Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
loszmi

LT1210

Rekomendowane odpowiedzi

Część z Was, która zagląda na audiostereo zna zapewne wzmak na kości LT1210.

Ze wspólnego zamówienia posiadałem płytki Veterana, a ówcześnie bardzo drogiego scalaka (90zł w 2005r), otrzymałem za darmo z sampli.

Trafo to zakup na allegro, podobno z radzieckiej serii sprzętu dla elektrowni w Żarnowcu, kondzie zasilania to Sikorel 4700uF z demobilu. Regulacja na razie na pasywce Aps 2x50K, dziś dojedzie drabinka 2x10K na Dale. Na płytce Wima, SilverMica i Beyshlagi. Deska, to płyta wiórowa ucięta wyrzynarką - ale to nie ma znaczenia.

Gra bardzo fajnie, lekko ściemnia przekaz (Siemensy?), dźwięk na AKD 241 jest sprężysty i szczegółowy. Pogłos na płycie Richarda Bony gra jak w Socha II, w KODO czuć potęgę bębnów taiko. Zasilanie na trafie lekko siada (do 12V), więc jutro podłaczę inny trafol, może prezencja się zmieni. Posłucham też na innych słuchawkach.

Dziś prezentacja w wersji "Deska Kastom". Obudowa czeka na wykończenie.

No i na fotce widać lapa jako źródło - wybaczcie chwilę słabości, dostałem mixy swoich nagrań mailem ;-)

PS. Na trzeciej fotce widać chinche amphenol. Przerobiłem kabel od moich militarnych słuchawek na jack<->chinch.

LT1210 - a.JPG

LT1210 -b.JPG

LT1210 - c.JPG

Jednocześnie zmieniłem okablowanie (srebrny Schultz), dałem drabinkę, zmieniłem trafo i porządnie zamocowałem w obudowie i osiągnąłem naprawdę super dźwięk w stosunku do wersji "deskowej". Niestety do bólu uszu mocy nie mam. Chyba zmienię rezystor od wzmocnienia ;-)

Edit:

Abyście nie mówili, że się obijam, fotki powstawania tylnego panelu:

LT1210 panel.jpg

LT1210 panel 2.jpg

Jeśli temat kogoś interesuje to tak powstawał panel (ciąg dalszy):

LT1210 - 2 miniaturka.jpg

Tak powstawało wnętrze:

LT1210 - 3 miniaturka.jpg

A tak wygląda prawie gotowy wzmak:

LT1210 - 6 miniaturka.jpg

Jednocześnie zmieniłem okablowanie (srebrny Schultz), dałem drabinkę, zmieniłem trafo i porządnie zamocowałem w obudowie i osiągnąłem naprawdę super dźwięk w stosunku do wersji "deskowej". Niestety do bólu uszu mocy nie mam. Chyba zmienię rezystor od wzmocnienia ;-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie zapomnij codziennie kliknąć na Light Coorporation: http://tiny.pl/hmdzv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjemmy wzmacniacz. Do kompaktowych to on nie należy ;)

Razi umieszczenie drabinki względem trafa- nic nie brumi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie z tą drabiną walczyłem aby była możliwie blisko gniazd i płytki. Uparłem się na te wielkie kondensatory i potem miałem problem, aby to wszystko umocować sprytnie. Mogłem zamocować (mogę nadal) trafo "na przedzie". Ale w tej konfiguracji nic nie brumi, jest absolutnie cicho. Masa poprowadzona jest ładnie. Ewentualnie, jak już zaizoluję gniazdo zasilania, to dam na trafko dekielek.

Powalczę jeszcze z przednim panelem, dziś wrzucę fotę z zamkniętą obudową. Zna ktoś lakiernię proszkową w Poznaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaję, a nie edytuję, aby było widać ruch ;-)

Zrobiłem w końcu panel. Nie obyło się bez pomyłek i niedoróbek, ale już z 30cm wygląda zawodowo. Jednak ślusarstwo wyczynowe realizowane na balkonie to pomyłka.

Teraz pozostało psiknąć body na mniej szpitalny kolor.

Oś od gałki też muszę skrócić o 4mm i uzupełnić diodę i światłowód - otworek już jest.

Jaki dać rezystor do diody przy zasilaniu 12V?

LT1210 front.jpg

Z modyfikacji, to dodałem do tych wielkich kondensatorów Sikorel po bypasie z Ero Vishay (niebieskie) 47nF, przy samych śrubach. Dźwięk się otworzył. Właśnie robię odsłuch porównawczy LT vs. zimna jeszcze Soha i jest klasa! LT ma "cięższy" dźwięk.

Edytowane przez loszmi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę już edytować postu, bo jest za stary więc dorzucam jeszcze fotkę panelu sprzed szlifowania ;-)

Panel surowy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, gratuluję bezkompromisowego podejścia do tego wzmacniacza. Dziwi trochę fakt, że wzmacniacze słuchawkowe na LT1210 są tak mało popularne. Możliwe, że chodzi o cenę tych scalaków i fakt, że nie są zbytnio dostępne. Nawet w TME sztuk w magazynie "0". Aktualnie także używam "słuchawkowca" DIY na LT1210 i nie zamierzam go zmieniać. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównując, z pamięci, obydwa moje wzmaki, należy zaznaczyć totalnie inne wykonanie.

W LT wielkie, stare kondzie w zasilaniu, a w TPA miałem Elne chyba... Drabinka vs potek tlefunkena...

No i nie słuchałem tego samego materiału.

Z TPA pamiętam The Piano Nymana, tak że nadal mam ciarki na plecach - to zaiste dobry wzmak.

Mój LT chyba ma mniej ciała w dźwięku, ale lepszą górkę. Posłucham trochę więcej i może coś dodam.

Oczywiście mówimy o porównaniu moich sztuk. Inne wykonanie, to inna jakość.

TPA ma MatMan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie czułem, aby wzmak był gotów. Dodałem Mu swiatełko na światłowodzie ;-)

LT1210 dioda.jpg

Edytowane przez loszmi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi