Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

 

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

 

13 fotek to nie tak dużo!

 

Miałem problem z wrzuceniem zdjęcia w poście na forum. flickr'a prowadzę dopiero od początku roku, więc fakt że portfolio skromne haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.flickr.com/photos/139984563@N02/

 

Tutaj właściwie cały mój Flickr jakby kogoś zainteresował :D

W fotce "street at midnight" jako obserwatora razi mnie ten znak drogowy - podszedłbym parę kroków do przodu, żeby go nie ująć w kadrze.

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

Czym jest ta "ścieżka" na tym zdjęciu?

 

Ciężko to nazwać - taki murek oporowy prostopadle do Wisły. To jest to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.1720601,21.1271353,183m/data=!3m1!1e3 - spójrz na fotki poniżej. Z tego co pamiętam to kiedyś zdjęcie lotnicze było zrobione jak drzewa liści nie miały, i wtedy ten murek dobrze było widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fotka "way to past" - na 99% wiem gdzie to jest :) .

Czym jest ta "ścieżka" na tym zdjęciu?

 

Ciężko to nazwać - taki murek oporowy prostopadle do Wisły. To jest to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.1720601,21.1271353,183m/data=!3m1!1e3 - spójrz na fotki poniżej. Z tego co pamiętam to kiedyś zdjęcie lotnicze było zrobione jak drzewa liści nie miały, i wtedy ten murek dobrze było widać.

 

Dziękuję, zdjęcie/ujęcie Habiba jest tak "plastyczne", że ciężko mi było stwierdzić co to może być. Na google earth jest zdjęcie satelitarne z 2002r., gdzie rzeczywiście lepiej widać obiekt, jeszcze nie zarośnięty drzewami jak w latach kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saiya-jin - lubię płyciutką głębię. Fajny bokeh na tych zdjęciach i utrzymanie jednolitej tonacji kolorystycznej.

Zauważyłem, że masz tendencję do przycinania czubka głowy.Jest wtedy wrażenie, że modelka nie zmieściła się w kadrze.

Jak już ciąć to zawęzić kadr i zrobić "lobotomię czołową" czyli przyciąć po głowie bardziej - taki zabieg zawsze umocni siłę wyrazu patrzącej z kadru osoby.

 

Druga sprawa : pierwsze zdjęcie lepiej będzie odbierane w krajach arabskich ( i takich gdzie pisze się od prawej do lewej), drugie u nas i w kręgu kultury europejskiej, bo piszemy od lewej do prawej.

Zdjęcia tak się czyta ( ogląda ) jak się pisze w danej kulturze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ucinać czubek. Mocniejsze cięcia też dosyć często stosuję.

 

lampymini1.jpg

 

Zastanawiam się, czy zostawać w Sony E, czy nie przejść na FF Nikona. Ceny obiektywów w Sony trochę zabijają. 5500 zł za 85/1.8? :|

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lubię ucinać czubek."

A tnij sobie Waść co tam chcesz i jak chcesz :)

W pierwszym odruchu patrzenia tzw."niezdecydowane cięcia" wywołują mieszane uczucia.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności