Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

@westberg - najważniejsze to znalezienie się w odpowiednim czasie, we właściwym miejscu.

Oczywiście sprzęt ma znacznie, ale jest praktycznie na samym końcu łańcuszka zależności. Często zdarza się tak, że ogniskowa 70mm jest zdecydowanie za długa. Cześć kadrów robię np: na 20mm.

 

 Najtrudniejszy jest chyba właśnie odpowiedni timing.

Opiszę go w skrócie.

 

Przy ostatnim tutaj kadrze sytuacja jest taka, że mam około 1,5 sekundy na wszystko, czyli:

 

1. Para Szerszeni na pełnej k***ie (włączonych dopalaczach 🙂) wlatuje w dolinę, prędkość około 700-900 km/h - kontakt wzrokowy, czas start!

2. Przyłożenie ciężkiego, kilkukilogramowego zestawu do oka.

3. "Wyszukanie" obiektu w polu widzenia - wynosi około 3 stopnie.

4. "Ułożenie" obiektu w kadrze - czyli skadrowanie.

5. Ustawienie ostrości na obiekcie.

6. Trzask migawki - często 1/2000s

7. Szerszenie już daleko poza zasięgiem mojego zestawu fotograficznego.

 

W zasadzie jest to do zrobienia, ale jeszcze najważniejsze:

... wszystko to w ogłuszającym ryku silników na dopalaniu, błysku wystrzelonych flar, trzęsącej się ziemi i hałasu na poziomie około  180dB (pomiarów nie robiłem, info z literatury).

Te 1.5 sekundy, ten moment- kiedy Hornety odpalają pirotechnikę jest, jakby to powiedzieć, nie za bardzo wiem jakimi słowami to pisać - napiszę  "przygważdżający".

Tzn. potęga i groza tej chwili "przydusza" człowieka, sprawia, że człowiek "kamienieje" w sobie.

Ja jestem do tego względnie przyzwyczajony, ale i tak przez kilkanaście sekund muszę dochodzić potem do siebie. Natomiast to co się dzieje z osobami, które widzą to pierwszy raz.... ja przez godzinę nie mogłem wrócić do rzeczywistości. To potęga mocy i broni robi takie wrażenie.

 

Cóż, mógłbym opowiadać bez końca o tym, ale wystarczy, forum jest o audio 🙂

 

 

 

Edytowane przez Marceli
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marceli najważniejsze, że robisz na prawdę wspaniałe fotki, których chyba większość ci zazdrości. Rób tak dalej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marceli napisał:

@Jaro54 - dzięki wielkie. Ale stwierdzam, że najfajniejsza w tym wszystkim jest cała "procedura", wyczekiwanie na warunki, niepewność, losowość...a później wspomnienia z każdego kadru.

A nie same zdjęcia, które powstają .

To dla ciebie, bo my w tym nie uczestniczymy, dla nas Twoje fotki ( bardzo dobre) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jakubas100 napisał:

Wygląd mają 10/10, a jak z dźwiękiem? Ciekawe też jak się mają do Meze Classic?

Bo ich priorytetem jest wygląd i budowa. Z samą jakością dźwięku jest już trochę gorzej... Ogólnie kosztują one prawie tysiaka, jednak wielu uważa, że Creative Aurvana Live biją je na głowę pod względem jakości, jednak one są zrobione pod brzmienie mocno imprezowe. Dużo basu, jednak dobrze kontrolowanego i wysoka góra, bez modów czasem nawet za wysoka. Jak się mają do Meze Classic właśnie tego nie wiem a chciałbym chętnie sprawdzić. Nawet jeżeli grałyby lepiej to bym ich nie zamienił bo jestem z tych co nienawidzą drewna na słuchawkach i złotych wstawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oskar2905 napisał:

Wysoka gora??? 

Ja to sobie tak nazywam, może trochę mylnie/błędnie. Przy leadach i specyficznych wokalach możesz usłyszeć sybilanty i to nie takie subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 14:24, Marceli napisał:

@matdruFajnie zaświecone, krosik też mi się podoba.

Czepiłbym się kompozycji - pustostany po prawej.

 

Szczerze, to nie pamiętam już szczegółów, czemu tak a nie inaczej, to jakieś 10 lat wstecz. Osobiście lubię takie nieoczywiste ujęcia, a tu myślę, że w tym przypadku wyróżniająca się barwą prawa strona kadru równoważy nieco kompozycję:) Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 10:51, matdru napisał:

6793207777.jpg

Bardzo fajne zdjecie, ja widze trzy zrodla swiatla, wszystkie wala od prawej strony kadru. Wielki soft po srodku i dwa male po bokach ten prawy blizej srodka lewy oddalony, oba jako doswietlenie bo nie widze tu kontry. Fajne swiatlo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, brunnerius napisał:

Bardzo fajne zdjecie, ja widze trzy zrodla swiatla, wszystkie wala od prawej strony kadru. Wielki soft po srodku i dwa male po bokach ten prawy blizej srodka lewy oddalony, oba jako doswietlenie bo nie widze tu kontry. Fajne swiatlo

Tak, z tego co pamiętam, kontry nie było na pewno, a czego mi tu z perspektywy czasu brakuje. I chyba dwa duże softy, wincyj nie miałem. Pomieszczenie - spooora hala.Widać zresztą niedoświetloną stopę lub cień na niej. Ale przynajmniej modelka ładna😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności