Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

A10 - 1.4.8


Rekomendowane odpowiedzi

Staram się już nie myśleć ani nie denerwować ....

Na szczęście zaopatrzyłem się w Sonego, więc a10 może spokojnie z powrotem wrócić do szuflady.

Może w następnym firmware będzie poprawnie działający EQ zamiast czegoś co wycina w bliżej niezdefiniowany sposób fragmenty pasma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz. ale ja odzwyczailem sie od eq, poza tym za szerokie pasma ma i taka korekcja imo mija sie z celem, co innego jakby jednak bylo 9 band

ale fakt faktem - nie dziala.

 

a poza tym bardzo pozytywnie z tym softem, imo nawet jezeli vedia nieoficjalnie nie planuje jego dalszego rozwoju, czego mozna sie spodziewac, bedac realista ;)

 

poprawiona nawigacja, trzaskow prawie nie ma, jedynie tryby odtw wymagaja teraz wiecej klikania ale to kwestia przyzwyczajenia. jedyne co do tej pory zauwazylem ze pozostalo nienaprawione to przewijanie listy plikow/folderow - przytrzymanie nie pozwala na szybkie przewijanie tak jak w (bodajze) przedostatniej becie.

 

jeszcze mysle ze troche wyjdzie w praniu, ale poki co, uwazam, ze jest pozytywnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro prace szły równolegle, mam nadzieje, że nie ruszali EQ i SRS w B6. Albo przynajmniej EQ.

 

Bo dłuuuuugo szukałem ustawienia, które w pełni mi przypasowało.

 

 

 

W każdym razie dobrze, że i w A10 jest progress, a FW jak sądzę dalej będzie rozwijane, mauzer ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ przydaje się jak ma się różne słuchawki, a lubi się konkretny efekt. Zawsze można troszkę dopasować.

A tutaj pupa. EQ nie działa prawidłowo - a działało w pierwszym firmware.

Faktem jest, że jeśli nie dotykać EQ to soft jest w porządku. Ma pewne drobne mankamenty, ale ma tez mnogość funkcji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co....

 

Ale żeby przez ROK nie naprawić zpierniczonego EQ...

 

Właśnie kliknąłem na KUP TERAZ przy Iriverze CliX2. Mam w nosie transmitter. EQ to podstawa IMHO.

 

Wstyd... Czekałem od roku, tak cieszyłem się z Vedii A10, gdy ją kupiłem w kwietniu nie było mowy o spapranym EQ, ale było tyle bugów w sofcie że zaczęli go poprawiać.

I jak to wyszło wszyscy widzą... Nieładnie.

 

Ciekaw jestem czy reszta playerów Vedii też ma zrypane EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę sprawdzić jak działa na nowym sofcie, gdyż oprogramowanie do zmiany nie wykrywa mojego A10. Robiłem wszystko jak w instrukcji i guzik. Czy może to być Vista?

 

 

OK już poszło. Okazało się, że przycisku EQ nie można puszczać zaraz po podłączeniu. Trzeba go przytrzymać kilka sekund po podłączeniu do kompa i dopiero wtedy puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, co mi się nie podoba:

Trzaski, wczesniej ich nie miałem, mikroprzerwania w połowie [ ? ] piosenki, każdej mp3, nie ma znaczenia bitrate.

Mikroprzerwanie podczas wygaszania się ekranu, tez denerwuje [ wczesniej nie było ].

Na temat EQ się nie wypowiem, nie jestem jakimś audiofilem, ustawienie Normal z SRS w zupełności mi wystarcza.

Zakładki są ok, ulubione też są ok. Tylko te trzaski. Nie wiem co popsuliście, naprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikroprzerwania w połowie [ ? ] piosenki, każdej mp3, nie ma znaczenia bitrate.

Mikroprzerwanie podczas wygaszania się ekranu, tez denerwuje [ wczesniej nie było ].

Mam to samo, niestety, wcześniej nie było

I wydaje mi się że ten FW jest troche cichszy niż poprzedni, ale to akurat mi nie przeszkadza, mam jeszcze jakieś 6 kresek w zapasie (słuchawki-SRS300 z podwójnymi gąbkami).

 

Co do EQ to mi starcza spokojnie Bass+SRS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się chce wyć jak można tak ludzi cyntrilić w centralny otwór.

Moja A10 już leży na Allegro. Nie wytrzymałem po prostu jak jeszcze o jakichś trzaskach piszecie.

Strach się bać - bursztynowa i złota A10... jasne jasne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te trzaski są mocno wkurzające. Do tego nie działa szybkie przewijanie listy plików/katalogów na zasadzie "wciśnij i przytrzymaj" joya.

Chyba po prostu lepiej wrócić do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobieżnym przesłuchaniu zauważam jakby poprawę w kierunku gapless (wiem, że nigdy na 100% nie będzie), mam wrażenie, że przerwy są teraz jakby mniejsze, zależą też od formatu ale to jeszcze dokładnie przetestuję.

 

Niestety nie dodano b.szybkiego przewijania, a tego żałuję bo często słucham aydycji ok 2 godzinnych i dotarcie w dalsze okolice to makabra.

 

Z przewijanie czasem dzieją się dziwne rzeczy. Na pewnej płycie zgranej osobiście na flac jeden utwór przewija tak - szybko -> szybciej -> wolno. W innym szybciej jest nie dużo szybciej niż szybko.

 

Poprawiono chyba SRS. Teraz w trybie SRS i EQ normal jest naprawdę ciekawie. Natomiast stałe ustawienia EQ to porażka. User jeszcze nie sprawdziłem, zobaczymy.

 

Szybciej chwyta kartę pamięci.

 

Nie za bardzo za to rozumiem krótkie wciśnięcie Joya. To powinien być powrót do ostatnio wybieranego katalogu a nie do działu muzyka !!!

 

To na rzaie tyle. Reszta po testach.

 

Po sprawdzeniu - przerwy najgorzej na Wav i Ogg najlepiej na Flac i Mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te trzaski są mocno wkurzające. Do tego nie działa szybkie przewijanie listy plików/katalogów na zasadzie "wciśnij i przytrzymaj" joya.

Chyba po prostu lepiej wrócić do poprzedniej wersji.

Witam,

jak rozumiem, trzasków na niektorych Waszych starszych firmware'ach nie było - możecie podać wersje? Swoje A10 kupiłem z tydzień temu, fw miał 1.03.22 bodajże i trzaski były - pisałem o tym w dziale 'odtwarzacze'.

 

 

Firmware zaskoczył za TRZECIM razem, po dwóch pierwszych próbach player nie wstawał. "Dzięki temu, że to nie oem możemy pisać własny firmware" - to ja poproszę chińskiego oema, w którym może nie ma update'ów co chwilę, ale działa od razu po wyjęciu z pudełka.

Różnice są takie, że rzeczywiście jest trochę mniej trzasków w stosunku do poprzedniej wersji, ale teraz dla odmiany potrafi się wyłączyć w losowym momencie.

 

Ładowanie baterii - jest jakaś pewna metoda? Wczoraj się okazało, że ładowany w piątek plajerek się rozładował (czyżby nowy firmware nie miał domyślnie ustawionego czasu wyłączenia?) - anyway, podpiąłem pod usb i poszedłem spać.

Rano niespodzianka - nie rozpoczął ładowania :angry:

 

Nie wiem, czy jest jeszcze sens dawać szansę temu playerowi, czy już się zastanawiać czy iriver czy cowon.

 

Potrzebowałem tylko prostego playera, do którego mógłbym wrzucić trochę muzyki, wcisnąć play i słuchać muzyki. Okazuje się, że takiej podstawowej imho funkcji nie jest ta Vedia w stanie spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Nie wiem, czy jest jeszcze sens dawać szansę temu playerowi, czy już się zastanawiać czy iriver czy cowon.

 

Potrzebowałem tylko prostego playera, do którego mógłbym wrzucić trochę muzyki, wcisnąć play i słuchać muzyki. Okazuje się, że takiej podstawowej imho funkcji nie jest ta Vedia w stanie spełnić.

 

Mój, leżący na Allegro, ma FW 1.3.20 i jest bez trzasków. :)

 

Dawać szansę? Człowieku, ja na FW do tego czekam OD ROKU!!! żeby była funkcja za którą zapłaciłem tzn. EQUALIZER. Nie ma. Najlepszy FW był na początku, tylko że tam też było pełno dziur. Sprzedaj i kup iRivera - ja tak zrobiłem :D Niedługo jadę do Katowic po mojego Clixa2 :)

 

Swoją drogą, w Vedii pracują pewnie mądrzy chłopcy. Ciekawe czemu wynajęli tak beznadziejny team programistyczny :D Bo pomysł A10 naprawdę mieli dobry, odtwarzacz z wieloma funkcjami dlugo działający na bateriach. Tylko co z tego jak programiści dali d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dodano b.szybkiego przewijania, a tego żałuję bo często słucham aydycji ok 2 godzinnych i dotarcie w dalsze okolice to makabra.
ja takze.

 

programisci odtwarzacza z taka pojemnoscia mogliby zalozyc ze ludzie beda na niego pchac audycje ~2godzinne lub dluzsze zapisane jako pojedyncze pliki. przewijanie to prawdziwa meka, a jak czlowiekowi przez przypadek po paru minutach przewijania po utworze drgnie reka i przeskoczy na kolejny utwor .... .

 

od jakiegos czasu po prostu tne dluzsze audycje za pomoca mp3splt w fragmenty po 5 minut bo inaczej sie po prostu nie da wytrzymac.

 

powinna byc jedna z dwoch rzeczy

- obsluga CUE lub podobnego formatu

- zapamietywanie pozycji w ostatnio odtwarzanym utworze, na wypadek przypadkowego przeskoczenia do nastepnego

 

 

ewentualnie wspomniana mozliwosc szybszego przewijania np. o minute.

 

apropos zalet nowego firmware - zauwazylem ze na 1.4 zaczal mi nareszcie dzialac fm transmitter i to z naprawde dobrym odbiorem. nawet nie musialem dawac glosnosci zbyt wysoko - wystarczylo okolo 9 do 13. jednak w terenie zabudowanym pojawiaja sie juz lekkie zaklocenia, mimo ze czestotliwosc nie jest zajeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti, a czy to wina odsprzedającego że taki towar kupił? Kupił towar ze sklepu i sprzedaje taki sam - a że bez EQ... niektórym to się nie przydaje. 90% społeczeństwa i tak nie rozróżnia co wysokie tony a co niskie.

 

Nie rozumiem naprawdę jak można mieć taki fajny pomysł i tak go sp...lić przez FW. Za to teraz będę mógł sobie oglądać Majkę na Clix2 :D

 

@yoshi314. Po co TY się tak męczysz? Sprzęt ma służyć Tobie a nie Ty sprzętowi. Sprzedaj, oddaj, kup coś sprawnego. Bo się nawet - jak ja - za rok nie doczekasz Twoich wymarzonych funkcjonalnośći, wydawałoby się podstawowych. Nawet głupia Nokia E65 ma przewijanie jak trzeba. Głupi najtańszy Creative ma. Ba, Nokia E65 ma działający equalizer. Aha, brakuje RAMu? Trzeba było zrobić działające FW bez dodatkowych funkcji, rozwiązać problem z wieszaniem się transmittera na 0.0.1 i byłoby fajnie. Albo dać więcej pamięci sz kurka wodna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dodano b.szybkiego przewijania, a tego żałuję bo często słucham aydycji ok 2 godzinnych i dotarcie w dalsze okolice to makabra.
ja takze.

 

(...)

apropos zalet nowego firmware - zauwazylem ze na 1.4 zaczal mi nareszcie dzialac fm transmitter i to z naprawde dobrym odbiorem. nawet nie musialem dawac glosnosci zbyt wysoko - wystarczylo okolo 9 do 13. jednak w terenie zabudowanym pojawiaja sie juz lekkie zaklocenia, mimo ze czestotliwosc nie jest zajeta.

 

placebo, ktore na dodatek sam sobie wymysliles. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, trzasków na niektorych Waszych starszych firmware'ach nie było - możecie podać wersje? Swoje A10 kupiłem z tydzień temu, fw miał 1.03.22 bodajże i trzaski były - pisałem o tym w dziale 'odtwarzacze'.

1.03.20 i starsze wersje nie miały tego problemu.

 

Ładowanie baterii - jest jakaś pewna metoda? Wczoraj się okazało, że ładowany w piątek plajerek się rozładował (czyżby nowy firmware nie miał domyślnie ustawionego czasu wyłączenia?) - anyway, podpiąłem pod usb i poszedłem spać.

Ja ładuję ładowarką sieciową USB, kupioną za parę złotych na Allegro. Z ładowaniem z kompa są problemy: na jednym działa, na drugim nie. W przypadku mojego domowego kompa działało to poprawnie tylko na najstarszym firmware.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, trzasków na niektorych Waszych starszych firmware'ach nie było - możecie podać wersje? Swoje A10 kupiłem z tydzień temu, fw miał 1.03.22 bodajże i trzaski były - pisałem o tym w dziale 'odtwarzacze'.

1.03.20 i starsze wersje nie miały tego problemu.

 

Ładowanie baterii - jest jakaś pewna metoda? Wczoraj się okazało, że ładowany w piątek plajerek się rozładował (czyżby nowy firmware nie miał domyślnie ustawionego czasu wyłączenia?) - anyway, podpiąłem pod usb i poszedłem spać.

Ja ładuję ładowarką sieciową USB, kupioną za parę złotych na Allegro. Z ładowaniem z kompa są problemy: na jednym działa, na drugim nie. W przypadku mojego domowego kompa działało to poprawnie tylko na najstarszym firmware.

 

nie wiem czy dobrze wydedukowalem czy to czysty przypadek ale jak chcesz ladowac z kompa to musisz podlaczyc gdy wyswietlacz nie jest wygaszony, w innym wypadku podlaczysz a10 do transferu danych, a nie chce mi sie sprawdzac raz jeszcze, u mnie tak dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti, a czy to wina odsprzedającego że taki towar kupił? Kupił towar ze sklepu i sprzedaje taki sam - a że bez EQ... niektórym to się nie przydaje. 90% społeczeństwa i tak nie rozróżnia co wysokie tony a co niskie.

Wiesz, ale jakbym kupił taki sprzęt jako "prawie nowy" "stan idealny" to zażądałbym zwrotu gotówki i neutral, a jak nie to negatyw. Sprzedający ponosi odpowiedzialność za sprzęt sprzedawany. Stąd dla bezpieczeństwa trzeba by wgrać fw pierwszy, jeszcze z działającym eq ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti, a czy to wina odsprzedającego że taki towar kupił? Kupił towar ze sklepu i sprzedaje taki sam - a że bez EQ... niektórym to się nie przydaje. 90% społeczeństwa i tak nie rozróżnia co wysokie tony a co niskie.

Wiesz, ale jakbym kupił taki sprzęt jako "prawie nowy" "stan idealny" to zażądałbym zwrotu gotówki i neutral, a jak nie to negatyw. Sprzedający ponosi odpowiedzialność za sprzęt sprzedawany. Stąd dla bezpieczeństwa trzeba by wgrać fw pierwszy, jeszcze z działającym eq ....

 

No tak... Ale w tym pierwszym FW był wieszający się transmitter, więc może zapytać Kupującego, czy woli nie działający EQ czy wieszający się Transmitter? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dodano b.szybkiego przewijania, a tego żałuję bo często słucham aydycji ok 2 godzinnych i dotarcie w dalsze okolice to makabra.
ja takze.

 

(...)

apropos zalet nowego firmware - zauwazylem ze na 1.4 zaczal mi nareszcie dzialac fm transmitter i to z naprawde dobrym odbiorem. nawet nie musialem dawac glosnosci zbyt wysoko - wystarczylo okolo 9 do 13. jednak w terenie zabudowanym pojawiaja sie juz lekkie zaklocenia, mimo ze czestotliwosc nie jest zajeta.

 

placebo, ktore na dodatek sam sobie wymysliles. ;)

ktos sugerowal ze ustawienie glosnosci wysoko ma znaczenie. skad mialem wiedziec skoro nigdy nie udalo mi sie do tej pory zmusic funkcji nadajnika fm do wspolpracy?

 

jednak cofam to co powiedzialem odnosnie transmitera. sygnal transmitera na razie zlapalo radio w tylko jednym samochodzie. w innych - nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności