Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz o ciekawej i wysokiej jakosci dzwieku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Prosze was o pomoc,porady przy wyborze odtwarzacza.Najwazniejszy jest dla mnie dzwiek a nie takie *******y jak dotykowy ekran,gry,wyglad itp.Jestem dosc wymagajacy jesli chodzi o dzwiek wiec prosilbym o wypowiedzi osoby ktore moglyby cos konkretnego i przydatnego podpowiedziec.

Slucham praktycznie wszystkiego (hip hop,the prodigy,rock jak i zwykla popeline ktora leci na codzien w radiu).Obecnie uzywam Iriver'a E150,wczesniej uzywalem Iriver T60 oraz Cowon iAudio G3.Odpowiada mi to w jaki sposob np iriver odtwarza dzwiek (mowie tu o ustawieniach SRS WOW HD).Dzwiek jest szczegolowy,przejrzysty,dosc gleboki i slychac sporo detali lecz brakuje tu troszke basu co mnie nie pociesza.Dzwiek wydaje sie bardzo szczegolowy lecz niezbyt taki hmm soczysty,dynamiczny.A wlasnie na takim dzwieku mi zalezy.Porownywalem z innymi odtwarzaczami np sony(np NWZ-S639F),creativ,(ipod lub sansa to juz wogole totalna porazka) ale tutaj dzwiek jest o wiele gorszy,malo dynamiczny i taki plytki.Poprostu jakby czegos w nim brakowalo.

Prosze wiec o wasze podpowiedzi w tym wlasnie kierunku,glownie zalezy mi na iAudio lub Iriver.Nie zalezy mi na wygladzie,niepotrzebnym dodatkach itp.Ma poprostu grac na jak najwyzszym poziomie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie.

Prosze was o pomoc,porady przy wyborze odtwarzacza.Najwazniejszy jest dla mnie dzwiek a nie takie *******y jak dotykowy ekran,gry,wyglad itp.Jestem dosc wymagajacy jesli chodzi o dzwiek wiec prosilbym o wypowiedzi osoby ktore moglyby cos konkretnego i przydatnego podpowiedziec.

Slucham praktycznie wszystkiego (hip hop,the prodigy,rock jak i zwykla popeline ktora leci na codzien w radiu).Obecnie uzywam Iriver'a E150,wczesniej uzywalem Iriver T60 oraz Cowon iAudio G3.Odpowiada mi to w jaki sposob np iriver odtwarza dzwiek (mowie tu o ustawieniach SRS WOW HD).Dzwiek jest szczegolowy,przejrzysty,dosc gleboki i slychac sporo detali lecz brakuje tu troszke basu co mnie nie pociesza.Dzwiek wydaje sie bardzo szczegolowy lecz niezbyt taki hmm soczysty,dynamiczny.A wlasnie na takim dzwieku mi zalezy.Porownywalem z innymi odtwarzaczami np sony(np NWZ-S639F),creativ,(ipod lub sansa to juz wogole totalna porazka) ale tutaj dzwiek jest o wiele gorszy,malo dynamiczny i taki plytki.Poprostu jakby czegos w nim brakowalo.

Prosze wiec o wasze podpowiedzi w tym wlasnie kierunku,glownie zalezy mi na iAudio lub Iriver.Nie zalezy mi na wygladzie,niepotrzebnym dodatkach itp.Ma poprostu grac na jak najwyzszym poziomie.

Pozdrawiam

 

"Jak najwyzszy poziom" oznacza wylaczenie SRS - byc moze na aktualnych sluchawkach nie jestes w stanie ocenic tego ale on glownie znieksztalca dzwiek. Dzwiekowi S639 zdecydowanie nie brakuje dynamiki - rozumiem ze sluchales na dolaczonych sluchawkach i utorow dolaczonych przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Sansa (clip w domyśle) może być porażką przy e150. Ale skoro kolega słucha na wszystkich powerupach to moze Meizu M6 by przypasowało.

Ale najpierw to ja bym wymienił słuchawki na coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham na sluchawkach AKG K181DJ i czasami na Philips SHE 9550.Sluchawki AKG wedlug mnie graja rewelacyjnie.Mi pasuje dzwiek SRS tylko trzeba go jeszcze odpowiednio ustawic a nie poustawiac na najwyzsze wartosci.

Wedlug mnie wtedy ten dzwiek jest o wiele ciekawszy (bardziej szczegolowy) niz na pozostalych odtwarzaczach.Sony S639 nie gra najgorzej ale jednak czegos mu brakuje w porownaniu z SRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale mam wrażenie, że w nieprzyjemny sposób Cię próbuję oświecić.

 

Masz mylne pojęcie o jakości dźwięku. Nie chcesz wysokiej jakości, tylko chcesz zniekształceń, które powodują ze masz ze słuchania wieksza zabawę. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, ze wraz ze wzrostem jakości spada coś co można określić jako spektakularność dźwięku. Przestaje być on krzykliwy, bezpośredni, ze wszystkimi informacjami podanymi na tacy, na pierwszym (jedynym) planie.

Zamiast tego jest bardziej angażujący, realistyczny, mniej męczący, zróżnicowany w dynamice i ekspresji, ale nie narzucający się.

 

Jeśli moje wnioski są poprawne to nie szukasz wysokiej jakości (z ang. high-fidelity - wysokiej wierności odtwarzania), to moze najlepiej zostań przy swoim obecnym wyborze. Zaoszczędzisz sporo kasy, którą wydasz w sklepie, w którym przesłuchasz wiele słuchawek i wybierzesz te, które Ci najlepiej przypadną do gustu. Po tym co napisałeś po prostu jest ciężko przewidzieć Twoje upodobania.

Bez urazy, nie chcę Cię krytykować, tylko ostrzec przed wyborem, który może być zły relatywnie do Twojego gustu. Co tu dużo mówić, odstaje on od gustów większosci osób wypowiadajacych się na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Klikaczu.

Ciesze sie ze napisales to co myslales.Zgadza sie ze dzwiek w czystej postaci bez zadnych ulepszen jest wtedy najwierniejszy.Tylko dla mnie to jak picie gorzkiej herbaty.Po co ja slodzisz?Po co dodajesz cytryny?Aby "polepszyc" jej smak.Moze to troche glupie porownanie ale dokladnie przedstawia moja sytuacje.Przesluchalem wiele sluchawek(JBL 220,Philips SHE 9550,AKG K518 DJ,Creative Live) i najbardziej mi odpowiadaja AKG K181 DJ.

Obecnie uzywam Iriver E150 ale nie jestem z niego zadowolony.Czytalem duzo recenzji u nas na forum i przymierzam sie do Iriver E10 lub iHP-100 ewentualnie iAudio i7 i mysle ze wtedy bede zadowolny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie w e10 nie pakował, bo neutralne brzmienie bez "fajerwerków". Jak lubisz takie brzmienie to prędzej cowon i7, z k518dj zgrywa sie dobrze. Efektów i ustawień tez masz na nim sporo, dźwiękowo wyższy poziom od e150. Creative Zen X-Fi przez gardło mi nie chce przejsć, ale wiem, że może Ci się spodobać i radziłbym posłuchać, jak masz okazje. Kazdy ma inny gust muzyczny, jedni ep-630 zachwalaja a inni przeklinają (m.in ja :P ). Tak na siłe nie ma co wciskać innego grajka, bo się nie spodoba i tak kupi co innego. O gustach się nie rozmawia, my tylko doradzamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thierry, masz niemal w 100% rację. Każdy sprzęt ma swoją sygnaturę brzmieniową, czyli charakterystyczne dla siebie ilości cytryny i cukru, ale pozostające bez wpływu na samą jakość herbaty. Co do samej jakości - E150 to saga, NWZ-S639F i E10 to Dilmah.

To co mają iRivery w przeciwieństwie do Sonego to zachwalany przez Ciebie SRS WOW, czyli taki prąd pochodzący z kanistra z piwnicy wujka, który kosztem aromatu naszej herbaty powoduje spore podekscytowanie.

Po tym co piszesz mogę wywnioskować, ze lubisz nieskromne ilości basu - z E150 zaraz taka lodówa nie jest. E10 jest mniej więcej neutralny, za to ma SRS WOW, więc pewnie Ci się spodoba a z djkami będzie basu wciąż wiele :) Natomiast czy to będzie dla Ciebie zmiana na plus to już poddaję w wątpliwość. Może po prostu zmiana.

 

Jak to ujął gumiak - my tylko doradzamy. I ja Ci doradzam nie brać wysokiej jakości dźwięku za to co Ci się w dźwieku podoba najbardziej.

Mam nadzieję, ze nie namąciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zastanawiam sie, czy skoro np. E10 lub iFP-100 graja duzo lepiej niz E150, to rozumiem ze funkcja SRS WOW na tych odtwarzaczach bedzie grala o wiele lepiej niz SRS na moim e150?

 

Wybierz jakiegoś Cowona, zazwyczaj każdy ich odtwarzacz ma dobrą jakość dźwięku i świetne EQ. Miałem O2 i z K518dj grał bardzo dobrze ( oczywiście po korekcie EQ i BBE+1 ), z k181 powinno być jeszcze lepiej. BBE chyba jako jedne z bardzo niewielu "wspomagaczy" dźwięku nie psuje go, a wręcz przeciwnie jeszcze poprawia.

Zastanów się również nad H100 lub H300 irivera, po zmianie na Rockboxa z standardowego FW będziesz miał bardzo duże pole manewru w EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności