Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do zdjęć z telefonu, to ładną mamy wiosnę tej zimy.20191230_160250.thumb.jpg.382ea279d42dfaf8ef233130a5a48d06.jpg20191225_115407.thumb.jpg.dde613134149d88ead32980126019ddd.jpg
Zazdro!! Mieć takie widoki ehhhhh
Choć wiem że jak jest mokro to offroad przymusowy dla każdego.

- Tapatalk

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

Fajne fotki. Jaki czas naświetlania i jak niwelujesz ślady gwiazd?

 

Nie niweluję ;) do 25sek obiekty są punktowe. Tu gra matryca czuła ( tego Sonego polecam ultra do nocnych fotek, bez bad pixeli, przy jego poręczności to must have na wyjazdy itp)

Jest bardzo czuły, matryca jest bardzo dynamiczna. Tu jest sekret. To nie są stacki :) wymóg to statyw ( "pajączki" dają też radę) - ćwiczyłem różne zestawy - ale na motocyklu, przy ultra małej ilości bagażu ten jest optymalny. Zawstydzi nie jedną lustrzankę ;)

 

Przykładem takiej dynamiki jest to zdjęcie poniżej. Było płasko tak sobie. Dotknięcie LR i wychodzi ZEUS z nieba ;) Takiej dynami mogą pozazdrościć dobre lustrzanki ;)

Warto poczytać o tym sprzęcie. Polecam.

Montenegro (212 z 316).jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

@SzacH na jakich ustawieniach robiłeś to zdjęcie? 😮

Nie pamiętam, ale to ujęcie z ręki ;) być może jakieś auto. Cały efekt to dynamika matrycy. Ewentualnie to co da się wyciągnąć bez dużej ingerencji w LR. Najważniejsze to być we właściwym miejscu o właściwej porze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

@SzacH na jakich ustawieniach robiłeś to zdjęcie? 😮

 

W tym przypadku to jest pytanie o użycie suwaków w LR, a nie parametry expozycji. Żeby takie zdjęcie zrobić z ręki to trzeba punktowo zmierzyć światło na cienie, zablokować expozycję a następnie nakręcić silny filtr połówkowy, skręcić go lekko ukośnie na niebo i wtedy będzie git. 

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

 

W tym przypadku to jest pytanie o użycie suwaków w LR, a nie parametry expozycji. Żeby takie zdjęcie zrobić z ręki to trzeba punktowo zmierzyć światło na cienie, zablokować expozycję a następnie nakręcić silny filtr połówkowy, skręcić go lekko ukośnie na niebo i wtedy będzie git. 

 

Albo zrobić HDR z odpowiednio ustawionym krokiem na bracketingu ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LuQi napisał:

 

Albo zrobić HDR z odpowiednio ustawionym krokiem na bracketingu ekspozycji.

 

No tak, tylko to nadal nie jest kwestia expozycji - a więc wprowadzenia określonych nastawów na aparacie, tylko kwestia obróbki programowej - bez znaczenia czy w aparacie, czy w komputerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, Marceli napisał:

Cześć,

 

 

10 lat polowałem na ten moment, szlajając się po różnych zakątkach świata i...w końcu się udało.

 

 

Szerszeń podczas transformacji Prandtla-Glauerta.

Dla mnie chwila niemal mistyczna - jakby wychodził z Zaświatów...

 

large.DSC_7842_1abcde.jpg

 

 

 

 

A jak to Kolega zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, westberg napisał:

 

A jak to Kolega zrobił?

 

Parametry to:

 

Czas 1/2000

Przysłona f5.6

Czułość 200

 

A jeśli chodzi o całość okoliczności - to dość długa historia. Zaczyna się wiele miesięcy przed naciśnięciem spustu migawki.

 

 

 

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marceli napisał:

 

Parametry to:

 

Czas 1/2000

Przysłona f5.6

Czułość 200

 

A jeśli chodzi o całość okoliczności - to dość długa historia. Zaczyna się wiele miesięcy przed naciśnięciem spustu migawki.

 

 

 

 

No właśnie o to drugie chodzi, bo to chyba dość fascynująca historia musi być. Chyba, że masz swój własny napęd naddźwiękowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białystok , blisko centrum , ulica Młynowa , bruk przedwojenny . Dom murowany z 1928 w kiepskim stanie ,a szkoda bo jest wartościowy , w domku drewnianym mają jeszcze kury , sam dzisiaj je widziałem kiedy fotki robiłem . Ulica będzie niedługo przebudowana i poszerzona pod nowe inwestycje drogowe .

DSCF7171.jpg

Edytowane przez Robert73
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marceli Również prosiłbym na tapetę. Za młodu próbowano mnie zarazić lotnictwem i się nie udało, ale szacunek i drobne zainteresowanie pozostało ;).

Warto czasem wejść w ten wątek, bo świetne zdjęcia robicie.
 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Łomży , dawno tam nie byłem a pogoda ładna , widoki ze skarpy na tereny nad Narwią , w tle wieś Piątnica (siedziba gminy). Fuji X-T20 plus 55-200. Przy normalnych zimach na wiosnę to wszystko jest zalane.

 

DSCF7315.jpg

DSCF7318.jpg

Halo słoneczne z dziś .

DSCF7352.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności