda profesjonalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake, pomysł dobry, sam podobnie kombinowałem kiedyś i efekty były fajne, tylko, że u mnie ten "drut" miał ze 2 cm grubości ;) Nie może być za cienki i trzeba go jakoś ładnie ułożyć pod pałąkiem, wzdłuż niego, bo przy cięższych słuchawkach "zrobi dziure" w pałąku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można owinąć miejsce na którym wiszą słuchawki jakąś taśmą np. izolacyjną, lub pianką - wtedy pałąk słuchawek nie powinien się ścierać, i miałby większą przyczepność.

Rzeczywiście dobrym rozwiązaniem było by użycie drutu o większej grubości, ale problem w tym że im grubszy drut tym trudniej jest go zgiąć...

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch końcówek obok siebie, wtedy słuchawki wisiały by idealnie, ale wieszaka chyba nie da się tak zgiąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już bym wolał trzymać słuchawki luzem. Po co tak kombinować jak za pare złotych można kupić wieszak na banany, który o wiele lepiej się prezentuje.

Nie jestem przeciwnikiem DIY o ile efekt jest pozytywny.

 

Widziałem też stojaki na wino i na ręczniki do rąk.

Te na ręczniki były chyba w IKEI, kupiłem jeden, kosztował zdaje się 5 zł. Wystarczyło troche podgiąć druty i wyglądał super. Z tym drutem to prawda, całość wygląda jak praca 6-latka na plastyke do szkoły, ale ja to miałem zrobione z jakichś rurek pcv czy czegoś takiego, wystarczyło lekko podgrzać i super się gięły. Potem dostały jeszcze czarny kolorek, więc ciężko było poznać, że to DIY :) Kiedyś pokażę fotki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest taki skomplikowany jak kolegi wcześniej ale przez jakiś czas spełniał swoje zadanie. Sklejony z jakiś kołków i kawałka blatu. Miałem go jeszcze wyszlifować i pomalować na jeden kolor jakimś matowym lakierem, ale nie mogłem się do tego zmobilizować :D

 

 

Chyba już bym wolał trzymać słuchawki luzem. Po co tak kombinować jak za pare złotych można kupić wieszak na banany, który o wiele lepiej się prezentuje.

Nie jestem przeciwnikiem DIY o ile efekt jest pozytywny.

Jakiś czas temu doszedłem do dokładnie takich samych wniosków i wywaliłem swój paździerz :D

stojak.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wydawać, że mój projekt jest skomplikowany, a w gruncie rzeczy cały stojak robiłem około 30-40 minut, większość czasu przeznaczyłem na utworzenie pudełka na odtwarzacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema takiej opcji, stojak jest duzy i mieści się sporo, jeżeli Cie interesuje to górna deseczka w kształcie półkola patrząc od frontu ma 25cm długosci prawie! podstawa ma 30cm prawie! Szerokość jest różna ale każda powyżej 16cm! Stojak jest stabilny. Może jutro pokaże wraz z słuchawkami :) Jeden słup szlag by trafil a górna deseczka z grubszym wyglądałaby słabo... to jest moja koncepcja stojaczka, bede miał 15sztuk do sprzedania jeżeli ktoś zainteresowany :)

 

Kolejne obiecane fotki, powolutku do przodu, teraz max szlif i składanie. Teraz może będzie zobrazowane jak całość wygląda i że jest "duża" :)

 

 

 

 

 

 

Dodam tylko że teraz chyba najbardziej żmudna praca mnie czeka. Co do desek, kilka sztuk będzie nieładnie wyfrezowanych - powód? w kilku wyleciały sęki albo były jakieś niedoskonałości deski i frez wpadł za głęboko, kilka z nich ma OFLISY których frez nie chwycił, deska wygląda sporo natualniej ale nie każdemu się to będzie podobać. Wersje gorsze będę sprzedawał za ciut mniejszą kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety, robota stoi...ale dam znać oczywiście jak już zrobie coś z tym :) Lenie się :(

 

P.S Wiecie co, tak sobie myślę, zrobie szlif wszystkiego i sprzedam to wam w mniejszych cenach, pomalujecie sobie sami :D Nie mam czasu na to :D A jak kupicie pędzelek i 0,25l lakierobejcy to wydacie max 10zl i będziecie mieć jaki kolor chcecie :D

 

Dlatego proponuje stojaki za 20zł sztuka+ship około 15zł...

 

Jeszcze tylko szlifowanie mi zostało więc może jutro, sam nie wiem...nie obiecuje nic...

 

Przenosze wątek na pajacyk.pl ponieważ tutaj jest żal i jakiś chuuuuj głupi zablokował mi dodawanie załączników!

 

TEMATU SZUKAĆ NA WWW.pajacyk.pl/FORUM !

 

 

+ 2pkt 4/10 warn: przeklinanie, a dokładnie wulgaryzm.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze pamięc załączników jest ograniczona do 45MB wrrr a ja już miałem wcześniej 100MB nawalone...sporo wrzucam...mam to gdzieś :) Przenosze się z tematem na inne forum które tutaj jest wpisywane jako pajacyk, wiadomo co to za forum :) AH rulezzzz :)

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności