Skocz do zawartości

Recabling JVC HA-RX700


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

Tak już zamówione, ale będę musiał dość długo czekać ;) Teraz szukam do nich kabelka.

 

Pozdrawiam.

 

Jacka raczej wezmę tego:

http://www.allegro.pl/item923718045_wtyk_minijack_stereo_profigold_pga_1323_2_szt.html

 

Natomiast nie wiem jeszcze jaki wybrać ten kabel. Ma się rozumieć, że będzie mi potrzebny dwużyłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacki drogie :) Wole neutrika :) Ale te wyglądają "apetycznie" co do kabla to musi posiadać 2zyły+ekran :) Grubość najlepiej coś do 5mm, w muszli jest otworek na 6mm, wiec z oplotem kabel bedzie mial 6mm... oczywiscie może być mniejszy tak jak u mnie, ja zastosowałem cmk422 4mm i na to oplot z bawełny :) co daje rade 5mm, muszle zakleiłem klejem... Kabla mam 285cm i jest to dla mnie za duzo :) Ale skracać mi się nie chce :) Mozna użyć CMK222 lub CPK220, czy innych kabelków np KLOTZ'a czy PROCAB'a ;) Nawet VIABLUE których cena nie jest niska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja A: Kup wszystkie i jak odróznisz w ślepym teście to napisz recenzję.

Opcja B: Jeśli nie chcesz to zastanów się czy grubość czy cena są lepszym placebo. Ja na przykład wybrałbym ten droższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kabel konkretnie zamawiasz ?? :) Bo może się przyłącze do zamówienia :)

 

P.S. Aby wybrać kabel nalezy zobaczyć jego parametry techniczne odcinka 1m, ile pF ile ohm, to nam powie o czystosci miedzi, kazdy pisze ze 99% itd te duperele, ale jak widać 99% nierówne 99% i należy patrzec na dane techniczne. Liczy się też jaką kable mają giętkość i jaki przekrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z giętkością nie wiem, ale to popularny kable używany zarówno do IC jak i do rekablowania słuchawek. Przez wielu ludzi na całym świecie, a poza tym jest to dedykowany kabel mikrofonowy wiec sztywny nie jest...

Cena ~13zł za metr (wliczona przesyłka z Anglii), ale jest to cena zawyżona wydaje mi się, im więcej osób by go zamówiło i im więcej kabla tym taniej oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie racja, ale sztywnosc to pojęcie względne, dla mnie sztywny jest np CPK220 :) Najulubieńszym dla mnie jest CMK422 ponieważ jest bardzo giętki, ma 4mm srednicy, wazy 21g metr(to parametry połówki ktora jest nam potrzebna) a cena to 9zł metr(połówka 4.5zl ale nieda sie kupić połowy) wiec jest to super kabel. Jakosc cena wg mnie bardzo dobra, mam na nim interkonekty i kable słuchawkowe i jestem zadowolony. Conducfil jednak jest gorszy pod względem giętkosci i grubosci zyly, mimo wszystko daje rade przy małych mocach jakie są w sluchawkach, ale on + oplot = tragedia sztywnosciowa! Ja osobiscie prefeuje CMK+oplot z bawełny :) Rozumiem że 13zł to cena za 1m kabla+wysyłka, czyli wysyłka zostanie taka sama licząc do 5m, czyli cena kabla oscyluje w granicy 5zł za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że 13zł to cena za 1m kabla+wysyłka, czyli wysyłka zostanie taka sama licząc do 5m, czyli cena kabla oscyluje w granicy 5zł za metr?

Źle rozumiesz... 13zł/metr to przybliżony koszt ściągnięcia kabla. Do tego wysyłka w Polsce. Oczywiście przy 1 i 5 metrach koszt wysyłki w PL będzie taki sam.

...Owszem jest to drogi kabel, ale i tak o połowę tańszy niż Mogami StarQuad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jako ze lewa słuchawka w moich jvc przestała działać co wydaje mi się spowodowane wtyczką jack (nie działa nawet jak próbuje ją zginać na końcu), przymierzam się do wymiany kabla, szybko analizując wybrałem taki wtyk minijack

http://allegro.pl/neutrik-nys231gb-wtyk-maly-jack-3-5-f-vat-sklep-i1323063688.html

 

i taki kabel

http://allegro.pl/cordial-cmk422-cmk-422-kabel-przewod-mikrofonowy-i1323066338.html

lub

 

http://allegro.pl/znakomity-kabel-mikrofon-canare-l-4e6s-recabling-i1311804688.html bardziej jestem skłonny kupic Canare L-4E6S ze wzgl. na jego elastyczność

co myślicie o takim połączeniu do tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchawkom tej klasy to wg mnie wszystko jedno.

Mam 422 i nie jest za sztywny. Mimo to zostawiłbym fabryczny kabel, bo znaczącej różnicy w dźwięku po prostu nie będzie.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Aktualnie jestem w trakcie modowania, zdjąłem połowę filcu z przodu słuchawki i wypchałem pady, aktualnie przysłu****ę się efektowi, jakie to na brzmienie wywarło, w weekend będę wytłumiał, o ile znajdę jakiś materiał (gdzie i jaki dorwać?) i odcinał tył, robiąc z nich słuchawki otwarte. Ale to chyba kwestia na trochę inny temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności