Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LT1210


loszmi

Rekomendowane odpowiedzi

Część z Was, która zagląda na audiostereo zna zapewne wzmak na kości LT1210.

 

Ze wspólnego zamówienia posiadałem płytki Veterana, a ówcześnie bardzo drogiego scalaka (90zł w 2005r), otrzymałem za darmo z sampli.

 

Trafo to zakup na allegro, podobno z radzieckiej serii sprzętu dla elektrowni w Żarnowcu, kondzie zasilania to Sikorel 4700uF z demobilu. Regulacja na razie na pasywce Aps 2x50K, dziś dojedzie drabinka 2x10K na Dale. Na płytce Wima, SilverMica i Beyshlagi. Deska, to płyta wiórowa ucięta wyrzynarką - ale to nie ma znaczenia.

 

Gra bardzo fajnie, lekko ściemnia przekaz (Siemensy?), dźwięk na AKD 241 jest sprężysty i szczegółowy. Pogłos na płycie Richarda Bony gra jak w Socha II, w KODO czuć potęgę bębnów taiko. Zasilanie na trafie lekko siada (do 12V), więc jutro podłaczę inny trafol, może prezencja się zmieni. Posłucham też na innych słuchawkach.

 

Dziś prezentacja w wersji "Deska Kastom". Obudowa czeka na wykończenie.

No i na fotce widać lapa jako źródło - wybaczcie chwilę słabości, dostałem mixy swoich nagrań mailem ;-)

 

PS. Na trzeciej fotce widać chinche amphenol. Przerobiłem kabel od moich militarnych słuchawek na jack<->chinch.

 

LT1210 - a.JPG

LT1210 -b.JPG

LT1210 - c.JPG

 

 

Jednocześnie zmieniłem okablowanie (srebrny Schultz), dałem drabinkę, zmieniłem trafo i porządnie zamocowałem w obudowie i osiągnąłem naprawdę super dźwięk w stosunku do wersji "deskowej". Niestety do bólu uszu mocy nie mam. Chyba zmienię rezystor od wzmocnienia ;-)

 

Edit:

 

Abyście nie mówili, że się obijam, fotki powstawania tylnego panelu:

 

LT1210 panel.jpg

LT1210 panel 2.jpg

 

Jeśli temat kogoś interesuje to tak powstawał panel (ciąg dalszy):

LT1210 - 2 miniaturka.jpg

 

Tak powstawało wnętrze:

LT1210 - 3 miniaturka.jpg

 

A tak wygląda prawie gotowy wzmak:

LT1210 - 6 miniaturka.jpg

 

Jednocześnie zmieniłem okablowanie (srebrny Schultz), dałem drabinkę, zmieniłem trafo i porządnie zamocowałem w obudowie i osiągnąłem naprawdę super dźwięk w stosunku do wersji "deskowej". Niestety do bólu uszu mocy nie mam. Chyba zmienię rezystor od wzmocnienia ;-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie zapomnij codziennie kliknąć na Light Coorporation: http://tiny.pl/hmdzv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie z tą drabiną walczyłem aby była możliwie blisko gniazd i płytki. Uparłem się na te wielkie kondensatory i potem miałem problem, aby to wszystko umocować sprytnie. Mogłem zamocować (mogę nadal) trafo "na przedzie". Ale w tej konfiguracji nic nie brumi, jest absolutnie cicho. Masa poprowadzona jest ładnie. Ewentualnie, jak już zaizoluję gniazdo zasilania, to dam na trafko dekielek.

 

Powalczę jeszcze z przednim panelem, dziś wrzucę fotę z zamkniętą obudową. Zna ktoś lakiernię proszkową w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dodaję, a nie edytuję, aby było widać ruch ;-)

 

Zrobiłem w końcu panel. Nie obyło się bez pomyłek i niedoróbek, ale już z 30cm wygląda zawodowo. Jednak ślusarstwo wyczynowe realizowane na balkonie to pomyłka.

 

Teraz pozostało psiknąć body na mniej szpitalny kolor.

 

Oś od gałki też muszę skrócić o 4mm i uzupełnić diodę i światłowód - otworek już jest.

Jaki dać rezystor do diody przy zasilaniu 12V?

 

 

LT1210 front.jpg

 

Z modyfikacji, to dodałem do tych wielkich kondensatorów Sikorel po bypasie z Ero Vishay (niebieskie) 47nF, przy samych śrubach. Dźwięk się otworzył. Właśnie robię odsłuch porównawczy LT vs. zimna jeszcze Soha i jest klasa! LT ma "cięższy" dźwięk.

Edytowane przez loszmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, gratuluję bezkompromisowego podejścia do tego wzmacniacza. Dziwi trochę fakt, że wzmacniacze słuchawkowe na LT1210 są tak mało popularne. Możliwe, że chodzi o cenę tych scalaków i fakt, że nie są zbytnio dostępne. Nawet w TME sztuk w magazynie "0". Aktualnie także używam "słuchawkowca" DIY na LT1210 i nie zamierzam go zmieniać. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując, z pamięci, obydwa moje wzmaki, należy zaznaczyć totalnie inne wykonanie.

 

W LT wielkie, stare kondzie w zasilaniu, a w TPA miałem Elne chyba... Drabinka vs potek tlefunkena...

 

No i nie słuchałem tego samego materiału.

 

Z TPA pamiętam The Piano Nymana, tak że nadal mam ciarki na plecach - to zaiste dobry wzmak.

 

Mój LT chyba ma mniej ciała w dźwięku, ale lepszą górkę. Posłucham trochę więcej i może coś dodam.

 

Oczywiście mówimy o porównaniu moich sztuk. Inne wykonanie, to inna jakość.

 

TPA ma MatMan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności