Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Reaktywacja Rio Karmy


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos niedawno napisal ze smutkiem na forum, czemu juz nie robią "audiofilskich" (w cudzysłowiu) odtwarzaczy.

 

Ponoc ostatnie z nich to iRiver H1xx i RIO KARMA.

 

Otóż dobre wiesci dla "adiofili" (w cudzysłowiu). SIGMATEL w zeszłym roku wykupił wszelką myśl techniczną RIO od koncernu D&M (tak tak RIO nalezało do tego audiofilskiego koncernyu: Denon-M.. -> nie wiem jak sie to pisze).

 

Co wiecej SIGMATEL - zebrało prawie całą ekipę, która zaprojektowała KARMĘ. W dapreview.net jest o tym informacja

 

<< artykuł >>

 

Najciekawsze są news-y od szefa projektu Hugo (on szefował powstaniu softu do KARMY a soft ten liczy 1.5 mln linii kodu i jest mini sytemem operacyjnym czasu rzeczywistego :blink: )

 

Powiedział o odtwarzaczu ktory ma byc następca RIO KARBON-u (taki odtwarzacz z 6GB mikrodyskiem):

The new Avalon can do everything that the Karma and Carbon could, plus more. It now supports the Speex audio format, the scroll-wheel can be used for pitch-bending, it has a 5-second crossfade, there's animated backgrounds, album art display, additional id3 tag catagories available for sorting music (like Composer), and the menu system appears semi-transparently against the background. It also supports WMA10 DRM (Janus) better than any of the competition, with gapless playback and crossfading possible between tracks.

 

Ale najciekawsze jest co powiedział o nowym "audiofilskim" sprzęcie (OLIVIER pewnie będzie zainteresowany ;) ):

CUBIC to taki następca KARMY z dyskiem 1.8 cala 30GB (i moze wiekszym):

 

Besides the Avalon, Hugo gave us more details about the Opal. This was going to be a high-end, audiophile-grade player that would be the undisputed master of sound quality. It was to be the same size and design as the Cubic, but would have an seperate subsystem exlusively for high-end audio which could be switched on and off. When you wanted the best sound quality, you could flip a switch and it would activate a seperate DAC and amplifier... at 96Khz/24bit resolution. Other nifty features included 802.11b WEP/WPA, ability to stream media to other devices, and TV output. This required some kind of crazy 8-layer PCB, stacked thick with chips, pushing the price to somewhere between $ 400-500. A $ 50 dock accessory was going to have optical outputs and 3 different colored LEDs, each pulsing to different frequency ranges during playback (bass, mid, treble). Awesome stuff.

 

Ja czekam z niecierpliwością - a wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością - a wy ?

jestem ciekawy tych modeli i pierwszych recenzji oraz ... ich cen.

pozyjemy zobaczymy - ale im wieksza konkurencja na rynku tym dla klientow lepiej.

CARBON ma byc najtanszym odtwarzaczaem z microdyskime. Ten drugi ma byc "audiofilski" i odpowiednio drozszy.

 

Generalnie firma ta zyje głownie z procesorów do takich sprzętów i jest zainteresowana w jak najwiekszej sprzedazy.

 

Moze sie to odbic bardzo dobrze na cenie tych odtwarzaczy. Tym bardziej ze niestety ceny uzywanych lub odswiezanych RIO KARM idą do góry.

 

Moze to przyzwyczajenie, moze zauroczenie. Ale duzo ich wlascicieli woli kupic druga KARME, nawet regenerowaną, niż nowy sprzet.

 

Pewnie to obudowa nasączana LSD ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to obudowa nasączana LSD ;)

baaardzo dawno temu pisalem o rio karma - w kontekscie playera odtwarzajacego flac.

ale wiekszego zainteresowania nie bylo.

jeden kolega (mieszkajacy w usa) mial jej sie przyjrzec i cos napisac, jednak tak sie nie stalo.

w zeszlym roku (2 polowa) bylo ich jeszcze sporo na allegro - aukcje byly caly czas, sprzedawalo je dwoch sprzedawcow.

 

potem przestalem sie interesowac tym modelem - jak to flac zaczal byc obslugiwany przez inne modele.

kiedys, jak pisalem o obsludze lossless w playerkach to sie wiekszosc ze mnie smiala, zapewniajac ze mp3 wystarczy. byc moze wystarczy, jak dla mnie obsluga ogg by wystarczyla - ale pelen zakres.

 

karma fajnie tez sie dawala podlaczac pod hi-fi. naprawde jestem ciekawy jak sie losy potocza dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRECIK

 

Wrażenie jest niesamowite (mówię o podłaczeniu KARMY do wieży). Ma takie standardowe jack-i jakie są w CD czy AMP-ach (duzych).

 

A wrażenie - mała stacja podswietlona na błekitno z kwadratowym klockiem mieszczącym się w dłoni -> a gra jak CD player :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wiadomość :) Mam tylko nadzieję, że odejdą od designu Rio, bo imho jest tragiczny :)

 

A propos Karmy - właśnie się pojawiła na Allegro używana z ceną "Kup Teraz" wynoszącą 300 zł. Kusząca propozycja, ale nie dość, że opis wygląda jak pisany po pijaku to jeszcze sprzedający twierdzi że nie wie czy sprzęt działa czy nie. Niestety z jego komentarzy wynika, że to nie pierwszy sprzedawany przez niego w ten sposób przedmiot, także sprawa jest trochę podejrzana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boot systemu w KARMIE odbywa sie z pamieci a potem reszta ładwana jest z dysku.

 

Opisany przez allergowicza problem wygląda na niemoznosc przeczytania softu z HD.

 

Albo HD jest całkiem wymazana lub pomazany albo nie dziala. HD do KARMY mozna kupic za 50 USD lub wyslac KARME i zaplacic 50USD + 15USD robocizna + kosz transportu -> nawet 20 USD. Ale ja po ostatnich importach z USA stracilem serce do zakupów za oceanem :(

 

Jednak jak pudelko jest troszke wieksze i ma wartosc powyzej 100 USD to od razu dostaje opłaty celne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek --> Właśnie liczyłem na Ciebie, że wyjaśnisz o co w tym opisie chodzi :)

 

Zapytałem jeszcze tego gościa co się dzieje po podłączeniu Karmy do USB, oto co mi odpisał:

 

"właśnie go podłączyłem pod usb i wykryło jako RIO sprzęt usb i pisze aby podać miejsce umieszczenia sterowników"

 

Kurczę, kusi mnie ta Karma, ale sprzedawca wydaje mi się mało wiarygodny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp bez softu ktory mozna sciagnac z rioworld.org lub www.digitalnetworksna.com nie bedzie widoczny.

 

On nie jest widoczny jako dysk :( Potrzebny jest RIO mgr. Jest to doskonaly soft. Potrafi zaktualizowac RIO (updatery dzialają).

 

Bez sprawdzenia czy nie jest to sprawa dysku to bym sie bal kupowac. Na wspomnainych stronach masz user manual. moze w sekcji "troubles" bedzie taki komunikat z RIO i wyjasnienie - co moze byc. Zapytaj sie misia, czy po stracie nie sluchac lekkiego stukania - wtedy to na 100% dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoja droga apropo desingu RIO.

 

to nie wiem czy kazdy wie, ale dwa playery RIO sa zaprojetkoweane przez projektantów M-Cody (tak lubianj firmy ostatnio przezemnie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech to sie najpierw rozrusza. plany importowe zmieniaja sie bardzo szybko :) jestem pewien ze czas pokaze :)

 

marketing kolejej rewelacyjej marki to dla mnie byla by czysta przyjemnosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAYHEM

 

Tu ( << link >> ) masz KARME, która pewnie robi to samo co ta z ALLGRO. Tylko ma cenę "Buy now" 45 USD.

 

Jak ktos ma rozgryziona KARMĘ (znam takiego misia z USA) to dla niego to okazje. Zazwyczaj jest to wymiana dysku (czyli kolejne 45 USD) i karma ktora kosztowala z dyskiem 100 USD pojawia sie w dalszej odsprzedazy za 180, 200 USD

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, mowa o tym playerku ?

 

Znalazłem kilka fotek wiec wkleiłem. A co do samego playerka to też chętnie bym z nim poobcował, głównie ze względu na fakt, że chwilowo jestem "bezplayerny" :]

 

A co sie dzieje z Twoim player`em? Kolejny problem z H140??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje z Twoim player`em? Kolejny problem z H140??? :o

 

Po tym jak podłączyłem go pod 12V (całkowite zaćmienie istoty szarej, szkoda tłumaczyć) wysłałem do serwisu. Czekałem co prawda 2 miesiące bez 3 dni chyba, ale playerek chodził.

 

Co ciekawe dostałem NIE MOJĄ obudowe, przedni panel napewno nie był od mojego egzemplarza i miał odprysk lakieru w górnym rogu, tylna chyba była moja, ale tego tak łatwo nie stwierdze.

 

Druga ciekawa sprawa tym razem pozytywna... dostałem a 99% nowe bebechy. Dysk raczej zostawili "płyta główna" czy jak by tego nie nazwać była chyba nowa, a napewno nowsza od mojej byłej. Doszedłem do takiego wniosku po obcowaniu z joystick'iem, który działał znacznie precyzyjniej niż przed oddaniem do serwisu.

 

Kilka dni później napaliłem się na nowy rowerek i stwierdziłem ze potrzebuje zasilić troche konto, więc sprzedałem szczury za 720zł i playera za 700zł z gwarancją do grudnia.

 

Jak tylko kupie rower (bo jeszcze go nie mam :D ) bede sie zastanawiał nad jakims playerkiem, albo H140 sciagany ze stanow, albo moze cus nowszego na kształt iAudio 6. Co do słuchawek to tylko szczury E4 lub E5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności