Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

douglaz- mnie tylko chodziło o sam znaczek w tym, ale może i masz rację, cały nóż byłby lepszy.

Andy- mnie się z kolei 3 najbardziej podoba:D

 

Dobra, a teraz panowie zagadka co to za muszla tam w 3 zdjęciu, od czego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ustawiony panie Azahiel.

 

edit: Ustawiam parametry Monitora od dobrych 10min żeby sprawdzić czy rzeczywiście w tym tkwi sęk. A może ja nie mam Tego wyczucia estetyki.

.... i muszę stwierdzić,że nieważne jak ustawie .. te zdjęcia mi po prostu nie podchodzą.

 

Mało czytelne, ciemne i bez polotu. Może ta technika Malowania światłem jest ciekawa, ale nie na tych przykładach. Także Przyjmij krytykę z pokorą, nie burz się, nie odbijaj piłki w moją stronę mówiąc że mam jakieś Braki. I próbuj dalej, może zrobisz jakieś zdjęcie które mnie zaciekawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciemnezdjęcia

 

to są zdjęcia low-key więc z zasady muszą być ciemne... a to czy szarpnąć gammą lekko w lewo czy w prawo to już kwestia kalibracji monitora (ale takiej prawdziwej kalibracji, nie "na oko znajomego, bo się na tym zna")

 

swoją drogą niezłe zdjęcia - kompozycja a zwłaszcza światło (wreszcie zdjęcia gdzie światło jest częścią kompozycji, a nie pieprznięty flash i "niech stanie się jasność" -_- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubreed- nie burzę się, zauważ że pierwsze posty przyjołem normalnie krytykę i ją rozumiem, nie podoba Ci się- masz prawo i dobrze wiedzieć że masz takie zdanie a nie inne :) każde zdanie jest ważne.

 

@khron- no w sumie zrobiłem chyba z 50 różnych zdjęć by wyszło mi coś takiego co mnie osobiście jakoś zadowoliło, choć nie do końca jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sry, pisałem z tel. To że white balance itp jest zły :D ostrość w miarę:) (wyostrz w ps/gimp). Mojego ostatnio jak chciałem złapać to mi się nie dał ;p

 

hehe, nie ruszała się... zdjęcie zrobiłem z naświetlaniem 3sek + lampa z ręki robione. dlatego tło rozmazane.

 

teraz się uczę jak robić zdjęcia More Black & White... ale zapominam o ostrości :woot:S1050321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba.

 

Przede wszystkim ostrość - tutaj mimo szczerych chęci zdjęcie wygląda tak, jakby fotograf nie umiał posługiwać się makro i przystawił przedmiot zbyt blisko obiektywu, tam gdzie aparat już nie może złapać ostrości. Druga sprawa to kurz - przedmiot fotografowany trzeba przygotować do sesji, inaczej świadczy to o zwykłym niechlujstwie fotografa. Poza tym, kompozycja - główny temat fotografii powinien się znajdować po lewej stronie kadru. Biorąc pod uwagę, że to odtwarzacz na tym zdjęciu powinien być ostry, a słuchawki rozmyte, to odtwarzacz jest tutaj głównym tematem. Razi mnie też kontrast, z którym przesadziłeś.

 

Od zasad oczywiście można odbiegać, ale tylko wtedy, gdy jest się na tyle dobrym, że łamiąc reguły nie psuje się zdjęcia. No, ale plus za chęci i zacięcie artystyczne, może będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba.

 

Przede wszystkim ostrość - tutaj mimo szczerych chęci zdjęcie wygląda tak, jakby fotograf nie umiał posługiwać się makro i przystawił przedmiot zbyt blisko obiektywu, tam gdzie aparat już nie może złapać ostrości. Druga sprawa to kurz - przedmiot fotografowany trzeba przygotować do sesji, inaczej świadczy to o zwykłym niechlujstwie fotografa. Poza tym, kompozycja - główny temat fotografii powinien się znajdować po lewej stronie kadru. Biorąc pod uwagę, że to odtwarzacz na tym zdjęciu powinien być ostry, a słuchawki rozmyte, to odtwarzacz jest tutaj głównym tematem. Razi mnie też kontrast, z którym przesadziłeś.

 

Od zasad oczywiście można odbiegać, ale tylko wtedy, gdy jest się na tyle dobrym, że łamiąc reguły nie psuje się zdjęcia. No, ale plus za chęci i zacięcie artystyczne, może będzie lepiej :)

 

hmm.. Dzięki ;) Kurz.. wszędobylski kurz, o ile życie byłoby milsze gdyby nie on :)

 

Tematem są słuchawki. Żadki model Philipsa o ciekawej konstrukcji.

Makro zostało manualnie ustawione właśnie na owe słuchawki, aby wyeksponować maksymalna ilość detali. Takie było moje zamierzenie. Co do reszty to estetyka zdjęcia oczywiście pozostawia wiele do życzenia, dlatego dziwiłem się Azahielowi,że mu się podoba. laugh.gif Dziękuję za słowa krytyki.

 

Makro moge ustwić od 1cm wzwyz manualnie, także akurat przyganianie że nie umiem ostawić tak aparatu by Matryca złapała ostry obiekt jest nie na miejscutongue.gif

 

Zdjęcie było robione na szybko. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuBreed, ja nie napisałem, że nie potrafisz ustawić ostrości. To było porównanie, ale nie chciałem nim zasugerować, że jesteś takim lamerem ;)

 

To, że w Twoim założeniu słuchawki miały być głównym tematem zauważyłem. Problem w tym, że bardzo kiepsko to wygląda, gdyż słuchawki są zbyt słabo wyeksponowane, natomiast najwięcej uwagi przykuwa odtwarzacz, który jest... nieostry.

 

I w tym cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności