Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure SRH750DJ


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Shure SRH750DJ

 

SRH750DJ.jpg

 

Wstęp

 

 

Na wstępie proszę pamiętać: wrażenia dźwiękowe są subiektywne i zależą od wielu czynników jak humor, preferencje muzyczne, sprzęt z którym mamy/mieliśmy do czynienia, na jakim będą testowane, z czym będziemy porównywać obiekt testów, i wiele innych.

Firma Shure w 2009 roku wypuściła na rynek swoją pierwszą linię słuchawek nausznych, wszystkie oczywiście o konstrukcji zamkniętej ponieważ są „stworzone do monitorowania studyjnego” .

Większość osób wypowiadała się pozytywnie na temat SRH240, SRH440 a także o flagowym modelu SRH840 jednak prawie całkowicie pominięto SRH750DJ. Zapewne po części dlatego, że wśród „miłośników słuchawek”
(celowo nie miałem zamiaru użyć słowa „audiofilów” bo nie każdy posiadacz droższych i lepszych słuchawek niż te które dodaje producent do telefonów, odtwarzaczy mp3 itp. musi nim być ) napis „DJ” budzi jakiś wstręt i stereotyp jakoby słuchawki grały jak wielki subwoofer kiepskiego car audio. Mnie nic do nich nie zniechęcało a szukając słuchawek zamkniętych które są jak najbardziej przenośnie(niekoniecznie na miasto) i jednocześnie całe ucho mieściło się w muszli wydawały się bardzo dobrym kandydatem. W końcu nie powstrzymałem pokusy i je kupiłem… wink.gif

Dane techniczne:

 

-przetworniki dynamiczne,

-neodymowy magnes

 

-średnica drivera 50mm

 

-czułość (1kHz) 106 dB/mW

 

-impedancja (1kHz) 32 ohmy

 

-max. moc wejściowa (1kHz) 3000mW

 

-zakres częstotliwości od 5 Hz do 30 kHz

 

-waga, bez kabla: 227g


PICT8834.JPG

Zawartość opakowania

 

Co znajdziemy w czarnym pudle prócz słuchawek ? Zapasową parę skórzanych padów, duże etui z napisem Shure , nakręcaną przejściówkę z małego jacka 3.5mm na dużego 6.3mm. Skręcany kabel o długości 1.2 m który możemy rozciągnąć spokojnie na ponad 4 metry, instrukcję gdzie znajdziemy informacje czego mamy nie robić, co jest niebezpieczne, jak„zainstalować” kabel w słuchawkach i inne błahostki .

 

 

Jest wszystko co trzeba a nawet ponad brawa dla Shure za odpinany kabel i dodatkowe pady w zestawie, rzadko kiedy producent uraczy nas takimi dodatkami, przeważnie jest przelotka na dużego/małego jacka i tyle .

 

 

 

PICT8862.JPG PICT9019.JPG PICT9070.JPG

 

Wygląd, wykonanie itp.

 

 

Na początek wrócę jeszcze na chwilę do kabla który jest odłączany. Jeśli chcielibyśmy go zmienić na inny np. własnej produkcji czyli tzw. DIY to byłby problem ze znalezieniem wtyczki która będzie pasować do gniazda znajdującego się w lewej muszli słuchawek bo jest po prostu nietypowa.

Jeśli nie jesteś maniakiem rekablowania słuchawek to nie masz się czym przejmować bo kabel jest gruby, solidny, wtyki z obu stron są spore i bardzo dobrze wykonane.

PICT8978.JPG PICT9058.JPG PICT9089.JPG PICT9090.JPG PICT9074.JPG


W kwestii designu zbyt wiele nie można powiedzieć bo każdy widzi jak wyglądają a to czy komuś się podobają czy nie to jego sprawa, osobiście bardzo mi przypadły do gustu. Można się przyczepić do tego jak wyglądamy gdy mamy SRH750DJ na głowie gdyż pałąk nie ma owalnego kształtu jak większość słuchawek a na szczycie w miejscu obszycia skórą jest płaski co powoduje, że znacznie odstaje i dla niektórych na pewno będziemy wyglądać dziwnie lub zabawnie .

PICT9084.JPG PICT9064.JPG



Słuchawki praktycznie w całości są wykonane z plastiku :

 

- Na muszlach jest bardzo dobrej jakości.

 

- W pozostałych miejscach nie jest już tak dobrze ponieważ nie sprawia już wrażenia tak dobrze wykonanego a przy naciśnięciu, obracaniu muszlami gdy mamy je na głowie czasem nawet trzeszczy !

PICT9001.JPG PICT9012.JPG PICT8934.JPG


Na zewnątrz nie uświadczymy żadnego metalowego elementu oprócz śrubek i metalicznego szlifu „Shure” razem z nazwą modelu : „SRH750DJ” .

 


PICT9011.JPG

Pady są miękkie, niezbyt grube oraz wykonane z dobrej jakościowo sztucznej skóry. W środku padów od zewnątrz mamy wyściółkę z materiału a na wewnętrznej części cienką czarną gąbkę.

Możemy nimi obracać w jedną i w drugą stronę do woli ponieważ są okrągłe i zakładamy zwyczajnie naciągając je na słuchawki .


PICT9069.JPG PICT8938.JPG PICT8968.JPG PICT8971.JPG

 

Skoro jesteśmy już przy kręceniu ( biggrin.gif ) to jak przystało na słuchawki typu„DJ” muszle słuchawek możemy obrócić w poziomie o 90 stopni a w pionie wywrócić całkiem do góry nogami . Przy transporcie można je złożyć w taki sposób :

PICT9068.JPG PICT9066.JPG

 

 

Komfort użytkowania, izolacja

 

 

Słuchawki są IMO dość wygodne jak na konstrukcję zamkniętą aczkolwiek nie mogą się równać z komfortem użytkowania Sennheiser HD600 . Pewnie leżą na głowie i nie ściskają głowy w żadnym miejscu, można w nich „wysiedzieć” ok.30 min- 1h . Tylko tyle gdyż potem trzeba je zdjąć na 1-2min aby przewietrzyć uszy które mogły się zgrzać. Pady nie są zbyt duże i w moim przypadku uszy mieszczą się na styk w środku stykając się lekko z padami. Pytając się kilku innych znajomych osób odnośnie komfortu wszystkie osoby odpowiedziały, że są wygodne jednak dosyć szybko „przegrzewają” uszy .

 

 

Izolacja : Dźwięki nie wyciekają na zewnątrz gdy dobrze przylegają do głowy i jeśli nie próbujemy zniszczyć sobie słuchu ustawiając głośność na max...
Odgłosy osób znajdującej się w tym samym pomieszczeniu przestają do nas docierać gdy włączymy muzykę więc nie jest źle ale nie sprawdzałem jak to wygląda w miejskim zgiełku, z pewnością nie tłumią tak dobrze jak AKG K518DJ .

PICT9094.JPG

Dźwięk

 

Podczas testów SRH750DJ były podłączane do :

- iPod Video 5.5g

 

- iPod Video 5.5g + LOD ( line out dock )+ iBasso D3 Python

 

- iBasso D3 Python jako DAC

 

 

Będę je porównywał głównie do Sennheiser HD 580 ponieważ nie mam w tej chwili innych słuchawek nausznych a chciałbym uniknąć porównań z pamięci .

 

 

Niewygrzane :

 

 

Prosto wyjęte z pudełka łupały basem ala subwoofer aż się zastanawiałem czy nigdzie nie ma bass refleks laugh.gif . Średnica była bardzo sucha , jakby nawet schowana z tyłu i brzmiała dość metalicznie (?) . Było czuć czasem syblinaty . Generalnie byłem zawiedziony i szczerze mówiąc zwątpiłem w to, że słuchawki zaczną lepiej grać po wygrzaniu . Na szczęście jednak się myliłem smile.gif .

Teraz mają za sobą 70- 100 h .

 

Od razu czuć, że granie jest nastawione na fun chociaż charakterystyka w żadnym wypadku nie przypomina „V” . Ale czy jest tak na pewno ?
Pasmo jest raczej równe co nie oznacza, że grają płasko ale niższe częstotliwości ok. 60Hz i mniej są lekko wysunięte na przód. Bas pięknie wybrzmiewa, jest na swoim miejscu, nie nachodzi na inne pasma, ma potężny impakt i schodzi naprawdę nisko aż możemy poczuć jakby masował nam głowę . „Basoluby”, osoby słuchające szeroko pojętej muzyki elektronicznej powinny być zadowolone .
midbasu nie jest zbyt wiele, mi go na początku nieco brakowało ponieważ byłem przyzwyczajony do jego całych pokładów w HD 580. Jednak nie należy tego brać za wadę, jednemu będzie się to podobać, komuś może to przeszkadzać a inny nie zwróci na to w ogóle uwagi. Ma to swoje zalety ponieważ nie czuć mocno zamulenia z ciepłym źródłem chyba, że ma bardzo mało mocy a wtedy dźwięk również jest płaski, bez polotu, wręcz nudny . Jeśli nie z ciepłym to z chłodnym ? Jak kto lubi według mnie najlepiej te słuchawki zgrywają się ze źródłem neutralnym, chłodnym i prawdopodobnie (tego nie zweryfikowałem) lekko podkolorowanym jak iriver e10, iAudio X5. Tonom wysokim nie można nic zarzucić,talerze wybrzmiewają dostatecznie długo, dźwięki nie zlewają się, sybilanty nie doskwierają (oczywiście gdy nagrania są dobrej jakości) – jest bardzo dobrze. Średnica jest po prostu świetna, bardzo szczegółowa, bez podbarwień, nieprzesadnie natarczywa ot tak na swoim miejscu, nie jest cofnięta ani wysunięta do przodu. Jest bardzo blisko słuchacza, po części przyczynia się do tego niezbyt spektakularna scena która jest dosyć wąska i idzie bardziej w głąb porównując do HD 580,
które w tym aspekcie nie mają się czego wstydzić chociaż nie powinienem być zbyt surowy bo przecież to konstrukcja zamknięta i kupujący powinien być tego świadomy. Inne słuchawki zamknięte w tym aspekcie raczej nie są lepsze a na podobnym poziomie tudzież gorsze .

 

Małe DIY

 

Chcąc uzyskać nieco więcej midbasu postanowiłem zdjąć pady ze moich Shure i przed założeniem ich z powrotem wsadziłem tam wcześniej wyciętą gąbkę (oczywiście można ją wcisnąć w pady nie zdejmując ich ) . Słuchawki stały się jeszcze bardziej wygodne chociaż zaczęły bardziej grzać uszy . Zaczęły grać nieco spokojniej, mniejszą dynamiką.
Bas nie ma już takiego mięsa i impaktu,jest spokojniejszy ale jest zdecydowanie więcej midbasu , wokal stał się cieplejszy, ubyło też wysokich – zostały lekko stłumione.

 

 

Czy słuchawki łatwo napędzić ?
Wdarło się o tym w opisie dźwięku ale wypadało by o tym napisać coś jeszcze . Do przenośnych odtwarzaczy audio o małej mocy jak Sansa Clip, Sony z serii E43x, S63x, A82x itp. nie warto ich podłączać bez wzmacniacza słuchawkowego bo będą grały bardzo słabo . Z mocniejszym przenośnym źródłem jak iPod Video 5g/5.5g, Touch 2g/3g itp. jest o wiele lepiej i można spokojnie się obyć bez wzmacniacza chociaż takowy nie zaszkodzi .

 

 

Podsumowanie:

Jak pisałem wcześniej, na początku byłem nimi zawiedziony pod względem dźwięku . Teraz jest całkiem odwrotnie : grają całkiem nieźle, ( nie będę ich wychwalał pod niebiosa bo w pewnych aspektach są lepsze od HD 580 a w innych gorsze) pomimo średniej jakości plastiku nie obawiam się ich uszkodzenia gdyż obudowa nie ma nigdzie luzów i jest dobrze spasowana, szkoda tylko iż nie pomyślano o tym aby pady były większe i głębsze aby zwiększyć ich komfort .
Jednak z całą pewnością mogę je polecić :

 

 

 

Plusy :

 

 

 

- Świetny dźwięk.

 

- Dodatki w opakowaniu.

- Odpinany kabel.

 

- Niezły design .

 

 

Minusy :

 

 

- Średnia jakość plastików.

 

- Na upartego muszle mogły być większe .

 

 

Za taką przyjemność trzeba wydać na tą chwilę ok. 450 zł .

 

Proszę o wyrozumiałość, to moja pierwsza recenzja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje ich ostatnio chwilę posłuchać i zgadzam się z opisem dźwięku Damixa. Nie można ich wrzucić do wora z innymi "DJ" jak k518, to nie to. Są właśnie całkiem fajnie zbalansowane pomiędzy wiernością przekazu a typowym funem, choć bliżej tego drugiego. Podobał mi się bas, lubię kiedy słuchawki potrafią zejść nisko nie muląc przy tym midbsem.

 

Ale mają jedną, dość dużą wadę. Nie da się w nich wyjść na ulicę. Po prostu nie da, kto będzie miał kiedyś okazję zobaczyć człowieka z nimi na głowie, zrozumie czemu ;)

 

Jestem ciekaw jak mają się do serii SRH, może ktoś z Poznania się pokusi o 240 lub 440? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nielicznych recenzji , ktora przeczytalem do konca. Normalnie nudze sie , gdy konczy sie opis zawartosci pudelka , a tu taka niespodzianka.

 

Chcialem , zeby mi sie podobaly , ale z opisu wynika , ze mi sie raczej nie spodobaja. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąbki wepchałeś do samych padów czy tam, gdzie siatka na przetwornikach? jaką gąbką się posłużyłeś? masz jakiś pomysł na mod, by ten najgłębszy bas się pokazał?

Widzisz zdjęcie słuchawki w recenzji ( właściwie przetwornika i osłony ) ? Na to położyłem gąbkę i dopiero potem założyłem z powrotem pady . Gąbka była w walizce ze sztućcami, ma grubość kilku minimetrów (teraz nie mam jak sprawdzić ), jest szara i średnio gęsta . Nie wiem o co ci chodzi z tym głębszym basem . Albo źle sformułowałeś, albo źle zrozumiałem, albo coś źle przeczytałeś w recenzji . Bas ma cholernie dobre zejście i tych całkiem najniższych częstotliwości poniżej 60hz na pewno nie brakuje, przeczytaj jeszcze raz recenzję tudzież lepiej sformułuj pytanie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, konkretna recka :)

Dzięki Damixowi tez miałem okazję ich posłuchać i bardzo miło mnie zaskoczyły - duża rozdzielczość i najbardziej zbliżony do liniowego charakter spośród wszystkich słuchawek DJ jakie było mi dane słuchać (HD25, AKG 181) co oceniam jak najbardziej na plus. Mimo małego oporu IMO dynamika wyraźnie zyskują po amplifikacji.

BTW Zune ma taką samą moc jak Touch po zdjęciu blokady lub, e10 tak więc nie nazwałbym go słabym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest mniej więcej taka jak ta STR8 chociaż nieco mniej gęsta . Odnośnie wydobycia niższego basu nie mam pomysłu :( . Na pewno dokładanie dodatkowych "porcji" gąbek spowoduje większe "zamulenie" dźwięku . Jedyne co mi wpada do głowy to zwiększenie ilości otworków/ powiększenie już istniejących w okół przetwornika jeśli pełnią one podobną funkcję do bass refleks .

 

@Filip77 Podczas spotkania ze mną i z Gorasem wpinałem srh750dj do Zune II którego zabrałeś ... I tu pytanie : czy miał zdjętą blokadę ? Nie chodzi mi konkretnie o to, że grał cicho ale dźwięk był płaski i bez dynamiki, jakby brakowało mocy . Całkiem odwrotnie niż z twoim iPodem Touch

 

Przy okazji Zune genialnie się zgrywał z Ex-85 - świetna synergia, zdecydowanie lepiej niż z ipodem Touch czy Video .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zune nie mają blokady glosnosci bo produkowane są tylko na rynek amerykański. Gusta są różne bo mi połączenie ex z zune wydaje się mulace :)

 

W takim razie Zune i tak ma za mało mocy na słuchawki nauszne albo tak kiepsko się zgrywa z tymi shure .

 

EDIT : dodałem fotkę słuchawki gdzie widać przetwornik .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix, a dałoby radę wrzucić fotkę jak prezentują się na głowie ?

 

Sam sobie nie będę robił fotki , potrzebuję modelki/modela :P . W sumie to mam taką fotkę bo ktoś wczesniej o nią prosił na pw ale nie oddaje ona w pełni tego jak się w nich wygląda gdyż każdy ma troszkę inną głowę i przy mniejszym rozstawieniu regulacji  pałąka ( osoba która nie ma jakiejś ogromnej głowy ) jest korzystniej pod względem wizualnym ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem te słuchawki u didżeja na imprezce :D myślałem że to beyery, ale dopiero potem jak zdjął przyczaiłem shure na pałąku :P słuchałeś srh440? 100zł tańsze też zamknięte. Ciekawe jakie tam przetworniki, piszą na forum, że 440 i 840 mają te same tylko różnią się ilością dziurek bas reflex i nawet było jak przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak to mówią "no i zawsze takie g**** chciałem mięc na pierwszą komunie"

 

Nie no poważnie i do rzeczy.. bardzo rzeczowa recenzja takie jakie lubie. Wypunktowane zalety i wady bez stwierdzania ze sa miażdząco lepsze od czegoś innego. Zachęciłeś mnie do przesłuchania. Mam tylko jedno pytanie.

 

Czy Bas o którym mówisz to jest naprawde bas czy pykanie bo bo meecie łódzkim słyszałem wiele razy "ale niezły basik" a jak osobiście założyłem to zadałem pytanie gdzie wy tu bas słyszycie (to lekkie Pukanie?)

 

Czy w ogólnym odczuciu "czuć go" ? Nie za duzo nie za mało ale tak porządnie? Wiesz co mam na myśli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiak9 : SRH750dj mają inne przetworniki niż SRH240, SRH440/SRH840 . Nie pisałbym tego gdybym nie był pewien ale one po prostu są większe, SRH750dj : 50mm driver a reszta serii ma 40mm .

 

aallen : ich bas nie ma nic wspólnego z "plumkaniem" jakie mozna usłyszeć w HD 580 czy Ex-85 które chyba masz, nie ma dużo midbasu który się wręcz "przelewa" a jest pod dostatkiem tego najniższego który możemy poczuć i ma prawdziwy impakt . Hmmm w sumie przypomina to bas jaki możemy poczuć i usłyszeć na domowym stereo czy dobrym zestawie z "subem" w pozytywnym znaczeniu :) . Oczywiście aby bas schodził jeszcze niżej przyda się dobry wzmak ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie mają wogóle basu nie oszukujmy się. Mają bas dobry jak na słuchawki ale nie dorównują porządnemu domowemu stereo co raczej nie dziwi ale....jest wiele słuchawek które odpowiednio napedzone dadzą rade jak np to co opisał Damix. Wynika to tez poniekad z rodzaju utworów jakie odslu****emy. Przykładowo Utwór X słuchany na stereo ma niezły bas a na Słuchawkach juz ma delikatne pukanie i załozmy ze jest to utwor RNB z wokalem. Teraz puszczamy jakiś dobry Trance który na Stereo ma dobry bas ale i na słuchawkach tez ma dobry bas. Wynika to z tego ze wiele słuchawek nie potrafi sprostac wielu pasmom naraz i jak mamy utwór głównie opierajacy sie na basie a utwor z wokalem i dodatkowo instrumentami czesto przekłamuje ile jakichkolwiek tonów ma dany utwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale ja już jestem skłoniony :), czekam tylko aż do sklepu dojdzie, bo muszę je jednak najpierw przymierzyć, bo z tego, co czytałem to jednak ludzie mają z nimi problem. prawdopodobnie w pon. już będą. jak mi nie spasują, to niestety wrócę do 440 bo w tej cenie nic lepszego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie pracują mili młodzi ludzie a słuchawki mają być w czwartek więc poproszę by pograły do poniedziałku :) . a wygodę to się zawsze jakoś oceni, mnie głównie chodzi o to, by pałąk nie był za krótki (np. dj akg są dla mnie za małe), no i czy mi uszy wejdą do muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności