Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

A co planujesz kupić na 1 (tak strzelam że 1-wsze ;) ) body? To musi być świadoma decyzja bo potem już zostaniesz w tym systemie na dłużej ;) . Ja mam pentaxa i myślę że to ok wybór na początkującego bo raczej nie ma co się pchać na pierwszy aparat na FF :D . Plusem jest to że do pentaxa można podpiąć stare manualne obiektywy za pomocą prostej manualnej przejściówki. Mi to odpowiada bo do zdjęć raczej nie potrzebuje AF. Ważne jest też czy chcesz mieć stabilizacje w body czy w obiektywie. Ja preferuje w body, bo wtedy z każdym szkłem mam stabilizację, obojętnie czy to szkło z tego roku czy z 1940 ;) .

Raczej jakiś bezusterkowiec, myślałem nad OLYMPUS OM-D E-M10 albo jakąś alfą od sony. Będę chciał sie zamknąć w 3tyś, bo jak kupić to raz a dobrze a nie potem kupować i odsprzedawać i tracić hajs. Ale w przyszłości, teraz dac i monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolałbyś jakiegoś starszego body i kupić sobie obiektywy? W fotografii ostatnio (czyli już jakieś klika lat) rewolucji żadnej nie było. Po co kupować nowe body? Jeśli body ma mały przebieg migawki to IMO lepiej kupić używkę.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolałbyś jakiegoś starszego body i kupić sobie obiektywy? W fotografii ostatnio (czyli już jakieś klika lat) rewolucji żadnej nie było. Po co kupować nowe body? Jeśli body ma mały przebieg migawki to IMO lepiej kupić używkę.

No tak, jeżeli nowe body 2000-2200 to używka 1500-1700. Za resztę kupie szkło i pier. doły.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuji jest całkiem fajne i do niektórych zastosowań nie trzeba się w sumie przesiadać z niego na FF (np. portret czy krajobraz).

 

Ostateczna wersja:

 

dsc08350-edit_final-cut31.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To chyba nie Polska? Skandynawia pewnie?

Finlandia (0,7l) i każde jezioro tak będzie wyglądać o zachodzie ;) .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chmur nie było to w ogóle bajka zdjęcie by było ;) , chociaż te chmury też dodają coś od siebie do tego zdjęcia ;) . To chyba nie Polska? Skandynawia pewnie?

Gdyby nie te chmury to by bylo nieciekawie jak dla mnie. Ale to tylko moja preferencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freddie Mercury jak żywy - tyle, ze zamiast wąsów to odcisk po smoczku ;)

 

naprawdę nie mam nic do tej modelki ale necrosinner...

 

nicolas-cage-laughing.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności