Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że ogarnąłeś już kwestię błyskania. Moje gratulacje, bardzo mi się te zdjęcia podobają.

 

Edyta: A myślałeś o canonie? 85mm f1.8 canona wyrwiesz z aukcji za 1200zł. Sam zastanawiam się poważnie nad zakupem 6D.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 6D ma trochę badziewny AF. Ma tyle punktów AF co mój pierwszy D5000. :P W Nikonie też można kupić 85 za 1200. Nawet za 900-950 chodzą, ale wersja D. Nikon to znany wróg, więc bardziej mnie ciągnie w tym kierunku. Ma lepszą rozpiętość tonalną i AF niż 6D, ale odpycha nieco ichnia kontrola jakości i różne dziwne problemy z aparatami. Kupiłem też Yongnuo (uniwersalną?) ze sterownikiem (niby pod Nikona, ale używam na Sony bez problemu; nie wiem, czy z Canonem by działał).

 

Co jest fajne w Sony: focus peaking, rozmiar, jakość szkieł (zdjęcia z sel50 są mega ostre, brak problemów z bf/ff, choć czasami zdarzy się, że spudłuje).

 

Błyskania ciągle nie opanowałem. Strzał powyżej to trochę taki lucky shot - kumpel wrócił z pracy zaraz po pierwszym rozstawieniu lamp, sesja trwała z 5 minut. :P Ze zdjęcia nie jestem całkiem zadowolony (stał za blisko rolety, która służyła za tło). Ogólnie lampy mnie mega wkurzają i na razie nie jestem zadowolony z efektów, ani tym bardziej z tego, że wydałem na nie sporo kasy. Trenuję trochę na bracie, ale ani on się na modela nie nadaje, ani mnie to jeszcze nie wychodzi.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

 

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

W fotce "street at midnight" jako obserwatora razi mnie ten znak drogowy - podszedłbym parę kroków do przodu, żeby go nie ująć w kadrze.

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

 

 

 

 

 

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

Czym jest ta "ścieżka" na tym zdjęciu?

 

Ciężko to nazwać - taki murek oporowy prostopadle do Wisły. To jest to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.1720601,21.1271353,183m/data=!3m1!1e3 - spójrz na fotki poniżej. Z tego co pamiętam to kiedyś zdjęcie lotnicze było zrobione jak drzewa liści nie miały, i wtedy ten murek dobrze było widać.

 

 

aleś wynalazł! To jeśli we dwie osoby znacie to miejsce, to może wiecie, czy lepiej wygląda w obecną pogodę czy jak się zrobi wiosna i będzie zielono? Marzy się tam zabranie koleżanki i manualnej 135mm Nikona.

 

Nad Canonem 6D trzeba się mocno zastanawiać po pojawieniu się D750... Niewiele drożej, a klasę wyżej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

aleś wynalazł! To jeśli we dwie osoby znacie to miejsce, to może wiecie, czy lepiej wygląda w obecną pogodę czy jak się zrobi wiosna i będzie zielono? Marzy się tam zabranie koleżanki i manualnej 135mm Nikona.

...

Miejsce bardzo urokliwe i obecnie i "za czasów zieleni" (wtedy to dżunglę trochę przypomina). To już jakie klimaty wolisz (jako tło dla modelki to chyba wolałbym takie suche jak teraz).

W tym konkretnym miejscu to ten murek jest ciekawy, zwłaszcza z żabiej perspektywy, ale jak dojdziesz tym murkiem do plaży to też są fajne widoki.

Jakieś 300-500m dalej w górę rzeki jest taki sztuczny cypel wgłąb Wisły - osobiście to nawet bardziej mi się tam podoba niż przy tym murku. Cała ta okolica jest bardzo malownicza i jako plener imo świetnie się sprawdzi.

Tutaj fotka zrobiona u podnóża cypla.

 

20150425_120819.jpg

 

a tu w przeciwną stronę

 

20150425_120752.jpg

 

 

 

Parę km dalej w górę Wisły też jest fajne miejsce, obecnie (znaczy z miesiąc temu) prezentuje się tak. Jak się jedzie drogą przy wale to nic nie widać, bo wał zasłania - trzeba zatrzymać się przy składowisku dźwigów.

 

20160214_163357.jpg

 

 

Z kolei ta okolica to takie małe góry - zwłaszcza jak się jest wewnątrz, to okalają sporą część widnokręgu.

 

20150614_163401.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

 

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

W fotce "street at midnight" jako obserwatora razi mnie ten znak drogowy - podszedłbym parę kroków do przodu, żeby go nie ująć w kadrze.

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

 

Mieszkam 5min na piechotę od wału Zawadowskiego :D tą okolicę znam na pamięć. Bardzo urodziwe miejsce, szczególnie ranem jak unosi się mgła.

 

P.S czemu nie mogę zdjęć zuploadować tu na forum...? nie wiem może spróbuję z innego komputera

Update, zdjęcie z metra Warszawskiego, wyrzucili mnie chyba za statyw :D

DSC00232.jpg

Edytowane przez Habiba
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalina-kawiarnia-mac582e.jpg

 

Fajne, niby zimne, a ciepłe.Jest w tym taka równowaga jak w yin i jang.

Lampka dla mnie dyskusyjna.Kadrowałbym na pewno bez tego ciemnobrązowego trójkąta poniżej bluzki bo ma najsilniejszy walor na zdjęciu i ściąga przez to wzrok.

Ogląda się bardzo miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampką nie bardzo dało się coś zrobić. Próbowaliśmy ją odsunąć, ale okazało się to niemożliwe. Kabla nawet nie dało się schować (dziewczyna go zasłania sobą). Nie wiem o jakim trójkącie mówisz (o spódnicy w prawym dolnym rogu?).

 

michalina-wzgc3b3rze-mac582e.jpg

 

mini2.png

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z lampką nie bardzo dało się coś zrobić. Próbowaliśmy ją odsunąć, ale okazało się to niemożliwe. Kabla nawet nie dało się schować (dziewczyna go zasłania sobą). Nie wiem o jakim trójkącie mówisz (o spódnicy w prawym dolnym rogu?).

 

 

Muszę przyznać, że oprócz zdjęcia to i modelka przednia. Bardzo mi się to dziewczę podoba. Śliczniusia wręcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieźle wtopiłem z modyfikatorami. Mam 2x snoot, wrota, 2x soft 60x60 i octę 80. Chyba niepotrzebnie mi tyle softboksów. Trzeba było zamiast tego kupić jakiś bd i jakiś wąski soft. Polecacie jakiś rozmiar do małego pomieszczenia? 42 będzie ok?

 

mini1.png

 

PS Czemu FF jest tak cholernie drogie?! Chyba nigdy nie nazbieram. :(

 

hqdefault.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? @up: Jak długo naświetlałeś? Jakie iso? Widzę gwiazdy, więc prawdę powiadasz ale interesują mnie technikalia. Acha, i jaka szerokość geograficzna?

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieźle wtopiłem z modyfikatorami. Mam 2x snoot, wrota, 2x soft 60x60 i octę 80. Chyba niepotrzebnie mi tyle softboksów. Trzeba było zamiast tego kupić jakiś bd i jakiś wąski soft. Polecacie jakiś rozmiar do małego pomieszczenia? 42 będzie ok?

 

mini1.png

 

PS Czemu FF jest tak cholernie drogie?! Chyba nigdy nie nazbieram. :(

 

hqdefault.jpg

 

 

Polecam "analoga"- będzie tani no i EV jak można wyciagac ładnie... Skaner do klisz, dobry soft i jedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? @up: Jak długo naświetlałeś? Jakie iso? Widzę gwiazdy, więc prawdę powiadasz ale interesują mnie technikalia. Acha, i jaka szerokość geograficzna?

 

dlaczego miałbym kłamać. :o 10 sekund, iso2500, to nad Bugiem. Zaskoczyła mnie dynamika tonalna, że taka dobra wyszła i zdjęcie wygląda nawet po przybliżeniu w takim ogólniejszym porównaniu jak zwykłą cyfrówką by zrobić w dzień. :v

 

to te same ustawienia, tylko aparat w drugą stronę:

MLZ_9673.jpg

 

 

a to już Wisła:

MLZ_9703-2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności