Skocz do zawartości

Najlepsze brzmienie. Hi-end.


Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem już z odlewami. Choć teraz kosztują 650$ + odlewy to jakieś ~3000zł.

Odlewami? Odlewami czego? Jeśli chodzi Ci o wyciski to kosztują od 0zł(obecnie już prawie nikt nie robi za darmo) do 100zł(liczą Ci po cenie wkładki przeciw hałasowej) Najpopularniejsze ceny to jednak między 20 a 60zł za parę.

Nie wiem więc o jakich odlewach mówisz i nie wiem czemu chciałbyś za nie płacić ~1000zł serio taniej wyjdzie JH 13 lub 16 pro, albo nawet UE18Pro.

Ta naprawdę, to gdzie zrobię odlewy np. UM56 do 100zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem już z odlewami. Choć teraz kosztują 650$ + odlewy to jakieś ~3000zł.

Odlewami? Odlewami czego? Jeśli chodzi Ci o wyciski to kosztują od 0zł(obecnie już prawie nikt nie robi za darmo) do 100zł(liczą Ci po cenie wkładki przeciw hałasowej) Najpopularniejsze ceny to jednak między 20 a 60zł za parę.

Nie wiem więc o jakich odlewach mówisz i nie wiem czemu chciałbyś za nie płacić ~1000zł serio taniej wyjdzie JH 13 lub 16 pro, albo nawet UE18Pro.

Ta naprawdę, to gdzie zrobię odlewy np. UM56 do 100zł?

Nie wiem bo nie jestem z dąbrowy górniczej, w Warszawie są miejsca gdzie robią za 20 komplet - mogę Ci dać namiar jeśli chcesz.

Możesz również napisać do themadcaba za 250zł zrobi Ci całe wkładki UM56 wyciski gratis.

Za 1000zł to możesz sobie zrobić odlew całego ciała. Nie wiem skąd wziąłeś taką cenę. W stanach ludzie narzekają jak audiolodzy każą sobie płacić $50 - z resztą mało kto robi po takiej cenie. W stanach cena po jakiej robi się wyciski to zazwyczaj $25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również napisać do themadcaba za 250zł zrobi Ci całe wkładki UM56 wyciski gratis.

250, to nie jest 100zł

 

Za 1000zł to możesz sobie zrobić odlew całego ciała. Nie wiem skąd wziąłeś taką cenę.

Na forum była podana. Dokładnie to cena 1600zł (ponowny odlew)

http://forum.mp3store.pl/topic/49840-sprzedam-sluchawki-westone-es2/page__p__545680__hl__es2__fromsearch__1entry545680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również napisać do themadcaba za 250zł zrobi Ci całe wkładki UM56 wyciski gratis.

250, to nie jest 100zł

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem - 250zł = wkładka UM56 (wyciski - jak to to nazywasz odlewy - w cenie "gratis") oczywiście jeśli wyciski robisz u niego w lublinie.

 

Koszt zalania wydobytych z moich słuchawek przetworników w nowej masie na kształt ucha nowego użytkownika to koszt 1600zl.

To się nazywa remolding - czyli powtórne zrobienie słuchawek dla innej osoby z użyciem tych samych komponentów. I zapewniam Cię że nie kosztuje 1600zł ;)

I btw. remolding to zupełnie co innego niż wyciski ucha, i co innego niż wkładka UM56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo do tak szumiącego playera, jeszcze dyskowca.

 

H320 szumiący? Nie zauważyłem.

 

H300 i H100 szumi, ale tylko pod gniazdem słuchawkowym, które idzie od codeca philipsa ( pierwsze od lewej ). Pod line-out nie ma szumu, nawet przy dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również napisać do themadcaba za 250zł zrobi Ci całe wkładki UM56 wyciski gratis.

250, to nie jest 100zł

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem - 250zł = wkładka UM56 (wyciski - jak to to nazywasz odlewy - w cenie "gratis") oczywiście jeśli wyciski robisz u niego w lublinie.

 

Koszt zalania wydobytych z moich słuchawek przetworników w nowej masie na kształt ucha nowego użytkownika to koszt 1600zl.

To się nazywa remolding - czyli powtórne zrobienie słuchawek dla innej osoby z użyciem tych samych komponentów. I zapewniam Cię że nie kosztuje 1600zł ;)

I btw. remolding to zupełnie co innego niż wyciski ucha, i co innego niż wkładka UM56.

 

W takim razie nie zrozumieliśmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę mocno zweryfikować swoje plany. Zgadzam się, że trudno mówić przy sprzęcie przenośnym o Hi-end ale może coś po prostu się chociaż o to ociera.

Co do moich wymagań: Flac oczywiście jest kwestią podstawową, odtwarzacz nie musi być mały i wygodny, najważniejsze by wspaniale grał. Na cenę takich PMP czy MP4 składa sie głownie mnogość bajerów, które w nie ładują dlatego podałem taką cenę (bajery są mi zbędne choć większy ekran nie zaszkodzi).

 

Co do słuchawek: wiem, że jakość docierającego do słuchacza dźwięku zależy głównie od słuchawek ale naprawdę nie potrzebuję aż takich profesjonalnych jak te Senki za 1000, bez przesady!

Nie polecacie Sony XD-200? Sony ogólnie znane jest z basu ale aż tak wychodzi on na pierwszy plan? To się poważnie zastanowię, chodzi mi aby dźwięk był krystaliczny, czysty, szeroki (miał przestrzeń) oraz udźwignał bardzo wysokie jak i niskie tony (np. gitarowe riffy gdzie jest dużo dołu). Jak do tej pory dostatecznie sprawowały się Philipsy SHP1900.

 

Ktoś napisał o stacjonarnym sprzęcie. Być może i takim byłbym zainteresowany (konieczne z Flac) choć na razie zamierzam nabyć tylko przenośny i podpinać go czasem pod wieżę Hi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten flac w odtwarzaczach przenosnych to pic na wode, nie usłyszysz różnicy na takim sprzęcie. Powinno być odwrotnie niż mówisz, szukać odtwarzacza grającego poprostu bardzo dobrze ( flac nie ma tutaj nic do brzmienia ) i do niego dobre słuchawki. Na słuchawkach za 200zł nie usłyszysz różnicy i każdy Ci to powie. Sony nie odtwarzają formatów bezstratnych ( no tam wave chyba ) i gra lepiej niż większość grajków odtwarzajacych flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ludzie poszukują odtwarzaczy, które grają FLAC z dwóch powodów: 1# dla jakośći, 2# dla (o czym większość z Was zdaje się zapominać) wygody.

Jak masz wszystkie płyty zrippowane do FLACa (bo np. korzystasz z PC-Audio), to czy chce Ci się potem znowu konwertować to formatu, który wspiera np. taki Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że bardzo mnie zainteresowała recenzja Rolandsingera dotycząca Sony X1050. Wydaje się, że ten sprzęt byłby spełnieniem marzeń a gdyby tak jeszcze odtwarzał flac'zki to już wogóle.

Sądzę, że flac to przyszłość muzyki w bezstratnych formatach i w końcu firmy produkujące przenośne audio playery to zrozumieją (np. Philips już wprowadził flac).

 

Tymczasem wezmę pod uwagę wasze opinie i przyjrzę się bliżej V39, iRiver H320, co do iPod'ów to jakoś od samego początku byłem sceptyczny, nie wiem, może niepotrzebnie. Spróbuję posłuchać także jakiegoś Soniaka (być może dekompresja .flac > .wav pójdzie w ruch ;)) i rozejrzę się za dobrymi słuchafonami.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta recka sony jest byćmoże ciut naciągana ;]]

 

nie słuchałem rio karmy, ale nie jest wiele lepsza od h100, z tego co czytałem.

NIE ma szans zebyś usłyszał na takim przenosnym grajku szczegóły flaca.

szczególnie na przeciętnych słuchawkach.

 

imo kup dobry odtwarzacz i najlepsze słuchawki, na jakie Cie stać.

powinno być najlepiej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności