Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Archos 604 strzelil focha


dende

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzis chcialem odpalic archosa i nie dalo sie.Podlaczylem do kompa,wlaczyl sie ale na ekranie pojawil sie komunikat RECOVERY (code 2) System is damaged.Would you like to recover it? Sa trzy opcje do wybrania No , Repair , Format Disk.Jak wybieram ktora kolwiek opcje pojawia sie czarny ekran na moment po czym znow pojawia sie ten komunikat.jednym slowem nic sie nie dzieje.Co robic?Czy da sie to naprawic?I czy sam dam rade to zrobic czy to cos powazniejszego.Spotkal sie ktos z czyms takim.Pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Dzis chcialem odpalic archosa i nie dalo sie.Podlaczylem do kompa,wlaczyl sie ale na ekranie pojawil sie komunikat RECOVERY (code 2) System is damaged.Would you like to recover it? Sa trzy opcje do wybrania No , Repair , Format Disk.Jak wybieram ktora kolwiek opcje pojawia sie czarny ekran na moment po czym znow pojawia sie ten komunikat.jednym slowem nic sie nie dzieje.Co robic?Czy da sie to naprawic?I czy sam dam rade to zrobic czy to cos powazniejszego.Spotkal sie ktos z czyms takim.Pomocy!!!!

 

A nie robiłeś przypadkiem (lub nie chciałeś robić) downgrade firmware ? Bo to tez podobny objaw ..

 

Dysk jesli padł ... musi być oryginałem z firmwarem archosa inaczej nie zadziała .. dysk to 1,8 cala , zif ..

 

Jaką masz wersje jesli chodzi o dysk ? 30 czy więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam podobny problem ale z Archosem 504 i na 100% mogę powiedzieć , że padł mi dysk.

Yedi, można jakoś dograć odpowiedni firmware do klasycznego dysku laptopowego 2 calowego aby archos go widział poprawnie. Nie chciałbym spisać odtwarzacza na straty a nigdzie nie mogę kupić dysku z Archosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem ale z Archosem 504 i na 100% mogę powiedzieć , że padł mi dysk.

Yedi, można jakoś dograć odpowiedni firmware do klasycznego dysku laptopowego 2 calowego aby archos go widział poprawnie. Nie chciałbym spisać odtwarzacza na straty a nigdzie nie mogę kupić dysku z Archosa.

 

Witaj ! NIe słyszałem zeby ktokolwiek umiał to zrobić ... I masz pecha bo hdd od archosa sprzedałem , w moim padł LCD ... Musisz czekać na okazje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum archosfans, że można to zrobić, schodząc z firmwarem do wersji 1.4 lub niższej. Wtedy nie jest sprawdzane ID dysku wpisanego w firmware. Dysk powinien być wykryty, sformatowany i działać. Niestety coś mi nie wychodzi, może prawdopodobnie przez to, że próbuję wgrać firmware z dysku który nie jest to końca widziany przez odtwarzacz. Na fabrycznym dysku ponoć działa. W pliku ID.sys można znaleść info o numerze iD dysku, wpisywalem nowy ale za każdym razem zmienia go na ten fabryczny. Yedi, próbowałeś może zmienić ID nowego dysku na taki który jest zaszyty w pliku id.sys? Może tą drogą pójdzie, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum archosfans, że można to zrobić, schodząc z firmwarem do wersji 1.4 lub niższej. Wtedy nie jest sprawdzane ID dysku wpisanego w firmware. Dysk powinien być wykryty, sformatowany i działać. Niestety coś mi nie wychodzi, może prawdopodobnie przez to, że próbuję wgrać firmware z dysku który nie jest to końca widziany przez odtwarzacz. Na fabrycznym dysku ponoć działa. W pliku ID.sys można znaleść info o numerze iD dysku, wpisywalem nowy ale za każdym razem zmienia go na ten fabryczny. Yedi, próbowałeś może zmienić ID nowego dysku na taki który jest zaszyty w pliku id.sys? Może tą drogą pójdzie, pozdrawiam :)

 

Tak magicznych rzeczy nie robiłem .. poza tym problem miałem z zejściem z firmwarem w recovery mode .. po prostu podczas recovery sie archos wywalał i tak w kółko

ID.sysa nie podmieniałem .. Pytanie czy ty to robisz pod linuxem ? nadales sobie i plikowi odpowiednie uprawnienia ? Może zrób tak , ze zmień ID dysku i zrób plik read only ?

Wygląda na to że musisz znaleźć kogos z takim archosem ... zejsc u niego z firmwarem do 1.4 i wpiąć swój dysk. Niestety ja nie pomogę bo nie mam już 604 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, jeśli wrócisz do starszego oprogramowania to czy nie skasują się zakupione pluginy?

 

Nie wiadomo czy jakieś ma .. a tak to zawsze można je znowu dograć ... O ile dostał je w pliku jak ja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. I tak nie mam innego wyjścia, nie chcę z uwagi na padniety dysk wyrzucić go do kosza. W następnym tygodniu będę miał nowy dysk i Archosa kolegi :) więc spróbuje na początek zmienić numery seryjne dysku. Jeżeli nie pójdzie to będę kombinował z softem. Jak się uda dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Yedi,

Potrzebuję potwierdzenia :) Czy jeżeli kupię uszkodzonego Archosa 604 i podmienię dysk do mojej 504 to nie powinienem mieć problemów z jego instalacją. "Podpis" w firmwaru dysku nie powinien chyba odnosić się do konkretnego modelu ale do całej serii :) Dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yedi,

Potrzebuję potwierdzenia :) Czy jeżeli kupię uszkodzonego Archosa 604 i podmienię dysk do mojej 504 to nie powinienem mieć problemów z jego instalacją. "Podpis" w firmwaru dysku nie powinien chyba odnosić się do konkretnego modelu ale do całej serii :) Dobrze rozumiem.

 

 

Wg mnie powinno to śmignąc ... bo 504 od 604 to się tylko obudową różniły (były tam głównie dyski 2,5 cala) a w 604 były i 1,8 i 2,5 cala ..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to zależy jaki dysk jest - ja mam 604 30GB (w środku dysk 1,8 cala) - 504 80GB (w środku2,5 cala) więc nie da się zamienić :(, no cóż można spróbować innego sposobu :

na znanym serwisie A.......ro kiedyś kupiłem zestaw przejściówek do dysków - koszt to jakieś 30 PLN dokupiłem do tego przejściówkę z ZIF - 1,8 cala na 2,5 cala i takim sposobem mogę praktycznie przeglądać zawartość każdego rodzaju dysku po uprzednim jego wyjęciu z urządzenia :), potem można pokusić się o jakiś program naprawczy lub diagnozujący (do poszukania w necie) i Kolega na 100% będzie już wiedział czy padł dysk czy nie :) a przejściówki na pewno przydadzą się w późniejszym czasie :), pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności