Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszukany na Allegro


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

otoz chcialbym opisac moja dosyc nieprzyjmna sprawe zwiazana z kupnem na allegro.

Kupilem przedmiot od sprzedajacego (mniejsza co to bylo), w lokalizacji bylo napisane warszawa. Pisze potem do goscia ze chcialbym odebrac go w warszawie, on mi natomiast pisze ze w warszawie jest tylko w niedziele i to po 22 a tak to siedzi w pruszkowie. Po paru mailach, ze tak sie nie robi napisal ze w tygodniu takze jest w warszawie ale rowniez po godzinie 22, w zwiazku z taka sprawa i podchodzeniem do kupujacego chcialem wycofac sie z oferty jednak on grozi ze mi wystawi negatywa. Czy w takiej sytuacji ma on prawo sam ustalac godzine (tak pozna), a nie takze dostosowac sie do kupujacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

 

otoz chcialbym opisac moja dosyc nieprzyjmna sprawe zwiazana z kupnem na allegro.

Kupilem przedmiot od sprzedajacego (mniejsza co to bylo), w lokalizacji bylo napisane warszawa. Pisze potem do goscia ze chcialbym odebrac go w warszawie, on mi natomiast pisze ze w warszawie jest tylko w niedziele i to po 22 a tak to siedzi w pruszkowie. Po paru mailach, ze tak sie nie robi napisal ze w tygodniu takze jest w warszawie ale rowniez po godzinie 22, w zwiazku z taka sprawa i podchodzeniem do kupujacego chcialem wycofac sie z oferty jednak on grozi ze mi wystawi negatywa. Czy w takiej sytuacji ma on prawo sam ustalac godzine (tak pozna), a nie takze dostosowac sie do kupujacego?

 

Jeśli w aukcji było napisane że jest możliwy odbiór osobisty to pozostaje kwestja dogadania się ze sprzedawcą co do godziny. Z tego co napisałeś to lokalizację miał tylko napisaną Warszawa, a opcji odbioru osobistego na terenia Warszawy podczas kupna nie było, więc sprawa jest prosta - jeśli sprzedawaca nie chce odbioru osobistego to nie masz nic do gadania ;) Jeśli jest tak jak napisałem ( nie było odbioru osobistego jako opcji w aukcji ) to co to za nieprzyjemna sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Nawet jeśli była opcja odbioru osobistego w aukcji to pora i dzień odbioru zależy od sprzedającego. Trzeba pamiętać że na allegro nie wszyscy to sklepy którzy nic nie robią cały dzień tylko zajmują się aukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

otoz chcialbym opisac moja dosyc nieprzyjmna sprawe zwiazana z kupnem na allegro.

Kupilem przedmiot od sprzedajacego (mniejsza co to bylo), w lokalizacji bylo napisane warszawa. Pisze potem do goscia ze chcialbym odebrac go w warszawie, on mi natomiast pisze ze w warszawie jest tylko w niedziele i to po 22 a tak to siedzi w pruszkowie. Po paru mailach, ze tak sie nie robi napisal ze w tygodniu takze jest w warszawie ale rowniez po godzinie 22, w zwiazku z taka sprawa i podchodzeniem do kupujacego chcialem wycofac sie z oferty jednak on grozi ze mi wystawi negatywa. Czy w takiej sytuacji ma on prawo sam ustalac godzine (tak pozna), a nie takze dostosowac sie do kupujacego?

IMO nie rozumiem gdzie leży problem. I w sumie jakby to była moja sprawa to bym pojechał sam do pruszkowa. Chociaż nie wiem po 22 to już dawno po dobranocce jest :ph34r: a warszawa to niebezpieczne miasto.

Po paru mailach, ze tak sie nie robi

nc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ludzie, jezeli ktos pisze ze jest mozliwosc odbioru osobistego w warszawie, a potem pisze ze w warszawie jest tylko w niedziele po 22 to jest chyab cos nie tak, czyz nie?!?

 

BTW zycze powodzenia w jechaniu do pruszkowa za przedmiot ktory kosztowal 10zl a wysylka 40.

 

 

Naprawde, czasmi zuelnie nie rozumiem ludzi z tego forum -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

jest możliwość, jest.

a to, że Tobie godziny nie pasują, cóż, trzeba się było o to zapytać wcześniej.

edit

dziwi mnie jedno, ostatnio coraz bardziej. ludzie coraz częściej myślą, że jak im coś pasuję, jak im coś odpowiada, to wszystkim musi. więc, jak ja mam czas od 18.04 do 18.12 to wszyscy muszą mieć..

BTW zycze powodzenia w jechaniu do pruszkowa za przedmiot ktory kosztowal 10zl a wysylka 40.

masz rację, ktoś specjalnie zerwie się z pracy, albo urlop weźmie, abyś mógł odebrać łaskawie przedmiot za 10zł, nieźle :D

i jeszcze zamiast się postarać jakoś dogadać, to Ty to wypisujesz w wątku "oszukany na allegro" ,najs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat napisalem w tym watku bo zaden inny nie byl podobny a nie chcialem napisac nowego. coz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie. ja uwazam ze piszac 'mozliwy odbior osobsty w warszawie' a potem okazuje sie ze mozliwy jest obisor tyko w niedziele i to po 22 to jest nie fair. Ale, kazdy ma prawo do swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że jeśli wysyłka pobraniowa od 10 pozytywów przy 8 pozytywach (oczywiscie 0 neutrali/negatywow) jest niemożliwa, to jest coś nie tak ;)

Właśnie jestem na etapie kłótni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat napisalem w tym watku bo zaden inny nie byl podobny a nie chcialem napisac nowego. coz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie. ja uwazam ze piszac 'mozliwy odbior osobsty w warszawie' a potem okazuje sie ze mozliwy jest obisor tyko w niedziele i to po 22 to jest nie fair. Ale, kazdy ma prawo do swojego zdania.

 

Ale o co Ci chodzi tak naprawde? Jest dostepna? Jest. wiec o co c'mon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem po prostu ciekaw czy mam jakies prawa klocic sie ze sprzedawca o jakies normalne godziny odbioru. Moge napisac przeciez 'odbior osbisty w warszawie' co kogos moze zachecic do kupna, a potem napsiac ze mozliwy odbior jest o 2 w nocy, i co, jest dostepna? jest. a czy ktos bedzie chcial to odebrac o takiej godzinie? szczerze watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, problem polega na tym- że najpierw się zadaje pytania, a nie potem płacze. Normalne jest że każdy ma różny grafik itp- ale nie o to chodzi. Zgodzę się z Malasem, niektórzy wymagają- ba nawet myślą że im się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vorio

 

jeśli sprzedawca napisał że możliwy jest odbiór osobisty, to znaczy że jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu (to że nie możecie dojść do porozumienia to zupełnie inna sprawa)

jeśli nie napisał, to znaczy że robi ci uprzejmość godząc się na to (nawet jeśli jest to godzina 22)

 

jeśli zaś czegoś nie rozumiesz, to upewnij się pisząc do allegro (po dwóch tygodniach odpiszą że to nie ich sprawa i że możesz iść do sądu)

 

to że się tu wyżalisz niczego zupełnie nie zmieni, nawet jeśli faktycznie jest gdzieś taki zapis w regulaminie (czytałeś w ogóle ten regulamin?) to "wymusić" go może albo uprzejma rozmowa ze sprzedawcą albo nakaz sądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ludzie spokojnie, bo to ze pisze w tym watku wcale nie oznacza ze czuje sie oszukany, a tylko to ze bylem ciekaw czy inni maja tego typu doswiadczenia.

 

KHRoN chyba w 3 postach na 5 pisalem ze w aukcji bylo napisane 'mozliwosc odbioru osobistego' a takze lokalizacja Warszawa. Nie rozumiem czemu rozwazasz mozliwosc, ze takiej opcji nie bylo, skoro wyraznie o tym pisalem parokrotnie.

Mozemy chyba skonczyc ten temat bo widze ze tylko ja mam takie doswiadczenia :)

 

 

AZahiel ja wszystko potrafie zrozumiec, jednak prawda jest taka ze jezeli koles zyje i mieksza w pruszkowie a w warszawie bywa okazyjnie po 22 w niedziele to w miejscu lokalizacja powinien napisac Pruszkow a nie warszawa. I tutaj nie chodzi o jego grafik tylko o zwykla uczciwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chciało mi się wypowiadać na ten temat ale ostatni post przekonał mnie.W kwestii uczciwości nie wiem czy forumowicz vorio może się wypowiadać bo kupił na forum uszkodzony odtwarzacz a potem sam go puścił na allegro ze skopiowanymi zdjęciami oraz opisem z forum co już zakrawa na lekkie chamstwo. A podsumowaniem tego jest komentarz jaki otrzymał na allegro.

 

Byłem świadomy, że kupuję sprzęt niesprawdzony. Jednak w środku był grzebany, dysk zamiast 40gb miał 20gb (w opisie było jak byk, że dysk ma 40gb) bateria była wyrwana z płyty = merytoryczna niezgodność z opisem. Odtwarzacz niesprawny.

 

Nie jestem jakimś maniakiem śledzącym ludzi ale kiedy się zorientowałem, że ktoś tu jest nie w porządku to byłem ciekaw jak to się zakończy. Myślę, że to raczej podchodzi pod temat tego wątku a nie kwestia odbioru przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis byl przeze mnie edytowany- to jedna sprawa, sprzet sprawdzilem pobieznie co opisalem na aukcji to druga sprawa, sam go kupowalem poprzez forum jako 40gb i jakos nie mam pretensji do osoby od ktorej go kupilem ze byl rozbierany (wiedzialem ze taka mozliwosc istnieje) a takze ze ma inny dysk niz byl w opisie, o czym sam nie mialem pojecia sprzedajac go na allegro. Ludzie, napisalem ze raczej nie jest sprawny wiec o co c'mone i takie oburzenie? Ze zdjecia dalem te same ktore ktos wystawil na forum? A moze dlatego dalem te same bo to jest ten sam sprzet, a sam nie mam aparatu (a w zasadzie nie bylo i sensu) aby go powtornie fotografowac.

 

Pavlaq a moze zacytujesz moje pozostale 122 komentarze pozytywne (ktore czesto odnosily sie do sprzetu mp3) i ani jednego negatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tutaj żadną ze stron, ani nawet zainteresowanym, ale do Twojej wiadomości @vorio tak na przyszłość.

 

Po 1. Kradzież zdjęć - tak jest to kradzież, jest przestępstwem , a prawa i zakres ich ochrony opisano w Ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zmianami.

Po 2. Skoro miałeś wiedzę, że w środku jest dysk 20 , a nie 40 to popełniasz wykroczenie oszustwa opisując tak, a nie inaczej przedmiot.

 

 

Tak to wygląda mniej więcej z punktu widzenia prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzy ze w srodku jest dysk 20GB nie mialem, bo i skad mialem ja miec? Ludzie, prosze Was nie osadzajcie po pozorach. Z ta kradzieza zdjec imo zupelny bezsens, w takim razie 3/4 przykladowych avatarow na forum tez jest kradzieza? Nie popadajmy w paranoje. Rozumiem, ze moglby ktos miec pretensje gdyby zdjecia ktorych uzylem na aukcji nie byly zdjecieciami licytowanego przedmiotu - ale tak nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vorio

Ja nikogo nie osądzam.

Podaje tylko jak i co, bo niestety wielu ludzi nawet obecnie nie ma takiej świadomości niestety, że Twój wizerunek na przykład, zdjęcia zrobione przez Ciebie , jak i taki avatar - o ile to będzie Twoja niepowtarzalna grafika , czyli innymi słowy utwór jest prawnie chronione.

Gdy ja miałem aukcje i ktoś wystawił taki sam przedmiot i skopiował sobie moje zdjęcia - najpierw do niego grzecznie napisałem, ze to bardzo brzydko itd i zeby je wykasował, co też uczynił - więc nie ma sprawy.

Gdyby tego nie zrobił miałby zgłoszenie na allegro i ewentualnie dalej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema

Ostatnio kupilem okazyjnie x1050 na allegro, wszystko ladnie pieknie paczuszka dzisiaj doszla, wgrywam muzyke, spoko, podlaczam sluchawki... i zonk- 1 kanal nie gra, jak sie porusza to zaczyna brzdakac, dziurka jacka cos lekko porusza sie w gore i w dol, jakas luzna jest. No i teraz nie wiem czy klocic sie z gosciem o naprawe czy od razu o zwrot kasy, ladna okazja byla bo dalem 370zl za niego, jednak niestety jack nie dziala, dammit, a mialo byc tak pieknie;/

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia, trochę mi głupio, bo to ja wrzuciłem ten odtwarzacz na "okazje z Allegro" i nie napisałem o moich przejściach z tym gościem. Pod koniec sierpnia kupiłem u niego (za podobną cenę co ten Sony) Samsunga R1 16GB, który po podłączeniu do komputera wykrywany był jako "nieznane urządzenie" (na kilku kompach z różnymi systemami). Odesłałem odtwarzacz i gość po kilku mailach i telefonach wczoraj zwrócił mi pieniądze. Ponadto przez telefon zarzekał się, że sprzęt był sprawdzany przed wysyłka i u niego działał. Wiec trudno powiedzieć czy gościu umyślnie sprzedaje uwalone grajki czy po prostu zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności