Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

problem z komunikacją z pc.....kto pomoże?


detoxyc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam problem z komunikacją clixa2 z pc (xp sp3), sytuacja wygląda następująco :

 

-po podłączeniu z kompem nie pokazuje się ikona w odtwarzaczu clix, że jest połączony,

 

-nie widnieje informacja w tray kompa, że clix jest z nim połączony - kiedy kliknę na ikonę "bezpiecznego usuwanie sprzętu" - nie ma go na liście,

 

-zainstalowany z płytki program iriver plus 3 także nie widzi urządzenia - "No portable device connected" ,

 

- w ustawieniach clixa w advanced, typ połączenia mam ustawione : MSC(UMS),

nie chce przestawiac na MTP bo wyczytałem, że "it will reformat the player and delete all your files." czy gdzie indziej: "Settings->Advanced->Connection Type->MTP (WARNING!!! this will format your Clix and you'll lose anything that's on there...).

 

 

 

 

Proszę o pomoc i poradę za którą z góry dziękuję

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek na pewno sprawny? Jaki masz komputer: laptop czy stacjonarny? Jeśli to drugie, to do jakiego portu USB podłączasz: z tyłu, na płycie głównej czy też z przodu obudowy? Symptomy podane przez ciebie wskazują jednoznacznie na brak połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacjonarny, z tylu, jak włączę clixa i podłączę to widać już symbol connected i na górze po prawej jakby się ładowało (a powinno chyba jak jest wyłączony), ale komputer i iriver plus 3 go nie widzi

 

jak go podłączam to on się najwyrażniej ładuje bo miga ikona ładowania u góry i nie można wejść do meni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria "miga" kolejnymi segmentami to się ładuje, może to robić na włączonym i tak jest OK. Czy przy podłączaniu do komputera słyszysz jakiś dźwięk? Są dwa standardowe odgłosy, jeden przy normalnym rozpoznaniu urządzenia, drugi przy nieudanym. Drugie miejsce gdzie możesz zajrzeć to Menedżer Urządzeń - czy tam jest wymieniony Clix (o ile dobrze kojarzę, UMS powinien się pokazać w Stacjach Dysków), czy też jest na nim jakiś znak, np. znak zapytania na żółtym tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek jest na 100% ok, mam jeszcze pentagrama i sprawdzałem na nim, łączność z pc bez zastrzeżeń. W przypadku clixa pokazuje, że jest łączność MSC(UMS)i symbol usb ale nie ma go ani w eksploatorze windows (w ptzypadku pentagramu r skir natychmiadst widac ten napęd ani nie wykrywa w tray - "bezpieczne usuwanie urządzeń", słowem ładuje się bo widać ikonę baterii w clixie ale nie ma żadnej komunikacji z pc, jutro spróbuje z innym kompem, zrobiłem reset ustawien bez efektu.

naprawdę to dziwne... .

 

 

Podłączyłem słuchawki z zestawu, nawet na nich dżwięk ekstra a mam w zanadrzu px200 i kos porta pro, co z tego.., nie mam możliwości wrzucenia muzyki..

 

cd. na pewno, to już wiem, wina nie leży po stronie kabelka i odtwarzacza clix2, miałem okazję podłączyć do laptopa kolegi i widział clixa, pliki katalogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności