Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika jest płaska, 2D, z bardzo wyraźnym podziałem wszystkich elementów i wygląda, jakby miała być przeznaczona do jakiejś kreskówkowej animacji. Tak to sobie wytłumaczyłem i myślałem, że to efekt zamierzony. Jeśli nie, no to daleka droga do fotorealizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być płaska (jeszcze bardziej ale tło wymogło inne cieniowanie) i taka niby kreskówkowa właśnie a więc efekt zamierzony. W fotorealizm nie mam zamiaru się bawić bo to przerasta moje umiejętności. W założeniu miało być to połączenie koncept-artu z grafiką czysto kompozycyjną. Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo spoko, tylko zastanawiam się, czy nie byłoby ciut lepiej jakbyś przyciemnił ręce przy brzegach kadru (powiedzmy, że w łokciach :) ). Chodzi mi o to, żeby dodać tam jakiś cień, zgubić trochę dość wyraźny kontur. Ale to tylko taka luźna sugestia. Mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, cieszę się, że Ci się podoba. Wersja (chyba) finalna wisi na moim deviantarcie: http://ppen.deviantart.com/art/Fireblast-546962272 ale chyba jeszcze kiedyś coś tam w niej pogrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik ;) Część ucha stracił.

 

Z rzeczy banalnych : rurka krzesła wyrastająca z "pupy" kota to typowa tzw. przeszkadzajka. Kadr pracuje całą powierzchnią, nawet rozmytymi elementami.

Nie jestem fanatycznym zwolennikiem tzw. czystości kadru, ale różne elementy wyrastające z ciał wyglądają z reguły komicznie :)

 

Kot w kadrze przypomniał mi ciekawą historię sprzed bodajże 10 lat kiedy kolega postanowił, że będzie fotografował obce koty : dzikusy, domowe i różne "nieufniaki".

Najpierw musiał nauczyć się je podchodzić. Kot nie spoufala się jak pies.

Potem kolega ta się wkręcił, że zrobił z tego pracę dyplomową, która notabene dostała wyróżnienie.

 

Nazwał tę serię "Zerkacze" :

 

http://onephoto.net/?user=9897&o=6&katalog=10384&gal=1

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kot brata i on zajmuje się jego pielęgnacją. :) Ucha już nie miał, kiedy brat zabierał go ze schroniska. Strasznie jest ten kot zazdrosny o inne koty. Przygarnęliśmy ostatnio malucha i stary się sfochał na całą rodzinę. :D

 

 

116_1877.jpg

 

122_1878.jpg

 

127_2138.jpg

 

130_2139.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to jest nas dwóch w Europie co nie kadrują, dziwne :P

Drugie wciąga wgłąb, pierwszemu brakuje minimalnie rozbiegówki z przodu (dla oczu).

 

Fajnie, że zagadałem, bo na przykładzie tych dwóch zdjęć ( prawie takich samych ) widać wyraźnie jak ważny jest ów decisive moment ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały dylemat pomiędzy tymi dwoma zdjęciami, ale ostatecznie wydaje mi się że ta postać jest za mała na drugim. Pewnie kwestia gustu ;)

 

Ed: A decesive moment to zupełny przypadek, to zdjęcie z telefonu który ma tak wielki shutter lag, że trzeba mieć szczęście ^^

Edytowane przez Sconner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności