Skocz do zawartości

stojak na sluchawki


farim

Rekomendowane odpowiedzi

Walka zakończona :-)

Ultrasone dostają to co im zabrałem dla Meze :-) czyli swój stojaczek.

Tym razem, już tak tanio nie jest, trzeba zainwestować około 100 zł. (zależy od miejsca zakupu) ale pracy jest mniej :-)

W moim przypadku, koszty się trochę rozłożyły, bo ten akrylowy stojak miałem już od dwóch miesięcy w domu (planowałem zrobić stojak Oppo) zresztą stojak na wzór Oppo, i tak pewnie za jakiś czas zrobię, bo mi się podoba, tylko myślę jakie wprowadzić modernizacje :-)

Diody led, walały się chyba od paru lat, srebrny i czarny spray, był w garażu, więc potrzebny był 

tylko pomysł, i plafon :-)

Do nakładek led, potrzebny jest zasilacz 12V, ale kupując plafon, mamy również ten zasilacz. 

Jak wiadomo, kolorystyka stojaka, nie ma żadnego znaczenia, i może w domu jest jakiś spray. 

Lepiej używać farb matowych, moim zdaniem ładniej wyglądają.

Zakupy:

Nakładki led:

http://allegro.pl/nakladka-led-do-polek-szklanych-50-mm-mcj-i6315783596.html

 

Plafon:

http://allegro.pl/panel-led-12w-kwadat-natynkowy-plafon-sufitowy-cw-i6631356676.html?fromVariant=6595944842#thumb/1

 

Stojak akrylowy:

https://pl.aliexpress.com/item/Universal-Acrylic-Headphone-Headset-Display-Stand-Rack-Hanger-Holder-Clear-White/32758108950.html?

 

Całkiem przypadkiem (bo nakładki led tego koloru juz miałem) całość pasuje kolorystycznie, do podświetlenia wskaźników  wzmacniacza, który kupiłem kilka lat po nakładkach led :-) i moim zdaniem, wygląda całkiem dobrze.

Jeśli ktoś będzie miał pytania, to śmiało pisać na PW.

Zresztą, myślę że wszystko widać na załączonych obrazkach :-)

 

FullSizeRender 13.jpg

IMG_3145.JPG

IMG_3148.JPG

IMG_3151.JPG

IMG_3154.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka! W końcu i mnie udało się dokończyć stojaczek do moich Meze 99. Niestety pogody na grilowanie nie było więc się nie nudziłem.W sumie to muszę podziękować koledze @Skora ponieważ oparłem się na Jego pomyśle. A że posiadamy te same słuchawki miałem jakiś ogląd. Więc skorzystałem z pomocy znajomego stolarza który wyciął widełki na specjalnej obrabiarce tzw centrum a pieszczenie zostawiłem sobie:P Poniżej zamieszczam fotki- mam nadzieję że się podoba.20170503_171853.thumb.jpg.80fdec2ecbf627369fbc4367f0fdf065.jpg20170506_164155.thumb.jpg.cb5fb1f1b53067beabae5be5b4364e78.jpg20170506_164232.thumb.jpg.2093824cb265deeeb64320321f440f4b.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szugary68 napisał:

Hejka! W końcu i mnie udało się dokończyć stojaczek do moich Meze 99. Niestety pogody na grilowanie nie było więc się nie nudziłem.W sumie to muszę podziękować koledze @Skora ponieważ oparłem się na Jego pomyśle. A że posiadamy te same słuchawki miałem jakiś ogląd. Więc skorzystałem z pomocy znajomego stolarza który wyciął widełki na specjalnej obrabiarce tzw centrum a pieszczenie zostawiłem sobie:P Poniżej zamieszczam fotki- mam nadzieję że się podoba.20170503_171853.thumb.jpg.80fdec2ecbf627369fbc4367f0fdf065.jpg

 

Świetnie Ci to wyszło, gratuluję ;) ja będzie Ci się chciało, to ja bym przykleił od spodu jakieś delikatne nóżki. U mnie są to uchwyty do drzwiczek, szafek, meblowych, ale myślę już nad wymianą na złote, bo srebrne, nie bardzo pasują do Meze :D 

W Twoim przypadku, bym szukał czegoś bardziej delikatnego, bo widzę że podstawa ma około 2-3cm. chyba że źle widzę proporcje na zdjęciach.

Jak się zdecydujesz, to szukaj czegoś, z płaska płaszczyzną. Jeśli to jest docelowe miejsce dla stojaka, to bez problemu, będzie można podkleić delikatny filc, żeby nie porysowac blatu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skora dzięki ! Zgadza się podstawa ma 2.5 cm właśnie szukam jakiś nóżek z antypoślizgową podstawą. Tabliczkę będę zmieniać na srebrną bo pani się pomyliło i zrobiła właśnie taką. A jako ciekawostkę mogę Wam powiedzieć że metr sześcienny drewna w moim przypadku mahoniowego kosztuje 7000 zł  orzechowego 16 000 a teak 36 000. Ceny z kosmosu - chyba zacznę stojaki produkować he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szugary68 napisał:

@Skora A jako ciekawostkę mogę Wam powiedzieć że metr sześcienny drewna w moim przypadku mahoniowego kosztuje 7000 zł  orzechowego 16 000 a teak 36 000. Ceny z kosmosu - chyba zacznę stojaki produkować he he.

 

A ja głupi myślałem że te ceny stojaków kilkaset zł. minimum too audiofilskie czary-mary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Ok, skoro temat się nie rusza to i ja postanowiłem dodać cosik. Szukałem stojaków pod słuchawki i te za drogie tamte za brzydkie. Wpadł mi w oko filmik na youtubie i proszę, stojaczek za 3 złote. Prosty a funkcjonalny. Może posłużyć za bazę do bardziej złożonych projektów ( czytaj - podstawa pod stojak).fa5a46445cc2a3f5d7b341a0e9c73bb2.jpgIMG_20190518_135239.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
27 minut temu, retter napisał:

Dodaj logo nawiązujące do ES, popłynie rzeka kasiory ;D

pisane mobilnie
 

E tam jakieś logo, jak ma być z tego $$, to trzeba przede wszystkim napisać wielkimi literami, że jest to produkt audiofilski ;) Wrzucić do tego, jakieś 2-3 zdania z typową "papką" i sukces gwarantowany :D

 

PS. To jest ze szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, greg_jg napisał:

E tam jakieś logo, jak ma być z tego $$, to trzeba przede wszystkim napisać wielkimi literami, że jest to produkt audiofilski ;) Wrzucić do tego, jakieś 2-3 zdania z typową "papką" i sukces gwarantowany :D

 

PS. To jest ze szkła?

Tak szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Nie znalazłem na necie takich stojaków to se zrobiłem.

Zaserwuj jakąś wentylacje tylko, bo wydaje się na szczelna konstrukcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam jakieś logo, jak ma być z tego $$, to trzeba przede wszystkim napisać wielkimi literami, że jest to produkt audiofilski  Wrzucić do tego, jakieś 2-3 zdania z typową "papką" i sukces gwarantowany 
 
PS. To jest ze szkła?
Jak nie wystarczy napis ES to może będzie jaśniej "stax"? Tylko spodek musi być z drewna lub marmuru jak to nagrobek.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności