Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

@paratykus moje smartfonowe :D

 

Za czasów jak interesowałem się fotografią mam lepsze:

Murter Cat

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

@paratykus moje smartfonowe :D

 

Za czasów jak interesowałem się fotografią mam lepsze:

Murter Cat

Wiesz, tak serio taraz... Nie ma tłumaczenia, że smartfonowe. Drzewiej było tak, że foty z camera obscura trafiały do annałów klasyki Fotografii jako takiej.

Tak więc Panie Kolego złaź z piedestału i bierz się do roboty, bo jak do mnie trafisz na warsztaty to będziesz miał z marszu fioletową dooopę od skopania 🙂

Mam specjalne glany na tę okoliczność. Oczywiście mniemam, że wszyscy czytający  odcztują żartobliwy ton moich wypowiedzi ?

Jeśli nie - to przepraszam ...

 

Tak już całkiem serio - żeby coś ZOBACZYĆ  i porządnie wyedytować to trzeba siedzieć na porządnym monitorze.

Może to nie jest do końca tak jak z audio, ale podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technikalia idzie zrozumiec w 4-5 dni z filmikami z yt.

kompozycja to tydzien dwa [teorie]

dla mnie najgorsze i to mnie ostudziło ze zdjeciami to photoshop . po pierwsze nie chce mi sie tego uczyc [light rooma umiem ale tez mysle ze niewiele]

mi sprawia przyjemność cykanie zdjec. a mega zniecheca obrobka. kiedys wystarczylo umiec cykac. a teraz chcesz nie chcesz musisz umiec ps bo dobre zdjecie bez upgrade psem często przegrywa ze srednim po ps-ie


i tak wiekszosc w cykaniu to szczescie [sytuacja], troche technikalia i styl i na koncu sprzęt



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paratykus napisał:

Masz "w******l".

Jak podłą komórką to byłeś za blisko.

Wiesz co robią rodzice jak zwęszą człowieka blisko gniazda ?

Nic nie robią. Zdjęcie było zrobione 3 tygodnie temu. Gniazdo znalezione przypadkowo podczas zrywania wiśni i zostawione w spokoju. Ptaszki całe i zdrowe już wyfrunęły z gniazda. 

A jeśli chodzi o "w******l" to chętnie. 😁Gdzie i kiedy😜?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda :D 

 

Panowie.

 

Żyjemy w okrutnych czasach :) Z fotografią jak z muzyką - kiedyś trzeba było być naprawdę dobrym żeby wydać płytę, albo opublikować swoje zdjęcie czy obraz.

Dziś wystarczy mieć dostęp do kompletnie byle jakiego sprzętu żeby jakiekolwiek swoje wypociny opublikować. 

To właśnie dla tego dziś tyle "wspaniałej" twórczości w internetach i innych mediach.

 

Polecam zluzować - bo świata nie uratujemy, naprawdę.

Temat brzmi "Pochwal sie swoim zdjęciem" a nie "Pochwal sie swoim PROFESJONALNYM, FACHOWYCM i NADAJĄCYM SIĘ NA KONKURS zdjęciem"

 

Dla zluzowania atmosfery jeż:

 

IMG_20200809_084718.jpg

 

Ktoś miał wtedy ok 2 promile - nie wiem ale chyba jeż (bo jakiś niewyraźny).

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie muzykę zrobiona z smakiem?

Ale diskopolo już nie.

 

To spora część tych zdjęć jest odpowiednikiem diskopolo i to tego słabego.

 

To nie chodzi o profesjonalne bo to też bywa słabo, chodzi o pasję o wkładanie serca w to co robimy. Tak się dzieje kiedy staramy się zrobić coś ładnego dla oka przyjemnego dla ucha wartościowego dla duszy.

 

Siakalakabum ucichł bialy szum...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, kij w mrowisko włożyłem 

 

fotografia cyfrowa daje w ręce pasjonata wszystko, nad wszystkim można mieć kontrolę, od pstryknięcia do odbitki w ręku, wszystko można samemu, bo znajdźcie fotolab, który nie spieprzy zdjęć  z powodu "auto korekcji" jeśli chcecie je tylko cyfrowo oglądać to jeszcze prościej,  porządny monitor, kalibracja .... ale to na później, na początek można o tym zapomnieć

 

aparat fotograficzny to praktycznie każdy ma w kieszeni, i to całkiem niezły w porównaniu do tego co kiedyś oferowały pierwsze aparaty cyfrowe.

szkoda, że wbudowana pamieć taka duża i wchodzą tam setki zdjęć, kiedyś ładowało się klisze w aparat i było mocno ograniczonym ilością klatek do wykorzystania (tanie toto nie było + wywołanie kosztowało, (ręka w górę, kto najpierw wywoływał kliszę, patrzył co chce i potem zamawiał odbitki w różnych rozmiarach) ,przywoziło się z wakacji, góra 100 zdjęć, zastanawiało się czy warto pstryknąć czy może jednak nie by nie marnować, a teraz kilkadziesiąt zdjęć latte w kawiarni można pstryknąć, całkowicie bezmyślnie, bo potem się może cos wybierze fajnego,

 znajomi zapraszają na reportaż z wakacji (Kuba, fajny "klimat" takie zatrzymanie w czasie) ale kto wytrzyma 1.5 k zdjęć do obejrzenia :( bo nie było tego jak przebrać - sami stwierdzili

 

 

na początek trzeba poczytać o kompozycji w fotografii

i przede wszystkim nie przejmować się sprzętem, z perspektywy czasu widzę, że najlepiej pstrykało mi się starą cyfrówką, Minolta A1, małe zgrabne, potem poszedłem w lustrzankę, obiektywy i .... zwis męski, sprzęt przesłonić radość z fotografowania, bo to jest radość, stać i czekać, aż ludzie przejdą, aż coś znajdzie się w punkcie, w którym chcemy.

Nie pamiętam kto, fotograf, mistrz, siedział w górach, w namiocie, czekał kilka dni, aż chmury mu się ułożą na niebie tak by jak chciał, i stało się, ułożyły się, miał dobre zdjęcie, jedno dobre zdjęcie na tydzień to fantastyczny wynik jeśli jesteś tylko obserwatorem, co innego jeśli fotograf ma pełną kontrolę na kadrem, wtedy nie ma usprawiedliwienia.

 

Islandia, lodowiec, luty 2020, bardzo żałowałem, że nie mam z sobą aparatu wtedy, a tylko komórkę, którą, nie nauczyłem się robić zdjęć ☹️

 

iceland.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, retter said:

Lubicie muzykę zrobiona z smakiem?

Ale diskopolo już nie.

 

To spora część tych zdjęć jest odpowiednikiem diskopolo i to tego słabego.

 

To nie chodzi o profesjonalne bo to też bywa słabo, chodzi o pasję o wkładanie serca w to co robimy. Tak się dzieje kiedy staramy się zrobić coś ładnego dla oka przyjemnego dla ucha wartościowego dla duszy.

 

Siakalakabum ucichł bialy szum...

 

 

Czasem słucha sie niektórych piosenek dla jajec i śmiechu, jak BORYS LBD - Jessica. Tak samo ja np niektóre zdjęcia robie dla jajec i śmiechu żeby sobie kiedys o nich przypomnieć i wrócić do danego momentu pamięcią. Nie każde zdjęcia musi być dziełem sztuki, dopracowane itd. bo miłośników fotografii to drażni.

 

Ten temat powinnien sie nazywac Pochwal sie swoim zdjeciem - Miłośnicy Fotografii. A tego drugiego członu tu brak, więc każdy powinien se wrzucać co mu sie podobna obojętnie czy jest dobrze wykadrowane, czy nie ma przepaleń, rozmyć nie w tych miejscach itd.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasem słucha sie niektórych piosenek dla jajec i śmiechu, jak BORYS LBD - Jessica. Tak samo ja np niektóre zdjęcia robie dla jajec i śmiechu żeby sobie kiedys o nich przypomnieć i wrócić do danego momentu pamięcią. Nie każde zdjęcia musi być dziełem sztuki, dopracowane itd. bo miłośników fotografii to drażni.

 

Ten temat powinnien sie nazywac Pochwal sie swoim zdjeciem - Miłośnicy Fotografii. A tego drugiego członu tu brak, więc każdy powinien se wrzucać co mu sie podobna obojętnie czy jest dobrze wykadrowane, czy nie ma przepaleń, rozmyć nie w tych miejscach itd.

A któryś z Was lub Ty Pabloj lubi jak jakiś somsiad w blokowiskach puści na full ichtroje, bosy czy inna tego typu muzykę?

 

Napstykać tony zdjęcia dziś naprawdę nie jest problem kto to będzie oglądał? Szkoda tylko że perełki giną w tym stosie wszystkiego.

 

Siakalakabum ucichł bialy szum...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter To mówie przecież, żałóżcie se fanklub fotografów w innym temacie 😜 Tam nikt raczej nie bedzie 'śmiecił'.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter chyba andropauza cie dopadła, gdzie się pojawisz tam wszystko negujesz. Nie podoba się nie zaglądaj i tyle. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Będzie mi tu od andropauzy wyrzucał.
Człowieku po co te wycieczki osobiste??

Nie znasz mnie nie wiesz kim jestem ile mam lat więc po co te wycieczki?? Masz coś merytorycznie to wal nie to zachowaj się jak dżentelmen.

Ale coś tam od siebie dam zgodnie z tematem.
Warszawa ogród Łazienki K. 3894e77d830c0cf43c370e4157575343.jpg

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ForeseenQuasar tak, trochę zabawy w lightoroomie, jakieś tam presety mam pobrane z internetu, ale akurat przy tych fotkach nie używałem. Przez wrednego kuriera musiałem wszystko pstrykać na 85mm. :)...

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności