Skocz do zawartości

stojak na sluchawki


farim

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zrobiłem takie monstrum z samochodowego złomu. Mój pierwszy projekt spawalniczy, więc szału nie ma. Lakier jeszcze do poprawki, ale cały już wypsikałem no i pewnie nie będzie mi się chciało póżniej wygładzić powierzchni. Generalnie jestem zadowolony, bo jest bardzo stabilny i ma miejsce na kable ;)

4.JPG

DSCF0912.JPG

DSCF0916.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda temat o stojakach, ale wieszaki też tutaj są ;). Niedawno zrobiłem sobie takie oto wieszadło:

 

fYoAfPzs.jpg dLyh6fTs.jpg Jji6f6vs.jpg

 

Solidny, prawie cały metalowy (waży niecałe 400 g). W skórcie: uchwyt do teł, śruba, trochę podkładek, odbojnik do drzwi.

Edytowane przez progidek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak za nie dużą ilość pieniędzy własnymi siłami zrobić wieszak na słuchawki: (jest to nieco zmodyfikowany wieszak proponowany przez kolegę music freak który zobaczyłem tu na forum, ale może komuś się spodoba ta wersja bardziej ;) )

Potrzebne jest:

- drewniana podpórka pod pułkę (Leroy Merlin - 10zł)
- rura PCV (ja użyłem rurki o średnicy 110mm) (Leroy Merlin - 9,9zł/1m)

- spray (mój kosztował 20zł)

- 2 kołki rozporowe (jakieś grosze na wagę)

- papier ścierny (najwygodniej jeden o mniejszej ziarnistości do wyrównania krawędzi i wstępnego zmatowienia, a drugi o większej ziarnistości do wykończenia) (miałem akurat w domu więc nie wiem ile kosztuje, ale za pewne nie wiele)

- jeden drewno-wkręt (jakieś grosze na wagę)

Podpórkę lekko przycinamy z jednej strony, żeby nam za bardzo nie odstawała od ściany, z rurki PCV odcinamy pierścień o szerokości takiej jakie chcemy mieć łoże dla pałąka naszych słuchawek (ja zrobiłem akurat niecałe 5cm), następnie wycięty krążek szlifujemy grubszym papierem ściernym tak żeby krawędzie były równoległe po czym przecinamy na pół wzdłuż średnicy. Mamy teraz dwa półokrągłe kawałki. Wybieramy ten ładniejszy :) i szlifujemy papierem ściernym wszystkie ostre krawędzie, a także całą powierzchnie matowimy, żeby później lepiej trzymała farba.

Wcześniej przycięty drewniany element trzeba lekko wyoblić w miejscu styku z naszą rurką, żeby nie zrobiła nam się wielka szpara.
a następnie za pomocą drewno-wkręta mocujemy przygotowany kawałek rurki z podpurką.

Całość można jeszcze lekko przelecieć papierem ściernym żeby ładniej to wyglądało po pomalowaniu i zabieramy się za szprajowanie.

Gotowe :) Koszt (ja akurat robiłem 3 szt. i wyszło około 20zł/szt.) jednak może być odrobinkę więcej przy robieniu tylko jednego wieszaka, bo cena spray'u i rurki nie dzieli nam się na 3 ;P

Polecam :)

P1150934.JPG

P1150933.JPG

P1140920.JPG

P1140923.JPG

P1140924.JPG

P1140925.JPG

P1140926.JPG

P1140928.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wieszak na słuchawki, pomysłowość czasem zadziwia :)

 

3 pudełka po zapałkach :D:D:lol:

taśma (świetny wynalazek USA na tym się trzyma...)

kawałek pianki (jakakolwiek)

kawałek plastiku (z startera etc)

2 wkręty (ew z kołkami)

 

Koszt : 0 zł miałem wszystko ale jak by się uprzeć 1,5zł ??? :D

Słuchawki wiszą git :) kiedyś pokaże kącik audio słuchable -_-

 

Ja wiem że to mało audiofilskie, od dziś chyba mam zakaz wstępu do tego szanownego grona :ph34r: za takie cuda.

 

gallery_39810_429_68488.jpggallery_39810_429_54598.jpg

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak na słuchawki, pomysłowość czasem zadziwia :)

 

3 pudełka po zapałkach :D:D:lol:

taśma (świetny wynalazek USA na tym się trzyma...)

kawałek pianki (jakakolwiek)

kawałek plastiku (z startera etc)

2 wkręty (ew z kołkami)

 

Koszt : 0 zł miałem wszystko ale jak by się uprzeć 1,5zł ??? :D

Słuchawki wiszą git :) kiedyś pokaże kącik audio słuchable -_-

 

Ja wiem że to mało audiofilskie, od dziś chyba mam zakaz wstępu do tego szanownego grona :ph34r: za takie cuda.

 

gallery_39810_429_68488.jpggallery_39810_429_54598.jpg

Faktycznie prowizorka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? Mam materiały na prawdziwy wieszak ale coś mnie korciło zrobić to inaczej. Myślisz że nie wytrzyma ? Zakład ?:D

To ma być for fun :D

 

Prawdziwy wieszak zrobię jak znajdę czas :) jak to mówią szewc chodzi bez butów ... // coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam jeszcze tańsze rozwiązanie, zakładając że macie takie biurko. Jak nie to dowolne biurko + wkręt + uchwyt, nie wiem ale pewnie trochę więcej niż 1,50 :)

nienawidziłem tej hybrydki za to, że jest mała i się strasznie zsuwała ze wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

A ja zrobiłem takie monstrum z samochodowego złomu. Mój pierwszy projekt spawalniczy, więc szału nie ma. Lakier jeszcze do poprawki, ale cały już wypsikałem no i pewnie nie będzie mi się chciało póżniej wygładzić powierzchni. Generalnie jestem zadowolony, bo jest bardzo stabilny i ma miejsce na kable ;)

A można by się dowiedzieć ile wyniósł koszt tego projektu? Tez sobie zmiezam zrobić jakiś stojak na moje K518DJ, i szczerze mówiąc baaaardzo mi się podoba twój stojak :) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że dawno nikt tutaj nie zaglądał (wyglada na to, że wszyscy już mają stojaki) Ale jeśli nie, to podzielę się dobra radą, jak zrobić stojak, nie wydając majątku.

Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że nie każdemu taki kształt stojaka odpowiada, ale pewnie komuś się przyda dobra rada.

Trzeba się rozejrzeć w okolicy, za jakimś zakładem stolarskim, gdzie proponuje poprosić o wycięcie dwóch kształtów. Czyli podstawy (w moim przypadku 20cmx20cmx4cm) i widełek (u mnie wysokość, to 21cm) To jest bardzo ważne, żeby przyjść z gotowymi wymiarami na rysunku, bo nikt za pare groszy nie będzie z Tobą uzgadniał przez pół godziny, jaki ostateczny ma być kształt.

Co do podstawy, to nie problem, wystarczy podać wymiary, ale przy widełkach, to proponuje wyciąć z grubszego kartonu szablon, który stolarz będzie mógł bez problemu odrysować na materiale końcowym. Z praktyki wiem (20 lat temu pracowałem przez dwa lata w stolarni) że takie "******ły) robi się z odpadów, czyli pozostałości po klejonych blatach i.t.p.

Niestety, jeśli nie chcemy aby cena podskoczyła, szlifowaniem i lakierowaniem, musimy się zająć sami, bo to zajmuje najwięcej czasu. Możemy poprosić o lekkie zaokrąglenie kształtu widełek, może się uda :-)

Całość po oszlifowaniu papierem ściernym, skręcamy śrubą od spodu, i lakierujemy, jeśli czujemy taka potrzebę (ja czułem) to przyklejamy kropelką nóżki, czyli gałki, uchwyty od szafek i.t.p.

Jeśli efekt końcowy ma być zadowalający, to lepiej położyć trzy warstwy lakieru, ale cienko, niż jedną z zaciekami :-)

Jeszcze coś mi się przypomniało :-) po położeniu pierwszej warstwy lakieru, trzeba koniecznie wytrzymać, i poczekać aż lakier dobrze wyschnie (ważne) następnie drobnym papierkiem przeszlifować lekko całość, i dopiero nakładać kolejną warstwę. 

A dlaczego tak ? a no dlatego że pierwsza warstwa podnosi mikroskopijne włókna, i tak one zasychają. Efekt jest taki, że po przejechaniu ręką po takiej pierwszej warstwie, czujemy wyraźnie szorstką powierzchnię. Po drugiej warstwie, tego efektu juz nie powinno być.

 

IMG_3132.JPG

IMG_3134 2.JPG

IMG_3140.JPG

IMG_3143.JPG

IMG_3144.JPG

Oczywiście, na wszystkich zdjęciach to jeden, i ten sam stojak, tylko inne światło :-)

Edytowane przez Skora
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności