Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w ostatnim czasie sprawdziłem 2 modele słuchawek dokanałowych, SoundMagic E10 i droższy model E80.

 

Słuchałem kilka godzin, więc nie tak długo, porównanie było bezpośrednie, zakładałem jedne a potem drugie na tych samych utworach.

 

Muzyka do testów różnorodna, elektronika, jazz, rock progresywny, pop.

Słuchawki podpinałem pod xDuoo TA20 + lepsze lampy,  jako DAC Kenwood DM7090 plus laptop.

Puściłem je na dużym jacku podpinając do xDuoo, nie słyszałem na szczęście szumów.

 

Barwa w modelu E10 to dosyć przyciemniona góra pasma, średnica nieco wycofana a niskie tony całkiem mocne, droższy model E80 gra bardziej równo, jest jaśniej, bardziej pełna średnica i nieco mniej dołu.

E10 jako tako bronią się w swoim przedziale cenowym, za 100zł nie ma co oczekiwać porządnego grania, tak też się dzieje, po odsłuchaniu E10 i założeniu droższych odrazu słychać sporo lepszą dynamikę, lepszy naturalny, żywy, organiczny przekaz.

Już te 2 zalety dla modelu E80 mogły by uzasadnić te różnicę w cenie (100 vs 270zł) sama dynamika oraz żywe granie nie jest niuansem, to duży postęp na korzyść E80.

Niskich tonów jest w obu przypadkach jak dla mnie nieco za dużo, lub po prostu ten zakres jest zbyt uproszczony i pokazywany zbyt na "twarz", co innego gdy by niskie tony były grane z większym dystansem, idzie się przyzwyczaić, chociaż w modelu E10 jest nieco gorzej, nieźle zrealizowane utwory Tori Amos były zbyt obfite w dole, taki charakter z "subwooferowym" dopełnieniem, model E10 też cierpi bardziej na pogłos na scenie, dudnienie dołu.

Lepsze wypełnienie, ciekawsza faktura i bardziej zwarty "bas" też zalety dla droższego modelu.

W progresywnym rocku zespół TOOL którego bardzo lubię obie słuchawki zagrały z pewnymi wadami, oczywiście E80 zagrał lepiej. ale było trochę za ciasno, separacja mogła by być lepsza, samo dociążenie było zbyt obfite, średnica i wysokie tony całkiem poprawne.

E80 grają trochę większą sceną od tańszego modelu, nie ma jeszcze uczucia takiego napowietrzonego dźwięku, to raczej nie ta półka cenowa, zazwyczaj wszystko jest blisko siebie, dźwięk można określić jako gęsty.

 

W świetnie zrealizowanym jazzie zaczyna się robić ciekawiej jeżeli chodzi o budowanie sceny w głąb, model E80 lepiej buduje scenę w głąb jak i na szerokość, logiczne też jest gdy mniej instrumentów gra w tym samym czasie to przestaje przeszkadzać mała ilość powietrza. Ogólnie to oba modele nie porwały mnie jeżeli chodzi o czystość grania, jest w miarę poprawnie bez błysku.

 

Średnica bardziej pełna i gładka w droższym bracie, jest też nieco jaśniejsza, zdecydowana poprawa w graniu wokali czy instrumentów przez dosyć naturalną średnice jak na tak tanie słuchawki.

Wydaje mi się też, że delikatnie lepiej dociążona bez takiej matowości.

 

Góra pasma nieco jaśniejsza, bardziej zróżnicowana, lepiej wypełniona, nie znam się za bardzo na słuchawkach dokanałowych, w sumie prawie w ogóle, więc nie wiem co potrafią inne modele w tych cenach, co pewnie wiele ludzi zauważyło to dosyć słaba dźwięczność góry pasma, ale to chyba ograniczenia samej budowy słuchawek.

 

Podsumowując model E10 nie miał tu żadnych szans, samą dynamiką i żywym przekazem pokonał go droższy model, według mnie przy różnicy cen obu modeli, dużo lepiej dołożyć do modelu E80, dochodzi większa scena, bardziej wypełniony dźwięk, lepsza faktura, rozdzielczość, naturalność.

Marudząc to granie wokali nie do końca mną wstrząsnęło pozytywnie, dźwięczność bez błysku, ilość powietrza oraz separacja bez szału.

 

Dziękuje za uwagę ^^

 

SAM_2850.jpg

 

 

Edytowane przez Aro91
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności