Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Saiya-jin napisał:

60 km na rowerze dzisiaj. :) Nie mogę się do SPD przyzwyczaić. Druga gleba i skrzywiona klamka/kierownica. 😕 A w sumie zalet za bardzo nie widzę.

1614105522277.jpg

1614105522285.jpg

1614105522294.jpg

1614105522301.jpg

1614105522309.jpg

SPD jest bez sensu do rekreacyjnej jazdy imo, w wyscigach owszem, jest lepsze przełożenie siły, ale na co dzień jest to problematyczne i zwyczajnie, zbędny gadżet. Ja się nie przyzwyczaiłem do block'ów, a dzisiaj, jak bym miał wybierać, to lekkie platformy i jazda, zero stresu, że nie zdążę się wypiąć w porę i mniejsze zmęczenie nóg (przeniesienie drgań, sztywność obuwia itp.).;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Saiya-jin napisał:

Też mi się tak zdaje. Marketing, ewentualnie dobre dla wyczynowców, którzy miotają nogami jak szatan przy sprincie.

Jeszcze jedna sprawa, Ty masz buty wiązane sznurówkami, a najlepsze w sensie sztywności i przełożenia mocy, są takie z systemem klamrowym lub typu "disc" z żyłkami, zaś sama podeszwa powinna być z kewlaru.

 

Żeby odczuć realną różnicę w pedałowaniu, trzeba zmaksymalizować połączenie stopy z korbą, każdy luz w bucie przekłada się na straty mocy.

 

Nie wiem, jak jest teraz, ale parę lat temu bardzo dobre buty robił Specialized, ewentualnie Mavic, tej drugiej firmy można było dostać wygodne, sztywne i wytrzymałe obuwie na karbonie za ok. 500zł, więc względnie przystępna cena, imo. ;)

 

Edit.

Śmieszna sprawa jest z SPD'kami, jak przejdziesz z nich na zwykłe platformy, polecam przetestować, od razu będziesz wiedział, o co mi chodzi. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka staroci znalezionych przy porządkowaniu drpbox-a

 

_DSF0703m.jpg

DSCF0335m.jpg

Misiek już niestety nie żyje :( 

 

buster.jpg

A Pershing poszedł sobie w świat :)

pershing.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2021 o 10:45, neonlight napisał:

Jeszcze jedna sprawa, Ty masz buty wiązane sznurówkami, a najlepsze w sensie sztywności i przełożenia mocy, są takie z systemem klamrowym lub typu "disc" z żyłkami, zaś sama podeszwa powinna być z kewlaru.

 

Żeby odczuć realną różnicę w pedałowaniu, trzeba zmaksymalizować połączenie stopy z korbą, każdy luz w bucie przekłada się na straty mocy.

 

Nie wiem, jak jest teraz, ale parę lat temu bardzo dobre buty robił Specialized, ewentualnie Mavic, tej drugiej firmy można było dostać wygodne, sztywne i wytrzymałe obuwie na karbonie za ok. 500zł, więc względnie przystępna cena, imo. ;)

 

Edit.

Śmieszna sprawa jest z SPD'kami, jak przejdziesz z nich na zwykłe platformy, polecam przetestować, od razu będziesz wiedział, o co mi chodzi. 😆

 

Jeżdżę równolegle na platformach i SPD, więc nie mam jakiegos uczucia przejścia. :P

Nie wiem czy to SPD czy rower, ale na szosie wyższa kadencja jakoś łatwiej przychodzi i wydaje się naturalniejsza.

Wiem, że najsztywniejsze są SPD-SL (szosowe), ale chciałem buty, w których da się też chodzić i dlatego wybór padł na ten model. Do tego przy moim poziomie (nie)wytrenowania pewnie nie byłoby żadnej różnicy w wydajności. Ja całe życie bardziej siłowy byłem. Biegałem przez 2 lata, ale wyjazd na studia zakończył epizod ze sportami wytrzymałościowymi. Po studiach jeździłem sporo na crossie, ale przerwałem, bo zdarzało mi się zasłabnąć po jeździe. Prawdopodobnie za mocno cisnąłem. :P Teraz jeżdżę z pulsometrem i imo to był najlepszy zakup rowerowy. W sumie pewnie bym się nie wziął za rower, ale uszkodziłem biceps, ścięgno, czy jakiś przyczep z 9 miesięcy temu i mam przymusową przerwę od kalisteniki.

 

SPD ma jeszcze taką wadę, że bolą nieco kolana. Na platformach nie bolą. Inna sprawa, że na crossowymi nie jeżdżę po 3-4 godziny, więc w sumie nie do końca wiadomo, ale podejrzewam, że to jednak ustawienie bloków.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HustlerXiaomi Note 9S, kupiony ze względu na energooszczędny procesor i cenę.

Już dłuższy czas zastanawiałem się... Idealny byłby Fujifilm x70 z dodatkowym wizjerem, ale używanego ciężko kupić. Seria x100 również mnie interesuje, ale są już większe oraz mają 23mm, a w ich cenie można kupić jakieś body oraz naleśnika xf18mm. Pewnie skończy się na używanym rx100 MK1 lub MK3, aby nie pakować się w koszty.

 

Edit. Zapomniałem o istnieniu Fujifilm x-m1. Jest mały oraz ma matrycę xtrans, a nie lubię matryc Bayera, więc seria x-a odpada. Dawno temu miałem x-e2, ale z głupoty sprzedałem.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Saiya-jin napisał:

SPD ma jeszcze taką wadę, że bolą nieco kolana. Na platformach nie bolą. Inna sprawa, że na crossowymi nie jeżdżę po 3-4 godziny, więc w sumie nie do końca wiadomo, ale podejrzewam, że to jednak ustawienie bloków.

Dokładnie, masz źle ustawione bloki. Polecam Bikefitting u Jarka Dymka.

https://hopcycling.pl/bikefitting-dobor-pozycji-obiektywnie/

 

PS uprawiam kolarstwo szosowe wyczynowo, jeżdżę w sezonie sobota-niedziela po 4-5 godzin dziennie, i bólu żadnego nie odczuwam, a mam bloki z luzem roboczym 1,5 stopnia (więc dużo mniejszy luz niż w blokach MTB) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 22:28, music hunter napisał:

@HustlerXiaomi Note 9S, kupiony ze względu na energooszczędny procesor i cenę.

Już dłuższy czas zastanawiałem się... Idealny byłby Fujifilm x70 z dodatkowym wizjerem, ale używanego ciężko kupić. Seria x100 również mnie interesuje, ale są już większe oraz mają 23mm, a w ich cenie można kupić jakieś body oraz naleśnika xf18mm. Pewnie skończy się na używanym rx100 MK1 lub MK3, aby nie pakować się w koszty.

 

Edit. Zapomniałem o istnieniu Fujifilm x-m1. Jest mały oraz ma matrycę xtrans, a nie lubię matryc Bayera, więc seria x-a odpada. Dawno temu miałem x-e2, ale z głupoty sprzedałem.

Mnie też po głowie chodzi głównie Sony RX100 raczej 3 generacji, ale się zastanawiam czy smartfon za ok. 1500 zł czy nawet 1000 zł rzeczywiście będzie mocno odstawał od kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny, a za oknem... jest jak jest. Dlatego zdecydowałem się, żeby zamieścić taki drobny wiosenny akcent w postaci takich kilku zdjęć 🥀🌞

 

20170406_102239.jpg

 

20170401_135720.jpg

 

20170410_123547.jpg

 

20170428_190552.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 18:00, sp5it napisał:

Bardzo mocno będzie odstawał :)

Nie byłbym taki pewny, ostatnio miałem przyjemność testować nowe kamery sportowe (GoPro Hero9 Black, DJI Osmo Pocket 2), moją kamerę 4k Sony FDR-AX33 i.. LG V30. 

 

Najśmieszniejsze jest to, że smartek ostatecznie dał najlepszy obraz, najwięcej detali, najmniejszy szum, najmniej artefaktów. Po cholerę zaawansowane obiektywy, procesory i marka specjalizująca się w profesjonalnym sprzęcie filmującym, skoro smartfon zrobił lepszą robotę?! Paranoja. ;)

 

Dzisiejsze smartfony mają już tak dopracowaną elektronikę, że przy pomocy edytorów można uzyskać jakość obrazka na poziomie dedykowanego aparatu, czy kamery z półki konsumenckiej. 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

LG V30

Akurat V30 to takie sobie zdjęcia robi, zwłaszcza na firmowej apce, bo g-cam sporo poprawia. Ostatnimi czasy przesiadłem się z V30 na P30 i jest znaczna poprawa jeśli chodzi o rozpiętość tonalną matrycy, natomiast co do samej detaliczności, to tylko trochę, widać optyka tych rozmiarów więcej "nie daje". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Perul napisał:

Akurat V30 to takie sobie zdjęcia robi, zwłaszcza na firmowej apce, bo g-cam sporo poprawia. Ostatnimi czasy przesiadłem się z V30 na P30 i jest znaczna poprawa jeśli chodzi o rozpiętość tonalną matrycy, natomiast co do samej detaliczności, to tylko trochę, widać optyka tych rozmiarów więcej "nie daje". 

Pewnie, że P30, a nawet P40 da jeszcze lepszy obraz, niż wspomniany V30, jednak jeśli chodzi o oddanie detali w filmach, to jest znacznie lepsze, niż w kamerze Sony, z nieporównywalnie większą optyką, matrycą, przesyłem danych itp. itd.. Gdzie tu logika?! ;)

 

Na TV tego tak nie widać, natomiast na projektorze przy 100" wyszło, jak na dłoni, co jest grane. DJI Pocket 2 również dał bardziej rozdzielczy obraz, z jeszcze lepszą stabilizacją, niż wychwalane przez Sony "Balanced Optical SteadyShot", a to tylko kamerka sportowa z gimbalem, mniejsza od długości dłoni. 

 

Chętnie się dowiem, która kamera/aparat (4k) da wyraźnie lepszy obraz, niż w/w, warunków jest pięć:

1. Rozmiar pomiędzy lustrzanką a pocket'em to max.

2. Cena do ~5tyś.zł.

3. Szybki autofocus.

4. Dobra stabilizacja.

5. Obraz bez szumów i nieprzeostrzony.

 

Oczywiście materiał surowy, nie żaden podkręcony programowo. 😉

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności