Skocz do zawartości

A10 - 1.4.8


Rekomendowane odpowiedzi

musisz uglosic. trzeba troche pokombinowac i pomyslec, a nie tylko stekac na forum ;) transmitter dzialal i dziala prawidlowo.

kombinuje od pol roku bez efektu, za wyjatkiem jednego samochodu w ktorym nawet na glosnosci 6 sygnal jest bardzo dobry.

 

na razie z moich testow wyglada na to, ze kompatybilnosc transmittera z rozmaitymi odbiornikami jest bardzo niska.

 

btw. nie mam problemow z trzaskami opisywanych wczesniej w tym watku, ale co jakis czas mam krotkie przerwy w odtwarzaniu plikow, rzedu ~0.1s. podczas kolejnego sluchania tego samego utworu nie pojawiaja sie wcale, albo pojawiaja sie w zupelnie innym miejscu. czy ktos tez ma taki sam problem?

 

edit: widze ze hatan o tym pisal wczesniej ( http://forum.mp3store.pl/topic/61220-a10-148/page__view__findpost__p__625109 )

 

chyba czas najwyzszy zeby programisci przysiedli sie i zrobili firmware ktory nie wprowadza nic nowego a po prostu naprawia znalezione bledy. osobiscie uwazam ze nowy equalizer jest fatalny i staram sie omijac go z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie ze nie uglaszales wystarczajaco, stad tez problemy. btw, polecam jakis chinch albo jakies tanie uciete sluchawki jako antene do nadawania. jezeli kompatybilnosc radia z nadajnikiem fal ktore radio powinno odbierac jest niska to znaczy ze to radio po prostu nie dziala ;) rozgryzlem zagadke :P

 

a trzaski sa w przeroznych miejscach, w niektorych kawalkach nie ma ich podczas przerzucania, w innych sa, wiec wszyscy mamy ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie ze nie uglaszales wystarczajaco, stad tez problemy. btw, polecam jakis chinch albo jakies tanie uciete sluchawki jako antene do nadawania. jezeli kompatybilnosc radia z nadajnikiem fal ktore radio powinno odbierac jest niska to znaczy ze to radio po prostu nie dziala ;) rozgryzlem zagadke :P

 

a trzaski sa w przeroznych miejscach, w niektorych kawalkach nie ma ich podczas przerzucania, w innych sa, wiec wszyscy mamy ten sam problem.

trzaskow nie uswiadczylem. tylko urywajacy sie chwilami dzwiek. sa bardzo glosne?

 

z radiem zrobie wiecej testow. to troche podejrzane zeby az tyle modeli odbiornikow bylo niesprawne, pomimo prawidlowego odbioru rozmaitych stacji radiowych :] moze po prostu sygnał jest na tyle słaby że nie są wystarczajaco czułe zeby go złapać?

 

btw czy nadajnik w a10 jest w stanie/powinien byc w stanie zagluszyc sygnal stacji radiowej? (nigdy w sumie nie testowalem na zajetych czestotliwosciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak jak Wy mam mikroprzerwania w piosenkach mp3, wcześniej występowało tylko przycinanie przy przełączaniu na początku prawie każdego utworu, a teraz te mikroprzerwania. Nie wiem czy zauważyliście, ale przy przewijaniu utworów w flac następuje zamiana kanałów. Wcześniej przy poprzednim sofcie widziałem, że ktoś już zgłaszał ten problem, więc ja sobie darowałem, ale widzę, że programiści też sobie odpuścili naprawę tego problemu. W tym sofcie 1.4.8, niskie tony są jakby bardziej wyraźniejsze, ale za to soft jest trochę cichszy. Radia ani transmitera nie testowałem więc nic o tym nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

1.4.8 to porazka - wlasnie to wywalam i wracam do V001.003.020 - tam przynajmniej nie ma "mikro-przerw" :-P

1.4.8 moje uwagi:

- mikroprzerwy - tak sa, ja tez je mam - ok pol sekundy, powtarzaja sie nieregularnie, niezaleznie od formatu pliku to jest jedna z 2 najbardziej irytujacych "poprawek" w tym sofcie :-P

- zakladni nie dzialaja - ale to juz wiemy ze "tak ma byc" :-P

- krotki wcisniecie joy'a - fajnie - ale wraca do folderu glownego (a to juz bylo wczesniej) a nie do aktualnie odtwarzanego folderu

- przycisk A-B - to mnie wkurza nawet bardziej niz te mikro-przerwy w odtwarzaniu, krotkie wcisniecie, dluzsze wsisniecie, dlugie wcisniecie, po pieciu probach z "dluzszym wcisnieciem" zeby dostac sie do pod-menu - poddalem sie, za kazdym razem mam nagrywanie na dyktafon :-P :-P - bylem juz bliski wywalenia A10 do smietnika - za duzo pakujecie funkcji na 1 przycisk i za krotkie odstepy czasowe chyba :-P - efekt - dla mnie przycisk A-B nie istnieje - nie naciskam go by sie nie denerwowac,

- EQ - pomine tu laskawie milczeniem :-P

- no i na koniec "fajny ekran wylaczania" - bye-bye - jedyna dzialajaca poprawka w tym sofcie :-P

- bye - bye to bedzie dla A10 niedlugo - nie mam juz sily na to polskie badziewie,

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie przez nową wersję oprogramowania założyłem tutaj konto, dodatkowo wysłałem mejla do serwisu... A kupując sprzęt ja chciałbym po prostu go wyjąc z pudełka odpalić i uruchomić. Moje A10 z dniem dzisiejszym przemieniło się w bezużyteczną puszkę złomu. Niestety nie działa cała moja kolekcja muzyki FLAC, nie wiem czemu, nie wiem dlaczego, ale nie będę przerabiał tej ogromnej ilosci muzyki, tylko dlatego, że ktoś sobie polecaił w kulki.

 

Liczę, ze serwis mi szybko wyjaśni sprawę, to się podzielę tym co i jak. Zauważyłem, że niektóre utwory FLAC działają (zazwyczaj te ubogie w dźwięki), a niektóre (jakieś 99%) nie. Jednak w dokumentacji wyczytać można, że odtwarza FLAC... Jak dla mnie to jest to jawne oszukiwanie klienta, albo coś działa całkowicie, albo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa cała moja kolekcja muzyki FLAC, nie wiem czemu, nie wiem dlaczego...

 

To dziwne bo u mnie, i u innych chyba też, działa. To pierwszy taki przypadek tu opisany. Może spróbuj jeszcze raz uaktualnić softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgadzam się z poprzednimi postami.

v001.004.008 to niestety niewypał

Minusy:

-mikro-przerwania zrobiło się to faktycznie denerwujące

-brak szybkiego dostępu do trybów odtwarzania

-EQ to dalej fikcja

Plusy:

Ciekawy ekran wyłączania

 

Miałem nadzieję na funkcje:

-wyświetlenia zawartości aktualnego folderu/wykonawcy/gatunku/albumu/itp z belką na aktualnym utworze

-brak aktywacji wyświetlacza przy zmianach głośności oraz przy następny/poprzedni

ale nic z tego

Wracam do V001.003.020

 

Można zauważyć pewną korelację:

Im dłużej musimy czekać na nowy firmware tym słabszy on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło wziąć pierwotny fw 1.002.005, poprawić bugi odpowiedzialne za wieszanie się sprzętu oraz "gubienie" kolejności odtwarzania po wyłączeniu, bez kombinacji z nowymi pseudo udogodnieniami.

Byłby przynajmniej 1 przyzwoicie działający FW. A tak, jak nie urok to sr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny minus, duże skrócenie żywotności baterii :\

Wracam do V001.003.020

tez odnioslem takie wrazenie. ale myslalem ze mi sie tylko wydawalo.

 

jak bardzo skrocil Ci sie czas pracy na baterii (bez transmitera, jedne sluchawki) ? pamietam ze na 1.3.x a10 wytrzymala 1.5 doby ciaglego grania na glosnosci ~20.

 

ja do zalet 1.4 moge zaliczyc to ze rzadziej zdarzaja mi sie uszkodzenia obszaru danych i nie musze tak czesto go flashowac. ale za to czasami odtwarzacz potrafi pasc podczas grania i okazuje sie ze wymaga flashowania i reformatowania obszaru danych (na razie zdarzylo sie edit: dwa razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez stwierdzilem ze wracam do 1.3.* .

 

przy przelaczaniu miedzy equalizerami z srs malo nie ogluchlem (jeden profil jest BARDZO cichy, a nastepny po nim ma bardzo mocne podbicie wysokich tonow) i pare godzin bolala mnie glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie testuje nową wersję firmware do A10 (1.4.9b). Z najważniejszych zmian - pozbyliśmy się (choć ponoć nie całkowicie) trzasków, które nam się wdarły.

Czasu pracy jeszcze nie testowałem na nowym FW. Jak pójdę spać to zostawię A10 na ładowanie i w sobotę postaram się zacząć test.

 

- Niektórych pewnie ucieszy, że może uda się zrobić aby auto-play działało także z kartą pamięci.

- Niestety nie ma szansy na zakładki dla plików audio na karcie pamięci.

- W funkcji auto-powrót będą w końcu krótsze czasy niż dotychczasowe

- Sigmatel nie ma pomysłu co do "następnego folderu". Zresztą tłumaczą nam, że tak jest lepiej. bo przecież po coś ktoś wybiera folder...

- Co do wyboru prędkości przewijania w B6 będzie (w alfie już jest) ale w A10 raczej nie przejdzie.

- EQ będzie w zakresie +12 / -12

 

Jeśli ktoś reflektuje potestować i krytykować (bez dawania linku dalej) to zapraszam na PW.

 

 

ps. Nie powiem kiedy pojawi się nowa wersja 001.004.xxx bo chce usunąć te błędy co się da. Aby mieć podstawę do dalszych rozważań.

 

==========================

@siradi - Funkcje pod A-B to pomysł użytkowników. Nigdy nie dogodzimy wszystkim. Taka prawda.

Że jest tego dużo - owszem. Nie zdążyło mi się jeszcze odpalić nagrywania - ale rozumiem, że każdy ma inaczej.

 

 

@Clint - Tryby odtwarzania podobnie jak wyżej - "aż tak często nie zmieniam trybu odtwarzania za to bym chciał...". I powstaje pytanie czy dać tam transmiter, dyktafon, radio, tryby odtwarzania a może szybki dostęp do ustawień SRS?

Co do backlist key - to się jeszcze okaże. Uważam to za ważną funkcje i jest to na szczycie listy "To do".

Bieżący "folder" - tu jest pewien problem szybkiego powrotu do "Now playing". Bo czy joy w lewo ma wracać do "Now playing" czy do folderu wyżej... a tak jest dość uniwersalnie hmmm?

A wrócenie do 1.2.5 jest nie realne z uwagi na to, że powstało na starym SDK. A i przypomnę, że lista oczekiwań / poprawek do "005" była dużo dłuższa niż piszesz.

 

==========================

 

EDIT, 05:40 ;)

Póki co widzę łącznie około 10 błędów z czego wydaje mi się, że z 4-5 da się od ręki rozwiązać. Mam nadzieję, że szybko uzyskamy stabilność i FW poleci na stronę.

No i czas pracy jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lista plików z danego albumu / folderu. Fajnie, ale nie jestem pewien czy będziemy to w stanie zrobić. Są to dane, które trzeba przechowywać w pamięci :)

I może tam, zwykły folder z 15 utworami, to jakoś do przeżycia. Ale niech sobie ktoś odpali "Wszystkie utwory" czy "Rok" gdzie jest 100 utworów...

 

ps. Mnie się nic nie tnie.. właśnie ładuje A10. Wieczorem ruszy testy baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kappei - Ten, który będzie udostępniony publicznie powinien już działać. Wspólnie z Sigamtelem przed świetami pracowaliśmy też nad nowym sposobem updatu. Więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Wersja "9" jest jeszcze na starym updaterze.

 

 

ps. A10 gra już ponad 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lista plików z danego albumu / folderu. Fajnie, ale nie jestem pewien czy będziemy to w stanie zrobić. Są to dane, które trzeba przechowywać w pamięci :)

I może tam, zwykły folder z 15 utworami, to jakoś do przeżycia. Ale niech sobie ktoś odpali "Wszystkie utwory" czy "Rok" gdzie jest 100 utworów...

 

Wydaje mi się że nie trzeba zapamiętywać wszystkich utworów z danego folderu/typu/albumu.

Podczas przeglądania/wybierania normalnie, można się poruszać po drzewie albumów/folderów

Wystarczyło by pamiętać:

A.tryb tzn czy jest folder/gatunek/artysta/...

B.położenie w drzewie folderów/albumów/gatunków/...

C.aktualny plik(lub jego pozycję w określonym folder/gatunek/artysta/...),

można by całą ścieżkę odtworzyć tzn. robił by to player zamiast użytkownika

1 wybierałby odpowiedni tryb folder/gatunek/album/ itp wg aktualnych/zapamiętanych ustawień ( pkt.A )

2 wybierałby odpowiedni folder/gatunek/album/.. wg aktualnych/zapamiętanych ustawień ( pkt.B )

3 i ustawiał belkę na odpowiednim pliku .. wg aktualnie odtwarzanego pliku ( pkt.C )

oczywiście do kroku 3 wyświetlacz by nie wyświetlał operacji z kroków 1,2 odbywałyby się w tle

 

i też jestem za tym żeby:

-joy w lewo oznaczał wyjście z danego folderu

(o jeden poziom wyżej z belką ustawioną na nazwie folderu z którego się wyszło)

-joy w prawo - wejście do folderu / wybranie pliku do odtwarzania

-joy naciśniety - może wracać do ekranu odtwarzanego pliku (lub dłużej naciśnięty joy)

-joy góra/dół - belka na następny/poprzedni folder/plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clint - Nic nie obiecuje. Zobaczymy. Póki co zlikwidować przerywania z "8" i poprawić kilka spraw, ale nie dodawać nic.

Dopiero w kolejnej wersji zmierzyć się jeszcze z 6 pomysłami z czego wiem, że 2-3 są na pewno realne. Will see.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności