Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Comply T-130 w Polsce!


mantis30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przepraszam z góry jeśli ktoś już zapościł taką informację.

Myślę, że użytkownicy słuchawek Audeo PFE się ucieszą :) Mianowicie pianki Comply do tychże słuchawek (takowoż filterki) są dostępne już w Polsce u dystrybutora, firmy Audifon:

 

http://sklep.audifon...udeo-p-176.html

 

Polecam i sam przymierzam się do zakupu kompletu :)

 

PS. Cena może nie jest super atrakcyjna ale i tak wychodzi taniej niż na Alledrogo i dużo taniej niż sprowadzanie na własną rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem. Koszty wysyłki przez Audifon do mnie Pocztą Polską to 10 zł. Razem zapłaciłem 58,60 zł + 0,50 zł koszty przelewu. Wysyłka pocztą do Ciebie plus koperta to pewnie jakieś 6 zł. Czyli uśredniając jak 25 zł mi przelejesz to będzie git. Potwierdziłem mailem, że chodzi o rozmiar L, czekam zatem przesyłki. Niestety nie wiem jaki jest rozmiar wewnętrzny, gdybym miał suwmiarkę to bym sprawdził średnicę dyszy w słuchawkach...

 

PS. Jak tylko je dostanę to podam Ci numer konta a Ty mi adres do wysyłki, ok?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ze zbiorowego zamówienia wyjdzie po cenie mniejszej pewnie niż 22zł z shipem, ale pewnie wam te 3 zł nie robi różnicy, bo będziecie mieli je szybciej.

 

Podłączę się pewnie i tak pod zbiorówkę by ściągnąć pianki do NE-7M i ADDIEMów. Oby wypaliło, a nie tak jak ze zbiorowym zamówieniem na LODa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z Audifona, że obecnie na magazynie mają rozmiar M, ale obiecali w ciągu tygodnia ściągnąć i wysłać L'ki :) Działają szybko to fakt, Audeo dostałem od nich też szybciutko, ściągali dla mnie wersję z mikrofonem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie masz + v-jaysy w polsze :) slodko no i ear guides mozna kupic osobno cool

te comply od audeo pasuja do addiemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka typów pianek na stronie firmy Hearing Components wskazuje model T-140:

http://www.complyfoam.com/Product/T%7B48%7D140-/Model/In%7B48%7DEar-Headphones-%28new-version%29#compatibility

Taki właśnie model kupowali właściciele ADDIEM-ów, jak wynika z innych postów na tym forum.

 

Znalazłem co prawda wątek na Head-Fi, w którym ktoś sugerował użycie T-130, ale nie wiem, na ile te dwa typy pianek są do siebie podobne:

http://www.head-fi.org/forums/f103/what-other-tips-fit-addiem-397157/

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Kotański

Sonus Mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka typów pianek na stronie firmy Hearing Components wskazuje model T-140:

http://www.complyfoam.com/Product/T%7B48%7D140-/Model/In%7B48%7DEar-Headphones-%28new-version%29#compatibility

Taki właśnie model kupowali właściciele ADDIEM-ów, jak wynika z innych postów na tym forum.

 

Znalazłem co prawda wątek na Head-Fi, w którym ktoś sugerował użycie T-130, ale nie wiem, na ile te dwa typy pianek są do siebie podobne:

http://www.head-fi.org/forums/f103/what-other-tips-fit-addiem-397157/

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Kotański

Sonus Mobile

Czasem nie trzeba szukać aż tak daleko za granicą ;)

http://forum.mp3store.pl/topic/54236-apple-in-ear-headphones/page__view__findpost__p__620038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy różnica między piankami M i L jest znaczna? Standardowo w zestawie są M-ki, które są dla mnie zdecydowanie za małe. Zwykłych gumek używam w rozmiarze L i jest w porządku ;)

L'ki są dłuższe, ale średnice mają najprawdopodobniej taką samą. Nie pamiętam dokładnie. Ale zawsze można zrobić taki mały myk. Ja ściskam dokładnie gąbeczkę, wkładam ją nie do wejścia do kanału, tylko jeszcze głębiej, za pierwszy zakręt. Po chwili rozpręża się i jest git. Robię tak z M'kami ale podejrzewam, że przy takiej metodzie i S'ka by dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi spróbować :D

 

Trochę dziwne uczucie w uchu, ale zdało egzamin :D Izolacja jeszcze lepsza... i Audeo z FiiO przy X5 ma teraz dla mnie aż za dużo basu (przy poprzednim ustawieniu) :D:P A jak podłączyłem do F2 doznałem szoku, ze Phonaki mogą zaoferować tyle dołu... aż niemożliwe :P Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem już rozwiązany.

 

Dokładne wymiary pianek T-130 podałem w ich opisie:

http://sonusmobile.pl/product-pol-35-Pianki-Comply-do-sluchawek-Audeo-PFE-6-sztuk-rozmiar-M.html

 

Wymiary każdego typu pianek można znaleźć na stronie ich producenta, w zakładce "Specifications"

http://www.complyfoam.com/Product/T%7B48%7D140-/Model/In%7B48%7DEar-Headphones-%28new-version%29#specs

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Kotański

Sonus Mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi spróbować :D

 

Trochę dziwne uczucie w uchu, ale zdało egzamin :D Izolacja jeszcze lepsza... i Audeo z FiiO przy X5 ma teraz dla mnie aż za dużo basu (przy poprzednim ustawieniu) :D:P A jak podłączyłem do F2 doznałem szoku, ze Phonaki mogą zaoferować tyle dołu... aż niemożliwe :P Dzięki ;)

No ja wiedziałem, że odkryłem coś dobrego :P

 

Jak zakładam tak na piankach Shure, to nie mogę długo wytrzymać. Bolą uszy jak szlag. Na silikonach jest nieźle, ale brzmią zimniej niż gąbki i 'bone conducting' jest większy dlatego też nie preferuję. Na Comply jest miodzio, tylko że szybko się zużywają i nie da się ich tak dokładnie dopasować później.

 

Będę próbował jeszcze pianki od Kossa, tylko nie jestem pewien, czy to ta średnica. Ewentualnie pozostają także żółte i pomarańczowe Shure foams, których jeszcze nie miałem.

 

Stanik666 jak to jest z tym Twoim X5? Podbijasz coś na EQ? Ja już ładnych parę tygodni zmieniam co tylko mogę, żeby uwydatnić bas na Audeo. Specjalnie pozmieniałem op-ampy w MxM'ie, żeby dopasować go do Phonaków, ale efekty mnie nie zadowalają. Bas ciągle jest dla mnie za lekki i delikatny. Nie ma impetu, mocy, masy i wypełnienia. Tego właśnie szukam.

 

Podbicie basu w EQ na S638 skutkuje po prostu zwiększeniem jego ilości, staje się wręcz mulący i zalewający, ale ciągle nie ma tego czegoś. MxM na dwóch AD8066 coś tam wnosi, ale jeszcze nie wiem co dokładnie. W każdym razie nie to co bym chciał. Może ten FiiO będzie dobrym rozwiązaniem? A może zmienić plejera? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając S638 z FiiO dźwięk wydawał mi się bardziej zamulony, więc nie sądzę, że jest to dobra opcją w Twoim przypadku. Podłączając FiiO do zwykłego wejścia słuchawkowego X5 byłem zawiedziony, bo dźwięk mi się mniej podobał, jednak optimum uzyskałem poprzez podłączenie Audeo przez E5 i line-out. Słuchając bez wzmacniacza w rockboxie podbijam bas o 5dB, jednak żeby nie uciekała góra podbijam ją również o 5dB - wtedy dźwięk jest jeszcze bardziej dynamiczny. W korektorze graficznym - 300Hz +2dB i praktycznie to wszystko. Wykop jest, wypełnienia idealnego nie ma, ale jest ok ;) Na prawdę dużo basu w Audeo usłyszałem dopiero w F2 - jest wypełnienie, jest moc, jest wykop, jednak sama jakość dźwięku o klasę niższa niż w X5.

Hmm... co powiesz na małe spotkanko w ferie za ok 2 tygodnie? Wielce prawdopodobne, że się pojawię z dziewczyną we Wrocławiu to mógłbyś porównać dźwięk S638 z X5 i może z F2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności