Jump to content

Pochwal sie swoim zdjęciem

Recommended Posts

• Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nocny widok na Taterki. Zmarzłem konkretnie, bo odczuwalna w granicach -25 stopni, głównie przez porwisty wiatr. Mocne zamglenie niestety, ale i tak fajnie było popatrzeć ☺️    

Cześć,     10 lat polowałem na ten moment, szlajając się po różnych zakątkach świata i...w końcu się udało.     Szerszeń podczas transformacji Prandtla-Glauerta. Dla

Zachód z Grześka.     Foto nie oddaje tego co się zadziało. Wszedłem na górę w pełnym zachmurzeniu, widoczność 10 metrów. Wilgoć i wiatr na maksa, więc mimo stosunkowo wysokiej temperatury (około

Posted Images

• 3 weeks later...

Tamtą brew trzeba było obrobić, to jedno kliknięcie. Mnie przeszkadza też wyraźny cień pośrodku długości ręki. Na ostatnim usunąłbym fioletu z dolnych powiek - też rzuca się w oczy.

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

13 fotek to nie tak dużo!

Miałem problem z wrzuceniem zdjęcia w poście na forum. flickr'a prowadzę dopiero od początku roku, więc fakt że portfolio skromne haha :D

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

W fotce "street at midnight" jako obserwatora razi mnie ten znak drogowy - podszedłbym parę kroków do przodu, żeby go nie ująć w kadrze.

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

Czym jest ta "ścieżka" na tym zdjęciu?

Ciężko to nazwać - taki murek oporowy prostopadle do Wisły. To jest to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.1720601,21.1271353,183m/data=!3m1!1e3 - spójrz na fotki poniżej. Z tego co pamiętam to kiedyś zdjęcie lotnicze było zrobione jak drzewa liści nie miały, i wtedy ten murek dobrze było widać.

• Like 1

Czym jest ta "ścieżka" na tym zdjęciu?

Ciężko to nazwać - taki murek oporowy prostopadle do Wisły. To jest to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.1720601,21.1271353,183m/data=!3m1!1e3 - spójrz na fotki poniżej. Z tego co pamiętam to kiedyś zdjęcie lotnicze było zrobione jak drzewa liści nie miały, i wtedy ten murek dobrze było widać.

Dziękuję, zdjęcie/ujęcie Habiba jest tak "plastyczne", że ciężko mi było stwierdzić co to może być. Na google earth jest zdjęcie satelitarne z 2002r., gdzie rzeczywiście lepiej widać obiekt, jeszcze nie zarośnięty drzewami jak w latach kolejnych.

Saiya-jin - lubię płyciutką głębię. Fajny bokeh na tych zdjęciach i utrzymanie jednolitej tonacji kolorystycznej.

Zauważyłem, że masz tendencję do przycinania czubka głowy.Jest wtedy wrażenie, że modelka nie zmieściła się w kadrze.

Jak już ciąć to zawęzić kadr i zrobić "lobotomię czołową" czyli przyciąć po głowie bardziej - taki zabieg zawsze umocni siłę wyrazu patrzącej z kadru osoby.

Druga sprawa : pierwsze zdjęcie lepiej będzie odbierane w krajach arabskich ( i takich gdzie pisze się od prawej do lewej), drugie u nas i w kręgu kultury europejskiej, bo piszemy od lewej do prawej.

Zdjęcia tak się czyta ( ogląda ) jak się pisze w danej kulturze ...

Lubię ucinać czubek. Mocniejsze cięcia też dosyć często stosuję.

lampymini1.jpg

Zastanawiam się, czy zostawać w Sony E, czy nie przejść na FF Nikona. Ceny obiektywów w Sony trochę zabijają. 5500 zł za 85/1.8? :|

Edited by Saiya-jin
  • Like 1