Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, westberg napisał:

 

Nie, ale widzę różnicę między efektem fotograficznym, a efektem graficznym. Tutaj nie mamy do czynienia z obróbką zdjęcia, tylko z epicką ingerencją graficzną. Nie wiem o co tu się oburzać.

Po prostu się nie zgadzam, to chyba proste. Fotomontaże, nie będę polemizował jeżeli ktoś nazwie to grafiką, jak najbardziej, choć jak to się ma do łączenia zdjęć w czasach ciemni? Różnica tak, że mamy inne narzędzia. Nie mniej rzeczywistości nie oszukasz. Realia są jakie są, programy graficzne to część fotoGRAFII i takie tam oczywiste pierdy.

Rozumiem, że czegoś takiego jak Digital Painting pan też nie uznaje. Ja Twoje podejście odbieram  mniej więcej tak - auta? samoloty? W życiu! Ja przemieszczam się tylko dorożką. Jak tradycja nakazuje.

P.s. nie mam nic do kliszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, matdru napisał:

Po prostu się nie zgadzam, to chyba proste. Fotomontaże, nie będę polemizował jeżeli ktoś nazwie to grafiką, jak najbardziej, choć jak to się ma do łączenia zdjęć w czasach ciemni? Różnica tak, że mamy inne narzędzia. Nie mniej rzeczywistości nie oszukasz. Realia są jakie są, programy graficzne to część fotoGRAFII i takie tam oczywiste pierdy.

Rozumiem, że czegoś takiego jak Digital Painting pan też nie uznaje. Ja Twoje podejście odbieram  mniej więcej tak - auta? samoloty? W życiu! Ja przemieszczam się tylko dorożką. Jak tradycja nakazuje.

P.s. nie mam nic do kliszy:)

 

No, ale umówmy się, że samym aparatem byś takiego zdjęcia nie zrobił z "natury", nieprawdaż? Nawet cyfrowym. Żebyś nie wiem jakich myków używał.  

 

Fotografia, zgodnie z klasyczną definicją,  to "rysowanie światłem"  - co się nie zmieniło nawet dziś. Wprawdzie zdjęcia się dziś woła w programach komputerowych, ale jest to nadal rysowanie światłem, co do zasady. A więc to, co się dzieje w aparacie, a nie w wołarce. W mojej opinii jest zdecydowana różnica między korektą tego, co się uzyskało dzięki umiejętnościom fotograficznym w terenie, a tym, co się uzyskało w dzięki umiejętnościom obsługi programu komputerowego do obróbki zdjęć. Fotograf głównie używa aparatu, grafik programu do obróbki. Nie twierdzę, że to pierwsze jest lepsze od tego drugiego. Tylko stwierdzam fakt.

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, westberg napisał:
39 minut temu, westberg napisał:

 

No, ale umówmy się, że samym aparatem byś takiego zdjęcia nie zrobił z "natury", nieprawdaż? Nawet cyfrowym. Żebyś nie wiem jakich myków używał.  

 

Fotografia, zgodnie z klasyczną definicją,  to "rysowanie światłem"  - co się nie zmieniło nawet dziś. Wprawdzie zdjęcia się dziś woła w programach komputerowych, ale jest to nadal rysowanie światłem, co do zasady. A więc to, co się dzieje w aparacie, a nie w wołarce. W mojej opinii jest zdecydowana różnica między korektą tego, co się uzyskało dzięki umiejętnościom fotograficznym w terenie, a tym, co się uzyskało w dzięki umiejętnościom obsługi programu komputerowego do obróbki zdjęć. Fotograf głównie używa aparatu, grafik programu do obróbki. Nie twierdzę, że to pierwsze jest lepsze od tego drugiego. Tylko stwierdzam fakt.

 

 

 

 

Czyli w tamtych czasach (10 lat wstecz) uprawiałem według twej miary mnie "klasyczną" odmianę fotografii;) Tylko jakie to ma znaczenie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze zgrupowania w Calpe i mam parę zdjęć ;) Pewnie większość jest słabych, ale może znajdzie się choć jedno przyjemne dla oka :P nawiasem mówiąc, te zdjęcia krajobrazów nie oddają nawet odrobinę odczuć na żywo – na żywo te widoki zapierają dech w piersi, a na zdjęciach są takie jakieś spłaszczone :( Różnica jak bycie na koncercie ulubionego wykonawcy i – o zgrozo – oglądania nagrania z koncertu sfilmowanego komórką na Youtube.

 

IMG_20190319_123102-2.thumb.jpg.05d6a3c1e5967af64d069eff92fcddab.jpg

 

IMG_20190311_090639-2.thumb.jpg.e62719d1023e6fa929d8b839dede4eb0.jpg

 

IMG_20190314_145032-2.thumb.jpg.a8f2a90d4a4eae28fe7eed26d8730948.jpg

 

Link do galerii z większą ilością zdjęć: https://imgur.com/a/K1N5Xsz

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzingi  Pierwsze miejsce to REWELACJA! Mając świadomość "spłaszczenia" urzekła mnie trójwymiarowość tego widoku 😍. Ciekawe ukształtowanie terenu oraz chmury postarały się, żeby widok Ci upiększyć. Ile bym dał za przejażdżkę takimi drogami na rowerze...

Póki co pozostaje się zaspakajać leśnymi trasami Kampinoskiego Parku Narodowego i niebawem jakieś downhillowe trasy w polskich górach ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że z balkonu , ale to trwało kilka minut , bo gdybym był na otwartym terenie to .... , słońce zrobiło cudo z deszczowo-śnieżną chmurą , która przeszła nad miastem.

 

 

P3260009_DxO.jpg

Edytowane przez Robert73
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiałostockie miasteczko Supraśl , pełne zabytków ma status uzdrowiska , widok na rzekę Supraśl . Na horyzoncie lasy Puszczy Knyszyńskiej i fragment zalewu Zajma (8ha) na rzece .

P6210135.jpg

Edytowane przez Robert73
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokółka nieduże miasto 45 km od Białegostoku , położone częściowo na niedużych wzniesieniach . Dziś tam zawitałem na kilka godzin. Zalew zbudowany w 1942 przez Żydów pod batem hitlerowców . Rzeczka Sokółka na terenie miasta tworzy bagienka . Dzielnica Zabrodzie widziana z najwyższego pkt w mieście . Kilka fot z samego Zabrodzia .

P5040019_DxO.jpg

P5040012_DxO.jpg

P5040013_DxO.jpg

P5040015_DxO.jpg

P5040102_DxO.jpg

P5040106_DxO.jpg

P5040090_DxO.jpg

P5040113_DxO.jpg

P5040068_DxO.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności