Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

a w tym wątku to można krytykować zdjęcia, znęcać się nad autorami?

Dzisiaj Anathema "Judgement" .... - to wygląda na zwykły, nieprzemyślany pstryk, skoro okoliczności przyrody to po co tyle stołu z koszmarnym nieładem kompozycyjnym na nim?

 

atr nie widać dzisiaj , ale z Lebowskim i dobrą kawą to i tak jest zaj...ście. - to do przekadrowania, obcinamy z doły pasek tak by pozbyć się tego czerwonego elementu i od razy jest lepiej, bo to jasno czerwone za bardzo ściąga na siebie uwagę (natura nas tak ustawiła, że mocno reagujemy na czerwony)

podoba mi się ukośna linia poręczy z kubkiem, dapem, prowadzi toto wzrok do budynku w oddali. niby klasyczny spokojny pejzarz, a przez te elementy coś sie na nim dizje, jest to też przeciwaga do lini gór która  dzieli to to na pół , aj, 

horyzont na zdjęciach daje się na ogół na  1/3 lub 2/3 wysokości zdjęcia (klasyczne zasady kompozycji) oczywiście do złamania, jeśli chcemy coś pokazać, co jest warte pokazania i usprawiedliwia złamanie zasad.

 

BTW: ja rozumiem, ze zdjęcia z komórek, ale warto czasem grzebnąć, jakieś hdr włączyć i spróbować więcej z tego nieba wyciągnąć,

Edytowane przez wdehe
o hdr dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ludzie mają tak fonem czy suszarka to można walnąć byle co, bo podoba mi się.

To tak jak z wycieczkami lepiej je samemu przeżyć nawet gdzieś blisko niż słuchać kogoś opowieści gdzie to on nie był.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wdehe napisał:

a w tym wątku to można krytykować zdjęcia, znęcać się nad autorami?

 

        To jest Forum Audio więc w jakim celu ?

Odwracając sytuację - na forum fotograficznym ktoś nagle zaczyna sypać technikaliami muzyczno-sprzętowymi rodem z forum.mp3store ...

Nie zawsze jest tak, że ktoś mając świra na punkcie audio jest też fotograficznym świrusem. I odwrotnie.

Coś tam można żartobliwie przekazać, ale każdy kto ma komórkę ( a kto nie ma?) czuje się Fotografem.

I tak ma być. Próbowałem przez długi czas tłumaczyć ludziom, że jak mi płacą za foto-reportaż z imprezy to między innymi po to żeby swobodnie, bez skrępowania w danej imprezie uczestniczyć, chłonąć emocje, wejść mentalnie w to co się dzieje, a nie "ślipić" w ekrany smartfonów.

Była to walka z wiatrakami ...

 

Nawiązuję do tego, że ludziom po prostu sprawia przyjemność osobistego "uwieczniania" wszystkiego wokół.

Czy robią to lepiej, czy gorzej wg. mnie jest bez znaczenia dla nich.

Ważna jest sama czynność i płynąca z niej przyjemność.

Jak ich uświadomisz fotograficznie, może dojść do zniewolenia. W tym znaczeniu, że zamiast podziwiać piękny krajobraz, cieszyć się chwilą to będą uwikłani w technikalia.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus -ie zgoda tylko, jest różnica mam aparat zrobię zdjęcie kwiatuszka słoneczka jest przyjemne dla niej samej bo ma, powiązanie z doświadczeniem. Dla reszty to obrazek jakich wiele, a co widzi reszta? Nie ład (brak wiedzy doświadczenia) który psuje foto.

Lubisz robić zdjęcia rób, ale pokazywać nie ma sensu nie raz dostałem kubeł zimnej wody za foty z błędami, to nie atak.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, waski napisał:

Dla mnie zdjęcie @deadman42 przedstawia idealny poranek na urlopie.

Oczami wyobraźni widzę tam siebie. Leniwy poranek z kawą, audio, żyć nie umierać. Fakt nie jest to najpiękniejszy kadr, ale rozmarzyłem się jak cholera....

I dokładnie o to chodzi 👍

25 lat temu napisałbym jak Kolega Retter, ale jeszcze raz powtórzę : nie każdy musi znać fotograficzne zasady i je stosować.

Nie każdy musi być lekarzem, mechanikiem samochodowym, informatykiem itd.

 

A teraz zmykam do lasu. Zrobię jakieś zdjęcia komórką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe jest dzielenie się z innymi chwilami, które jest się w stanie uchwycić obiektywem aparatu🌞 Z mojej strony takie letnie ujęcie na leśny staw z mostku :)

20200808_115834.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 08:06, wdehe napisał:

a w tym wątku to można krytykować zdjęcia, znęcać się nad autorami

Można. Poznęcaj się ile tylko chcesz. Wrzuciłem w złym temacie , bo jeśli chodzi o jakość zdjęć to rzeczywiście nie ma się czym pochwalić. Zrobiło się miło fon był pod ręką no to pstryk bez zastanowienia. Powinienem założyć temat " W życiu piękne są tylko chwile i dlatego czasem ....". 

W dniu 8.08.2020 o 10:29, waski napisał:

Dla mnie zdjęcie @deadman42 przedstawia idealny poranek na urlopie.

Oczami wyobraźni widzę tam siebie. Leniwy poranek z kawą, audio, żyć nie umierać. Fakt nie jest to najpiękniejszy kadr, ale rozmarzyłem się jak cholera....

I oto chodzi. Trafiło mi się parę takich poranków ostatnio i po wielu latach nieobecności wróciła myśl "życie jest piękne".

Ps.

Kurcze. Nie spodziewałem się , że te niewinne fotki rozpoczną jakąś dyskusję. Jestem lekko zawstydzony

W dniu 8.08.2020 o 10:24, retter napisał:

Lubisz robić zdjęcia rób, ale pokazywać nie ma sensu nie raz dostałem kubeł zimnej wody za foty z błędami, to nie atak.

Zgoda. Przepraszam , więcej nie będę.😔

Edytowane przez deadman42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deadman42 a mnie się podoba, że potrafisz odnaleźć piękno życia w takich zwyczajnych chwilach :) Jak będziesz miał okazję wykonać kolejne zdjęcie upamiętniające taki miły moment, będę wdzięczny za jego zamieszczenie.

 

Życzę wszystkim miłego popołudnia!!! 🌞

20200808_152839.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tytus1988 napisał:

Jak będziesz miał okazję wykonać kolejne zdjęcie upamiętniające taki miły moment, będę wdzięczny za jego zamieszczenie

A niech tam. Gniazdo kwiczoła w sadzie wiśniowym zrobione podłą komórką😋

20200724_063613.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Przepraszam , więcej nie będę.
Nie o to tu chodzi.

O zdjęciach uczył mnie człowiek z ogromną pasja a mawiał "10latek z komórka potrafi lepsze zdjęcia zrobić". Dziś dostęp do wiedzy jest tak łatwy że naprawdę nie problem przeczytać choć jeden kurs foto.

Zrób to dla siebie i potraktuj jako inwestycje w bez cenne wspomnienia.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deadman42 napisał:

A niech tam. Gniazdo kwiczoła w sadzie wiśniowym zrobione podłą komórką😋

20200724_063613.jpg

Masz "w******l".

Jak podłą komórką to byłeś za blisko.

Wiesz co robią rodzice jak zwęszą człowieka blisko gniazda ?

😞

2 godziny temu, retter napisał:

Nie o to tu chodzi.

O zdjęciach uczył mnie człowiek z ogromną pasja a mawiał "10latek z komórka potrafi lepsze zdjęcia zrobić". Dziś dostęp do wiedzy jest tak łatwy że naprawdę nie problem przeczytać choć jeden kurs foto.

Zrób to dla siebie i potraktuj jako inwestycje w bez cenne wspomnienia.

Siakalakabum ucichł bialy szum...
 

25 lat temu przesłał mi Kolega zdjęcie, które zrobił gdzieś w Szwecji na  moście, analogową małpką Kodaka.

To było zdjęcie z gatunku - "klękajcie narody". Zmusiłem go żeby poszedł tam gdzie skanują negatywy i przesłał mi ten skan przez net.

W formacie A3 to zdjęcie zdobyło grand prix jakiegoś tam, ówczesnego konkursu.

 

Piszę o tym, że czasami jak nie wie się o zasadach to łatwiej jest zrobić taaaakie zdjęcie, bo człowiek nie ogranicza się zasadmi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat temu przesłał mi Kolega zdjęcie, które zrobił gdzieś w Szwecji na  moście, analogową małpką Kodaka.
To było zdjęcie z gatunku - "klękajcie narody". Zmusiłem go żeby poszedł tam gdzie skanują negatywy i przesłał mi ten skan przez net.
W formacie A3 to zdjęcie zdobyło grand prix jakiegoś tam, ówczesnego konkursu.
 
Piszę o tym, że czasami jak nie wie się o zasadach to łatwiej jest zrobić taaaakie zdjęcie, bo człowiek nie ogranicza się zasadmi.
Zasady można łamać te które się zna i umie stosować.
To powiedział mi człowiek starszy od Ciebie i pewnie bardziej ogarnięty, jego pasja to coś niespotykanego.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, retter napisał:

Zasady można łamać te które się zna i umie stosować.
To powiedział mi człowiek starszy od Ciebie i pewnie bardziej ogarnięty, jego pasja to coś niespotykanego.

Siakalakabum ucichł bialy szum...
 

Retter, ja mam 57 lat i jak mi się chciało ( była faza) to w każdej księgarni w Polsce można było kupić jakąś książkę z moimi zdjęciami.

Tylko nie mów nikomu, bo to trochę obciachowe 😉

Pozdrówki

edit : tak jak czytam Twoje wpisy to jesteś taki trochę "erotoman opowiadacz" i nie bierz tego do siebie, absolutnie.

Rynek fotograficzny w tym kraju znam na wylot.

 

Wiesz na przykład kto to jest "fotograficzny profesjonalista"?

To jest taki gość, który umie dobrze sprzedać swoje zdjęcia.

 

The end.

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

Po prostu warto iść do przodu ;)

Siakalakabum ucichł bialy szum...
 

W sensie samodoskonalenia, jak najbardziej.

Tylko teraz "młodym" to się nic nie chce, bo im się wmawia, że od urodzenia, że są doskonali.

Muszą tylko kupować i chwalić się w social mediach, kupować i chwalić się, kupować i chwalić się ...

 

Jak zrobiłem niedawno szkolenie z Fotografii i powiedziałem, że będzie ostra krytyka z projektora tego co "naprodukowali" na wspólnym plenerze, to połowa wyszła zanim się zaczęło, kumasz  ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

Tak wiem widziałem to, ale na tych 30 zostanie 10, a z tych niech 1 nauczy się robić zdjęcia.
Będzie sukces, tak wygląda szkoła.

Siakalakabum ucichł bialy szum...
 

Ty to jednak jesteś gość 😉

1 minutę temu, pabloj napisał:

@paratykus nie musisz quotować całej mojej wypowiedzi, za dużo tego teraz raz po raz :D

To Twoje produkcje "som" ?

W ostatnim jest potencjał. Reszta jest "zesrana" 🙂

;-)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności