Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

"Powiem wam, że trochę się wku***** na modelki. Kilka zaprosiło mnie na fb i okazało się, że wrzucają sobie nieobrobione foty albo - co gorsza - same je obrabiają. Nigdy więcej żadna nie dostanie ode mnie nieobrobionych zdjęć, choćby się miała zesrać."

 

Nie wypuszczasz nieobrobionych zdjęć z ręki - pierwsza zasada.

Nawet jak sprzedaż zdjęcie na wyłączność, dalej jesteś autorem zdjęcia - prawa autorskie są niezbywalne ( mało kto się nad tym zastanawia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o prawach autorskich. Nie sprzedaję zdjęć. Modelka chyba też ma prawa autorskie do zdjęcia jako współautorka.

A masz prawa do jej numeru?

Już chyba wspominałem, że dziewczę mi się bardzo podoba

(Żart oczywiście)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gębę. Raz przygotowałem umowy przy sesji dziecięcej TFP, ale głupio mi było to wszystko wyciągać. Do tego przeczytałem gdzieś wpis Marcina Wajdy, że nie podpisuje umów z modelkami. Ale chyba jednak zacznę spisywać umowy i napiszę, że w zdjęcia nie mają prawa ingerować, przy publikacji należy podać link do fanpage'a, a zdjęcia dostaną (5-10 sztuk) do 2 miesięcy od wykonania sesji.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieźle wtopiłem z modyfikatorami. Mam 2x snoot, wrota, 2x soft 60x60 i octę 80. Chyba niepotrzebnie mi tyle softboksów. Trzeba było zamiast tego kupić jakiś bd i jakiś wąski soft. Polecacie jakiś rozmiar do małego pomieszczenia? 42 będzie ok?

 

mini1.png

 

PS Czemu FF jest tak cholernie drogie?! Chyba nigdy nie nazbieram. :(

 

hqdefault.jpg

A po co Ci FF? Coz takiego robisz ze nie wystarczy Ci crop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy publikacji należy podać link do fanpage'a, a zdjęcia dostaną (5-10 sztuk) do 2 miesięcy od wykonania sesji.

pierwsze spoko, ale po co ten zapis po przecinku? przecież jeśli to TFP, to terminy Cię żadne nie gonią.

 

 

Wiem o prawach autorskich. Nie sprzedaję zdjęć. Modelka chyba też ma prawa autorskie do zdjęcia jako współautorka.

 

:v no to nie wiem, jaki jest jej wkład w te zdjęcia. Jeśli Ty robisz zdjęcia to Ty masz prawa autorskie, ale jest na tych zdjęciach wizerunek modelki i na publikację (więc i swojego wizerunku) może się ona zgodzić lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modelkach to tam nic nie ma.

 

Dzisiaj pierwsza sesja przy użyciu lamp studyjnych i od razu Hiszpanka z Hiszpanii. Warunki dosyć hardcore'owe (mały pokój w bloku). :P

 

dsc05104.png

 

Dziwnie to wyszło. Chciała pin-up w high key, ale z pin-up to ma chyba tylko fryzurę. Strój nie bardzo w tym klimacie. High key chyba też nie do końca pasuje. Przynajmniej miałem okazję wypróbować lampy na kimś innym, niż mój brat. :P

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pin-up to najlepiej jakoś ustawić modelkę w pozycji półleżącej a jeśli high key to powinieneś odjąć jeszcze ze dwie działki przysłony tak aby sama sylwetka znajdowała się na granicy przepaleń z całkowicie białym, przepalonym tłem. No ale próbuj, walcz, może pokuś się o głębszą ingerencję w postprocesie.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugeruj modelce pracę nad pozami. Masz stołek, to świetnie! Wykorzystaj go. Szukaj inspiracji, wzorowanie się na innych to nic złego, oby tylko nie wkraczać na pole plagiatu. Wstukaj w google "pin up chair" i zobacz co wyskoczy i pokaż modelce, może też ją to zainspiruje.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te już bardziej w moim klimacie, choć mam jeszcze trochę lepsze kadry. Przy tej dziewczynie jakoś nie zaczynam od najlepszych. :P

 

dsc05185-edit2-png.png

 

Przydałoby się może jeszcze światło z tyłu, żeby ja z tła lepiej wyodrębnić. Nie myślałem, ze zrobi się aż takie ciemne.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Jest dobrze. Może rzeczywiście jakąś lekką obrysówką można by modelkę potraktować ale i tak jest fajnie.

 

Edyta: Gdybyś przekadrował ciaśniej, na twarz, to mógłbym przez chwilę pomyśleć, że to sam Wajda. :)

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te już bardziej w moim klimacie, choć mam jeszcze trochę lepsze kadry. Przy tej dziewczynie jakoś nie zaczynam od najlepszych. :P

 

dsc05185-edit2-png.png

 

Przydałoby się może jeszcze światło z tyłu, żeby ja z tła lepiej wyodrębnić. Nie myślałem, ze zrobi się aż takie ciemne.

 

Głównie piersi oświetliłeś więc jest w porządku dla brzydszej połowy ludzkości, a to, że oczy są zwierciadłem duszy ... walić to :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Jest dobrze. Może rzeczywiście jakąś lekką obrysówką można by modelkę potraktować ale i tak jest fajnie.

 

Edyta: Gdybyś przekadrował ciaśniej, na twarz, to mógłbym przez chwilę pomyśleć, że to sam Wajda. :)

 

Wajda jest genialny. On świeci chyba bardziej z środka. Musiałbym przesunąć lampę w lewo na środek albo jeszcze dalej w lewo. No i u niego tło nie jest takie ciemne. U mnie tez nie miało być. Po prostu za bardzo się skupiłem na modelce i nie przyuważyłem. Inna była chyba też technika w tym przypadku. Użyłem światła pilotów, a nie błysku. :P Daleko mi do takiego mistrza, chociaż nie ukrywam, że się na nim wzoruję. Muszę zdybać modelkę z inną stylizacją.

Aczkolwiek, mam jeszcze trochę lepsze strzały. :D

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc05185-edit2-png.png

 

schowałeś oczy w cieniu - ja się staram tak nie robić

 

Aczkolwiek, mam jeszcze trochę lepsze strzały. :D

 

rozumiemy, nasze skrzynki wiadomości prywatnych czekają.

 

ja też niedawno, po prawie roku od ich zrobienia, wziąłem się i obrobiłem te kilka fotek:

http://malz.co/blog/2016/03/ula-w-studio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności