Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Jackzor said:

oto nowe

A to ostatnie na środku ulicy to fotomontaż? Wygląda jakbyś ją tam wkleił ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmująca rzeźba z 1980 roku na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Białymstoku , Las Bacieczkowski w latach 1941-43 był miejscem kaźni białostockiej inteligencji . Obecnie miejsce wymaga nieco renowacji , szczególnie ta rzeźba .

 

 

 

PA310039.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 19:24, Oskar2905 napisał:

Na kolorowe zdjęcia nakladales jakiś efekt kliszy czy tak ci wyszło po prostu?

 

Taka obróbka mi wyszła akurat, taka mi się spodobała

 

W dniu 29.10.2018 o 22:22, pabloj napisał:

A to ostatnie na środku ulicy to fotomontaż? Wygląda jakbyś ją tam wkleił ?

 

Rzeczywiście tak wygląda, tak fajnie światło zagrało - aż sprawdziłem teraz i na zdjęciu nie ma żadnych korekt miejscowych typu np. rozjaśnianie modelki

Edytowane przez Jackzor
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

A moim zdaniem właśnie te włosy na twarzy robią to zdjęcie. Jest inne przez to :)

Moim też :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 11/24/2018 at 11:07 PM, Marceli said:

 

 

Czołem,

 

 

kadr z  F-18 w dynamicznym przerzucie na plecy:

 

 

 

 

Jak się robi takie zdjęcie? Leciałeś w zbroi Ironmana pod tym odrzutowcem?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 14:51, pabloj napisał:

 

 

Jak się robi takie zdjęcie? Leciałeś w zbroi Ironmana pod tym odrzutowcem?

 

Podejrzewam kadrowanie części obrazka post factum, co dzisiejsze wielkie matryce umożliwiają bez większego problemu. Żeby mieć takie zbliżenie jakie widzimy na zdjęciu trzeba by było mieć strasznie długą ogniskową. Stawiam na jakieś 600 - 800 mniej więcej. Taka ogniskowa oznacza bardzo długi i ciężki obiektyw, a złapanie tak szybkiego obiektu takim obiektywem wymagałoby cyrkowych umiejętności i jakiejś nieludzkiej percepcji. No, ale może się nie znam. 😉

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

 

@pabloj - faktycznie do wielu takich zdjęć trzeba lecieć drugim samolotem, żeby złapać odpowiednią perspektywę. Ale nie zawsze.

@westberg - nie mam cyrkowych umiejętności, ani nieludzkiej percepcji, ale właśnie tak jak opisałeś - robię większość ujęć. Czyli długa ogniskowa i trafienie w samolot.

 

 

Krótka historia zdjęcia:

 

Foto zrobiłem z alpejskiego szczytu na wysokości około 3000 m.n.p.m.

Prędkość oscylowała w granicach około 700-800 km/h, na pewno nie przekroczyła 1000.

Samolot jest w chwilę po oddaniu serii z M61 Vulcan (sześciolufowego działka systemu Gatlinga, wyrzucającego do 100 pocisków na sekundę).

Maszyna przewaliła się  na grzbiet by ominąć górę i pięknym łukiem weszła w dolinę.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności