Skocz do zawartości

iPod Video czy iriver E10 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą mojego obecnego playera na któregoś ze wspomnianej w tytule dwójki.

Miałem już kiedyś ipoda video. Generalnie na niego nie narzekałem. Miał jednak kilka bad sectorów na dysku i potrafił się czasami przycinać. Irivera E10 jeszcze nie miałem i nie słuchałem, wiem, że cieszy się mianem kultowego odtwarzacza ze względu na jakość dźwięku.

Mam trochę obawy ponieważ oba odtwarzacze to dyskowce, będące teoretycznie bardziej awaryjne niż odtwarzacze z pamięcią flash. I o ile w iPodzie można zrobić moda z CF o tyle w iriverze - nie da się. W tym miejscu więc krótkie pytanie: jak z awaryjnością obydwu odtwarzaczy ew. z dostępnością zamienników dysków.

Pojemność generalnie nie jest taka ważna. Mimo, że mam obecnie 16GB to zauważyłem, że i tak przez jakiś długi czas słucham kilku, kilkunastu albumów. Różnica 6GB (iriver) czy 30GB (iPod) nie ma znaczenia.

Słuchawki - takie jak w sygnaturce, muzyka to wszelkie odmiany rocka i lekki jazz, rzadko klasyka, jakość to mp3 256-320 kbs.

Proszę więc o pomoc w dokonaniu wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowa sprawa to czy masz Maczka czy peceta i czy lubisz iTunes. Wtedy odpowiedź jest prosta...
Chyba, żeby zrobił CF moda, więc od razu rockbox i wtedy już nie ma znaczenia.

 

Eh. Marzy mi się iPod Video 30GB biały <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowa sprawa to czy masz Maczka czy peceta i czy lubisz iTunes. Wtedy odpowiedź jest prosta...

iTunes mi nie przeszkadza, mam PC.

Ale a propos oprogramowania. Gdzieś na forum przeczytałem, że do obsługi E10 (odświeżenie bazy utworów) potrzebny jest soft irivera. Czy tak jest rzeczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako posiadacz Video mogę sie wypowiedzieć. Mam też Shure SRH240, odsyłam do recenzji an forum tam opisałem dźwięk z tego połączenia. Po krótce bardzo szczegółowy i przestrzenny, jasny ale z zaznaczonym basem i charakterystycznym, lekko wyeksponowanym i naturalnym wokalem.

Samego Video z zasady chwalę, rockbox ułatwia życie, czasem przeszkadzaja duze wymiary, ale da się to przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowa sprawa to czy masz Maczka czy peceta i czy lubisz iTunes. Wtedy odpowiedź jest prosta...

iTunes mi nie przeszkadza, mam PC.

Ale a propos oprogramowania. Gdzieś na forum przeczytałem, że do obsługi E10 (odświeżenie bazy utworów) potrzebny jest soft irivera. Czy tak jest rzeczywiście ?

 

Tak, soft irivera jest potrzebny do odświerzania bazy, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z nawigacji po TAGach.

Przy nawigowaniu po folderach nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności