Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

raczej flash nie strzelilem sobie gola. Nie wiem ale z tego co widze nie odrozniasz chyba celowego zabiegu od typowego bledu zdjeciowego. Pokazanie tego zdjecia wlasnie mialo celowy zabieg, tego co chcial fotograf i tego jak to wykonal. Moge ci pokazac jak wyglada przepalone zdjecie np. Kora brzozy lub zdjecia niektorych playerow jakie kiedys robilem. Mam kilka zegarkow i gdybym chcial wybrac nieporysowany to

 

bym to zrobil. Jak mamy rozmawiac jak rowny z rownym to pokaz jakis swoj projekt bo tak to ciezko sie w jakims rownym stopniu uzupelnic. Oczywiscie nie traktuj tej wyypowiedzi jak jakis atak lub bulwers bo odrozniam rzeczowa opinie i wcale nie nazywam sie mistrzu. Patrzmy wiec przez pryzmat pewien na to. Gdybym mial robic zdjecie zegarka do reklamy casio to tez by inaczej wygladalo, nieprawdaz?

 

raczej flash nie strzelilem sobie gola. Nie wiem ale z tego co widze nie odrozniasz chyba celowego zabiegu od typowego bledu zdjeciowego. Pokazanie tego zdjecia wlasnie mialo celowy zabieg, tego co chcial fotograf i tego jak to wykonal. Moge ci pokazac jak wyglada przepalone zdjecie np. Kora brzozy lub zdjecia niektorych playerow jakie kiedys robilem. Mam kilka zegarkow i gdybym chcial wybrac nieporysowany to

 

bym to zrobil. Jak mamy rozmawiac jak rowny z rownym to pokaz jakis swoj projekt bo tak to ciezko sie w jakims rownym stopniu uzupelnic. Oczywiscie nie traktuj tej wyypowiedzi jak jakis atak lub bulwers bo odrozniam rzeczowa opinie i wcale nie nazywam sie mistrzu. Patrzmy wiec przez pryzmat pewien na to. Gdybym mial robic zdjecie zegarka do reklamy casio to tez by inaczej wygladalo, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaa... dobra, kończmy ;) Fotka zegarka nie jest idealna, więc gola imo strzeliłeś sobie w znaczeniu, że jak by się chciało, to jest się do czego przyczepić, a o ile dobrze Cię zrozumiałem, chciałeś koledze amatorowi dać przykład nienagannej fotki, bo jak do czegoś dążyć to do perfekcji? Nie chodziło mi o jakiegoś mega samobója pokroju Kuszczaka, tylko fakt, że zdjęcie nie jest idealne, więc ja mu na pewno swoich zdjęć jako wzór bym nie podawał. Co do porysowania, to żal mi było samego zegarka, co też zdaje mi się wyraziłem, a nie faktu, że to widać na zdjęciu. 

 

Dawno się już nie bawiłem fotografią, ale mój zegarek, niegdyś uchwycony, wyglądam tak --> http://forum.mp3stor...post__p__642561 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.no niestety nie trafiles bo nie chcialem pokazac zdjecia nienagannego, tylko pokazac jak mozna kogos zwiesc. Pod wzgledem technicznyym nie bede sie podejmowal poniewaz otrzymalem juz na ten temat kilka odmiennych zdan tyle ze z dokladnym opisem parametrow ekspozycji a nie tekst o golu. A do przyczepienia sie mozna zawsze wszedzie i kazdemu. Nawet do najlepszych zdjec swiata bo kazdy z nas jest czlowiekiem z odmiennym upodobaniem i powinnismy to brac pod uwage. Do zegarka wracajac tez cie zniszcze a i sam przyznam ze wczescniej sie mu nie przygladalem. Ten efekt rys to byl od nowosci i jest to stal szczotkowana wzdluznie tak (rysy tez sa jakies male, ale sa to rysy poprzeczne) a i .najwazniejsze nie zalezy mi na tym zeby akurat tobie sie podobalo bo jeden lubi kwiatki a drugi nozki i fiolki., tylko jak oceniajmy patrzmy na swoje umiejetnosci i robmy to racjonalnie. Przykladem moze byc to sztuczne przepalenie ktore tak naprawde nim nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and1313, to jest temat dla amatorów fotografii z naciskiem na "amatorów". W moim rozumieniu "amator" to nie jest osoba kompletnie zielona w temacie, ale taka która trochę się nim interesuje, trochę się w niego zagłębia i przynosi jej to jakieś efekty. Nikt tu się za guru nie uważa - wymieniamy się opiniami i doświadczeniami, ale na pewnym poziomie. Było już paru zielonych w tym temacie, było mnóstwo porad jak zacząć przygodę z fotografią (sam na ten temat się wypowiadałem i pamiętam to dość dobrze), więc teraz myślę, że nie ma sensu tego wałkować raz jeszcze dla kolejnego żółtodzioba, któremu nie chce się poczytać kilku stron wstecz, bo przecież on na fotografii się nie zna, on jest kompletnie zielony, a jego najnowsze zdjęcie nie jest co prawda arcydziełem, ale w jego opinii jest 'ciekawe'.

 

Nie mam nic do ludzi nieobytych w fotografii - też byłem (tak jak każdy z nas) lamusem, ale nie trułem dupy innym i nie miałem pretensji, że się nie podoba. A porad szukałem sam - w książkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to chodziło mi o to:rysy.jpg

 

Ale jak widzę popełniłem fopa, bo to nie rysy, a element tarczy, co zauważyłem dopiero teraz, gdy przechyliłem ekran lapka (inny kontrast). Poza tym ja się nie czepiałem, ani na Ciebie nie wjeżdżałem, tylko wyraziłem moje zdanie (odnośnie fotki), jak i stanu zegarka (jak mi się wydawało) co akurat nosiło miano współczucia ;)

 

Widzisz, zwiodłeś mnie, a co dopiero amatora, więc nie wiem czy takowe "pułapki" mają większy sens. Osobiście pokazał bym amatorowi coś do czego powinien dążyć, a nie swoje prace. Tyle w temacie.

 

I czemu byś mnie od razu niszczył? Chodź lepiej zagramy w statki, albo my brute :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie gniewam. To ze czasami to wyglada jakbym sie kłócil nic nie znaczy. Zapewniam Cię że przetestuje jeszcze kilka innych ustawień, również z Twoimi radami :), a to ze tak troche może podniosłem głos to przepraszam :)

 

fakt to element tarczy i patrząc na takim kontraście mogą to być rysy hehe.

Szczerze to wole zdjęcia krajobrazu lecz na chwilę obecną maksymalną moją zdolnością zdjęć w miarę "czystych", i takich w moim mniemaniu niezłych są np.

 

1. DSC01467-2_1043x697.jpg

 

2. cv_1043x697.jpg

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jest moc :D

 

2. trochę zbyt stonowane, widziałbym więcej soczystych kolorów

 

Btw, z racji, że też się jeszcze uczę i wszystkiego nie wiem, zasady trójpodziału to tutaj raczej nie stosowałeś, nie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Całkiem fajna gra cieni dzięki chmurom ale np. tuż przed złotą godziną cienie mogłyby być bardziej dramatyczne a światło nie takie ostre (i wtedy nie byłoby tych plam bez waloru - całkiem białych lub czarnych)

2. Nic specjalnego -fota trochę zbyt mdła (ale można to podciągnąć w jakimś programie komputerowym, nawet niekoniecznie w PS). W dodatku na dole duży pas mało ciekawej zieleni, na górze niezbyt interesujące niebo, które zajmuje pół kadru. Ja na twoim miejscu użyłbym jakiegoś tele, żeby w kadrze znalazły się same góry z kawałkiem tego cienia na dole i małym skrawkiem nieba z chmurami u góry.

Edytowane przez and1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and1313- W dzieisiejszych czasach, kolorystyka niestety jest ważną sprawą- bo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy że widzę co innego, robią co innego, a i na necie mają co innego- trzeba teraz ustawić monitor, wyeksportować czyste pliki do dobrej kolorystyki itp (gdzie np. Zdjęcie Devila- nie miało ani poprawnego wb, ani nie było poprawnym b&w. A co do przesłony- umiejętny fotograf umie z niej korzystać i wie jak to wpływa na napomniane przez Ciebie- GO. a co do galerii na deviancie- bo na blogu nie mam zdjęć takich innych, to są zdjęcie do recek: wiadomo każdemu się co innego podoba, chociażby patrząc na to ile czasem dostaję że są dodawane do ulubionych. Szkoda w takim razie że Twoich nie można nigdzie obejrzeć, jak masz sygnaturkę do bloga- a sam mówisz że zdjęcia do bloga są be- where is the point?

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiej foty się zgodze w 50%. Jest troszke mdła ale nie chcialbys jej widziec bez makijażu, no i bardzo podoba mi się ten motyw (kilku osobom zreszta tez), jednakze kazdy przyznaje że jedną z rzeczy rażacych w tym zdjęciu jest klarowność. Góry mogłyby mieć lepszą ostrość i tu mają racje

 

W pierwszym zdjęciu nie stosowałem trójpodziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel~ nie mówię, że wszystkie moje zdjęcia na blogu są beznadziejne, tylko, że niektóre są starsze, z czasów kiedy mało interesowałem się fotografią. Inne za to bardzo mi się podobają.

Tylko problem w tym, że zajmujemy się zupełnie innymi rodzajami fotografii i mamy no to inne spojrzenie. Ty jak widzę w większości robisz zdjęcia w prowizorycznym studiu zwanym domem :D i Twoje fotografie świetnie nadają się do reklam czy czegoś w tym stylu. Ja natomiast staram się robić zdjęcia w plenerze poza domem, żeby ukazywały one jakąś historię. Ze zdjęć robionych w domu na bloga wrzuciłem tylko jedno, ze względu na sentyment do niej jako jednej z moich pierwszych zabaw w PS : http://icannotfindavailablenick.wordpress.com/manufaktura/z/

Tak więc ciężko nam oceniać swoje prace, gdyż zajmujemy się zupełnie czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam starą Sigmę 35-200 4-5.6 w dodatku z adapterem więc zero AF i automatyki przysłony. Niestety światło w tym obiektywie jest jakie jest... Też zbierałem na Tamrona 17-50 VC tylko spotkały mnie nieoczekiwane wydatki w postaci Sennków HD 25-1 :D i niedługo S:flo2, wieć z zakupami fotograficznymi będę musiał poczekać. W dodatku pewnie nie wytrzymam do uzbierania 1,5k na Tamrona i kupię najpierw stałkę 50mm 1.8 jak Ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam starą Sigmę 35-200 4-5.6 w dodatku z adapterem więc zero AF i automatyki przysłony. Niestety światło w tym obiektywie jest jakie jest... Też zbierałem na Tamrona 17-50 VC tylko spotkały mnie nieoczekiwane wydatki w postaci Sennków HD 25-1 :D i niedługo S:flo2, wieć z zakupami fotograficznymi będę musiał poczekać. W dodatku pewnie nie wytrzymam do uzbierania 1,5k na Tamrona i kupię najpierw stałkę 50mm 1.8 jak Ty :D

 

to jest niestety ten ból- 1,5k to kupę kasy... a jak jeszcze popatrzę u siebie L'ki za 3-5k to już w ogóle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :D A jaką masz puszkę? Ja 20D i przyznam, że mimo iż jest to w miarę stare to nawet niezłe body. Co do obiektywów to marzył mi się kiedyś Canon 70-200 f/4 lub Sigma 70-200 f/2.8 lecz teraz mogę sobie tylko pooglądać na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do obu zdjęć wybrałbym inne tło. To moim zdaniem jest kiepskie i trochę przeszkadza w skupieniu się na głównym obiekcie. Dodatkowo perspektywa: jak dla mnie małe obiekty fajnie wychodzą robione zupełnie z góry (ale tylko kiedy to że obiekt jest mały jest zaletą) lub z tzw. żabiej perspektywy czyli z samego podłoża. Można by też jakoś inaczej skomponować foty (trzeba poustawiać w różnych pozycjach i zobaczyć kiedy słuchawki wyszły najlepiej)

Co do samych zdjęć:

1. Fajny ten pasek światła, który dynamizuje trochę całość. Niestety ostrość Ci uciekła na gąbce.

2. Dziwny odblask w lewym dolnym rogu foty i końcówki słuchawek wyszły Ci poza kadr.

A no i ogólnie w makro fotografii dobrze jest gdy tylko główny obiekt jest ostry, a reszta "rozmazana" (mniejsza wartość przysłony).

Edytowane przez and1313
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie zdjęcia, ale chociaż starałeś się przyłożyć.

 

Faktycznie tło jest nieciekawe. Słuchawki leżące tak po prostu na stole... trochę to nieprofesjonalne. Powinieneś bardziej pomyśleć jak > ciekawie < ustawić przedmiot do zdjęcia (nie widać np. co jest z tyłu słuchawek). Kwestia ostrości, co zauważył kolega wyżej, też jest istotna, bo tło po prostu nie powinno być ostre.

 

Zły przedmiot sobie wybrałeś. Ciężko zrobić dobre zdjęcie takich małych słuchaweczek. Lepiej zaczynać od czegoś większego.

 

Dobra, żeby nie było, że tylko gadam... tego zdjęcia chyba nie wstawiałem:

 

LI2uEl.jpg

Edytowane przez Andy_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności