Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne, tyle fajnych dziewczyn nasi fotografowie tu nawrzucali a chłopcy proszą o samolocik, dzidziusie :D

 

a ja poproszę więcej zdjęć z panną Mają!

 

dziękuję! ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

035.jpg


Zachód z Grześka.

 

 

Foto nie oddaje tego co się zadziało.

Wszedłem na górę w pełnym zachmurzeniu, widoczność 10 metrów.

Wilgoć i wiatr na maksa, więc mimo stosunkowo wysokiej temperatury (około 0 stopni) marzłem konkretnie.

Po godzinie czekania spakowałem aparat i w drogę.

Nagle...w ciągu minuty warunki zmieniły się diametralnie i zobaczyłem taki spektakl:

 

 

 

 

 

Chyba najpiękniejsza rzecz jaką widziałem... zazdrodzcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze mówiąc, nie wiem, o co tyle hałasu z tym 1x. Przeglądałem kilka razy i... szału nie było. Wolę 500px. A już najlepsze, że w 1x trzeba płacić, aby móc tam coś zamieścić.

 

Choć oczywiście gratuluję. :)

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 1X od 2010 roku i jeszcze nie zapłaciłem za żadną publikację ani grosza.

Poza tym, za żadne pieniądze nie spowodujesz, że zdjęcie zostanie przyjęte do galerii.

Płacąc - możesz tylko wrzucić więcej zdjęć do oceny.

Użytkownik niepłacący - może wrzucić 1 zdjęcie na tydzień do oceny i rozpocząć tym samym proces kuratorski.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoje zdjęcia sprzedawać przez 1X - jeśli tylko chcesz tego - zaznaczasz opcję "for sale" i już.

 

 

 

Trochę o 1X.

 

Różnica między tą galerią a innymi - to wieloetapowy proces kuratorski przeprowadzany na początku przez użytkowników galerii, następnie zaś przez 9 poziomów kuracji sędziowskiej - gdzie występują najlepsi fotografowie na świecie.

 

Cały proces kuracji fotografii, którą się wrzuca trwa często ponad miesiąc - dopiero wtedy okazuje się czy zdjęcie przeszło weryfikację i będzie umieszczone w galerii.

Nie ma tutaj, żadnych algorytmów czy automatów - za wszystkim stoją żywi ludzie.

 

Biorąc pod uwagę cały proces kuratorski - każdego dnia wchodzi do galerii kilkanaście zdjęć z całego świata.

Dla porównania - na facebooku - każdego dnia pojawia się 350 milionów zdjęć.

 

 

 

 

 

Osobiście bardzo lubię ten portal, bo jest dla mnie źródłem inspiracji i wiedzy.

Polecam go, ponieważ w dobie zalewu miliardami zdjęć, których i tak nikt nie ogląda, tutaj można znaleźć naprawdę świetne prace będące źródłem inspiracji i zapadające w pamięć na długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że w zamyśle to miało tak działać, ale w praktyce jakoś bardziej leżą mi zdjęcia z 500px z kategorii popular. Kiedyś editor's choice było też genialną zakładką, ale ostatnio jacyś dziwni ludzie wybierają tam foty.

Nie wiedziałem, że za darmo też można. :)

 

Edit: Nie da się wrzucać fot, nie płacąc jednak.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Czyli musiały się zmienić warunki dla nowych użytkowników.

Nie ma uploadu dla free userów.

 

Ja jestem free userem i mogę uploadować - musiało się o zmienić dosyć niedawno, bo znajomy się zarejestrował i wszystko było free pod warunkiem, że może wrzucić tylko jedno zdjęcie tygodniowo.

 

Tak czy inaczej fajnie jest przeglądać tą galerię, bo jak dla mnie prace zwalają z nóg.

 

 

Fajne światło kontrowe na ramionach.

Główne też - na lewym ramieniu.

Na twarzy już trochę gorzej - zdecydowanie inna saturacja i barwa - moim zdaniem mniej korzystna.

Ciut bym też zmienił pozę modelki.

 

Reasumując, moim zdaniem:

 

Jest poprawnie, ale możliwości poprawy też są :-)

 

 

 

EDIT: Jeszcze winieta - za mocna moim zdaniem, powoduje głębokie czernie we włosach.

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności