Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem właśnie 'pozbawiać go odcisków palców'.

Zrobiłem foto tak jak jest, bo ładnie wyglądało przy tym świetle w rzeczywistości :P.

Ale jak już pisałem: Ja się nie znam, jestem kompletnym amatorem w fotografii ;).

Nie bić ;)

 

Ps.: Co do modelek to inna bajka :P

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że ma być w nich coś ciekawego?

Odpowiadając na Twoje pytanie: Nic

W takim razie spytam inaczej: czym tu się chwalić (patrz: nazwa tematu)?

 

I sam odpowiem sobie na to pytanie: nieciekawym zdjęciem nie warto się chwalić. Godne uwagi są tylko CIEKAWE zdjęcia. Niekoniecznie obiekt na zdjęciu musi być interesujący, aby można je było zaliczyć do ciekawych. Inne czynniki mogą wynagrodzić kiepski temat, ale tutaj niestety tak się nie dzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że ma być w nich coś ciekawego?

Odpowiadając na Twoje pytanie: Nic

W takim razie spytam inaczej: czym tu się chwalić (patrz: nazwa tematu)?

 

I sam odpowiem sobie na to pytanie: nieciekawym zdjęciem nie warto się chwalić. Godne uwagi są tylko CIEKAWE zdjęcia. Niekoniecznie obiekt na zdjęciu musi być interesujący, aby można je było zaliczyć do ciekawych. Inne czynniki mogą wynagrodzić kiepski temat, ale tutaj niestety tak się nie dzieje.

 

Sugerujesz, że ten temat jest skierowany do profesjonalnych fotografów i ja, jako amator (do czego się zresztą przyznałem), nie mam prawa zamieszczać tu zdjęć, które w mojej (amatorskiej) opinii mogą być (dla mnie, jako amatora) 'ciekawe'?

Dodam też, że bezsensowne opinie (za którą uważam Twoją, zaraz po moim poście ze zdjęciami) są tutaj kompletnie nie na miejscu. Nie dowiedziałem się zupełnie nic, co jest źle, co należy poprawić, żeby było dobrze następnym razem (nie, nie będzie następnego razu :P), a co jest dobrze (jeśli jest).

W każdym razie, nie widzę sensu dalszego wypowiadania się w tym temacie, bo to nie temat dla mnie, Panie Andy 'profesjonalny fotografie', który od samego początku wiedział jak należy robić dobre zdjęcia.

 

Ps.: Zrób porządne zdjęcie Samsungiem S750.

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zdjęcie jest coś warte ocenią ludzie[z forum]. Jeśli coś upubliczniasz musisz przygotować się na krytykę [słuszną zresztą].

W telegraficznym skrócie - źle jest wszystko; kolorystyka, przygotowanie obiektu[porysowany i brudny].

Poza tym, jak się nie ma sprzętu [co sugeruje Twoje - zrób porządne zdjęcie] to się nie robi zdjęć. Może warto przypomnieć pewne powiedzenie - nie aparat robi zdjęcia a fotograf :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivor,

Doskonale wiem, że upubliczniając coś muszę przygotować się na krytykę. I o to mi chodziło!

Tylko jest jedna sprawa. Krytyka musi coś wnosić, musi być konstruktywna. Rozumiesz?

Tak, tu się zgodzę. Nie umiem dobrać kolorystyki, nie znam się na fotografii. Co do obiektywu to nie jest ani porysowany, ani brudny.

A ostatnie Twoje zdanie to sprzeczność. Nie rób zdjęć jeśli masz słaby aparat, a potem nie aparat robi zdjęcia, a fotograf. Czytaj co napisałeś, zanim wciśniesz 'Wyślij'.

Hmm, jeśli mam słaby aparat, to mam nie robić zdjęć? ;) Ciekawa teoria :D.

Poza tym byłem pewny, że ktoś 'mądry' napisze to zdanie z aparatem i fotografem. Już nie chciało mi się posta edytować, żeby napisać: 'Darujcie sobie takie uwagi'.

 

Adios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę i swoje 3grosze, bo właśnie co wstałem lewą nogą ;)

 

... Nie umiem dobrać kolorystyki, nie znam się na fotografii...

 

Skoro się na czymś nie znasz, to się za to nie bierz, albo najpierw się zapoznaj, a dopiero potem się czymś chwal. Osobiście nie wyskakuje z czymś moim, o ile nie mam pewności, że to coś się komuś spodoba. To tak, jakbyś się uczył grać na gitarze i na YT wrzucał filmiki jak to sobie brzdękasz... no sorry. Chwalić się można dopiero od jakiegoś poziomu, a temat ten z samej nazwy jest dla tych co już coś potrafią, na pewno nie dla początkujących. Także sorry Winetou, ale zapraszamy za jakiś czas ;) Nie miej do mnie żalu, ale takie są realia.

 

A ostatnie Twoje zdanie to sprzeczność. Nie rób zdjęć jeśli masz słaby aparat, a potem nie aparat robi zdjęcia, a fotograf.
 :D Choć faktem jest, że mizernym aparatem o wiele trudniej zrobić dobre zdjęcie, więc jeżeli np. telefonem zrobisz zdjęcie pokroju lustrzanki... biję pokłony ;) j.w. zapraszam za jakiś czas :)

 

Hmm, jeśli mam słaby aparat, to mam nie robić zdjęć? ;) Ciekawa teoria :D.

A rób ile wlezie, wszak praktyka czyni mistrza, byle byś takowymi, jak te powyżej, zdjęciami się po prostu nie chwalił przed szerszą publiką, bo poza "pośmiewiskiem" niczego innego nie osiągniesz.

 

 

 

Z racji, że nie jest to forum o tematyce fotograficznej, tylko audio, a temat ten szanuje o "dorodnych" zdobyczach fotograficznych, toteż prosiłbym o nie zamieszczanie amatorskich zdjęć, które w odczuciu samego autora nie powinny się nadawać do wystawiania na salonach :P Szanujmy ten temat i nie zaśmiecajmy go, co tyczy się także paru ostatnich zdjęć owadów, które zostały przemilczane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

Widzę, że skończyły Ci się argumenty i idziesz po najprostszej linii oporu.

Zresztą, ja już skończyłem w tym temacie.

 

flash608,

widzisz, Twoja krytyka mi się podoba ;).

Chodziło mi nie tyle o 'pochwalenie się', a o uzyskanie informacji co robić, żeby wykonać dobre zdjęcie. ;)

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

flash608,

widzisz, Twoja krytyka mi się podoba ;).

Chodziło mi nie tyle o 'pochwalenie się', a o uzyskanie informacji co robić, żeby wykonać dobre zdjęcie. ;)

Czytać, uczyć się, praktykować, czytać, oglądać inne fotografie, kopiować pomysły/rozwiązania, uczyć się, czytać, podpatrywać itp. itd. kolejność niekoniecznie właściwa ;) Żeby wszystko było takie proste, to już dawno bym rzeźbił w marmurze, latał F16, grał na klawesynie i był bukmacherem, a to wszystko dzięki poradom z sieci www ;P Niestety, ale żeby do czegoś dojść, trzeba się samemu za to zabrać, a nie liczyć na czyjeś porady. Wiem, łatwo się mówi, a sam chcę się nauczyć grania na gitarze, a zestroić jej nawet porządnie nie umiem, jakieś porady? :P lol

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra flash608, masz poniekąd rację ale nie wziałes pod uwage istotnego czynnika. Nawet pozornie wykonane dobrze zdjęcie nie musi wcale podobaćs się szerszej publicznosci. Ba, prawdziwie rewelacyjnych zdjęć jest bardzo niewiele bo zdjecia jak to zdjecia jest ich tak olbrzymia ilość ze trzeba zadac pytanie jakim uwarunkowaniem się tu kierujemy.

 

Czy miał zły pomysł, czy wykonanie. Mimo że nie powinienem oceniać bo sam nie jestem mistrzem to uwazam ze to drugie, bo pomysł z zabawą światłem jak najbardziej jest ok tyle ze fakt w tym przypadku trzeba było by popracowac nad przygotowaniem obiektu a jak juz zrobić artystyczny odcisk to jeden

 

zeby nie zostało tak na 'sucho' zamieszcze cos :D

 

Caas_1056x703.jpg

 

.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

Widzę, że skończyły Ci się argumenty i idziesz po najprostszej linii oporu.

Zresztą, ja już skończyłem w tym temacie.

 

flash608,

widzisz, Twoja krytyka mi się podoba ;).

Chodziło mi nie tyle o 'pochwalenie się', a o uzyskanie informacji co robić, żeby wykonać dobre zdjęcie. ;)

 

 

przeczytać chociaż jedną książkę o tematyce foto cyfrowej, a nawet analogowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do jakiejkolwiek sztuki uwazam, ze nie mozna definitywnie okreslic czy cos jest artystyczne.

 

 

ta, tylko pewne zasady zdjęć są- jak kompozycja, kolorystyka, przesłona itp. Chyba że to jest celowe zadanie i wie co się robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra flash608, masz poniekąd rację ale nie wziałes pod uwage istotnego czynnika. Nawet pozornie wykonane dobrze zdjęcie nie musi wcale podobaćs się szerszej publicznosci. Ba, prawdziwie rewelacyjnych zdjęć jest bardzo niewiele bo zdjecia jak to zdjecia jest ich tak olbrzymia ilość ze trzeba zadac pytanie jakim uwarunkowaniem się tu kierujemy.

 

Czy miał zły pomysł, czy wykonanie. Mimo że nie powinienem oceniać bo sam nie jestem mistrzem to uwazam ze to drugie, bo pomysł z zabawą światłem jak najbardziej jest ok tyle ze fakt w tym przypadku trzeba było by popracowac nad przygotowaniem obiektu a jak juz zrobić artystyczny odcisk to jeden

 

zeby nie zostało tak na 'sucho' zamieszcze cos :D

 

Caas_1056x703.jpg

 

.

Uogólniłem pisząc, że samemu autorowi zdjęcie musi się podobać, a także publiczności ... nvmd. 

 

No i strzelasz sobie gola :P Zegarek... mi się mimo wszystko nie podoba przepalenie, no i kontrast też ma za dużą rozbieżność IMO, a te ryski... trochę zegarek oberwał, w sumie mój nie wygląda lepiej ;) Trzeba by jaką pastę polerską zanabyć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie starałbym się zrobić tak, by tego przepalenia nie było... technik fotografii jak wiesz, jest wiele. Mi się średnio podoba, inaczej bym to widział i tyle ;)

Edytowane przez flash608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

Widzę, że skończyły Ci się argumenty i idziesz po najprostszej linii oporu.

Bo nie będę powtarzać tego co w tym temacie było już wałkowane kilka razy. Flashowi się może chce, ja na to nie mam ochoty.

 

I naprawdę mam nadzieję, że skończyłeś na jakiś czas w tym temacie, bo nie ma nic gorszego niż kłótliwy amator, który nic sobą nie reprezentuje, a ma pretensje do innych.

 

PS: Wytłumacz mi proszę co to jest "najprostsza linia oporu".

Edytowane przez Andy_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

Widzę, że skończyły Ci się argumenty i idziesz po najprostszej linii oporu.

Bo nie będę powtarzać tego co w tym temacie było już wałkowane kilka razy. Flashowi się może chce, ja na to nie mam ochoty.

 

I naprawdę mam nadzieję, że skończyłeś na jakiś czas w tym temacie, bo nie ma nic gorszego niż kłótliwy amator, który nic sobą nie reprezentuje, a ma pretensje do innych.

 

PS: Wytłumacz mi proszę co to jest "najprostsza linia oporu".

 

skończcie już panowie- peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do jakiejkolwiek sztuki uwazam, ze nie mozna definitywnie okreslic czy cos jest artystyczne.

 

 

ta, tylko pewne zasady zdjęć są- jak kompozycja, kolorystyka, przesłona itp. Chyba że to jest celowe zadanie i wie co się robi:)

 

Może i niesłusznie wtrącam się do tej jakże przejmującej dyskusji na temat sztuki, ale chciałbym wygłosić swoje zdanie.

Zdjęcia Devila92 może i nie stoją na najwyższym poziomie, ale sam przyznał się, że jest amatorem. Jednak Wy dalej na niego, że tak powiem "wrzucacie". I rzuciło mi się w oczy cytowane powyżej zdanie Azahiela.

Przysłona, czy też inaczej przesłona nie jest w żaden sposób związana z zasadami fotografii. Najważniejszym następstwem stosowania różnych przysłon jest różna głębia ostrości. Jednakże jej dobór także zależy od poczucia fotografa, a nie jest narzucany przez zasady. Co do kolorystyki też się nie zgodzę, żeby była jakąś regułą. Ten sam obiekt można jak najbardziej przedstawić w różnych barwach lub odcieniach i może być on równie ciekawy w każdym zestawieniu.

Staracie się przez kilka stron krytykować Devila92 bez żadnych konstruktywnych argumentów, jak już on sam zdołał to określić. W moim odczuciu wydajecie się być tylko przysłowiowymi jednookimi wśród ślepców, gdyż sami nie jesteście zawodowymi fotografami (a przynajmniej nie wyglądacie po tym co czytam).

Mimo że sam nie jestem profesjonalistą to mam jakąś wiedzę na temat fotografii (nie sugerujcie się zdjęciami na blogu, bo niektóre z nich to "dawno temu i nieprawda").

Przepraszam jeśli kogoś tym postem uraziłem, ale po prostu nie lubię gdy ktoś stara się krytykować i poprawiać innych bez żadnej wiedzy na dany temat.

A i jeszcze jedno. Przejrzałem cały blog Azahiela i spośród całkiem pokaźnej kolekcji spodobało mi się raptem kilka zdjęć (najbardziej "iriver e30 part 1"). Tak więc wszystko zależy od gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności