Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vedia B6 czy inna ? - do użytkowników


Arek939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainteresował mnie modelem Mp4 Vedia B6. Ma on wiele interesujących funkcji i rozsądną cenę. Lecz mam kilka pytań do użytkowników.

1)Jaka jest jakość odtwarzanej muzyki? Czy łatwo jest zmienić EQ?

2)Jakie pliki video i audio obsługuje Vedia?

3)Jakie funkcję są przy odtwarzaniu zdjęć?? Obróć, powiększ itp?

4)Czy zadowoleni jesteście z programu do konwertowania plików?

6)Czy muzykę trzeba przesyłać przez jakiś specjalny program ( tak jak w wypadku creativa) czy można zrobić plug & play?

7)Czy głośnik jest w tym modelu i czy jesteście z niego zadowoleni??

8)Jak jest z plikami tekstowymi?

9)Na ile starcza wam bateria?

 

A może polecacie jakiś inny odtwarzacz tej albo innej firmy?? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec nie polecam tego modelu - niedoróbka.

a to dziwne, dostałem go gdzieś ~tydzień przed premierą i nie zauważyłem, a korzystam z B6 codziennie, najwidoczniej się nie znam.

zapewne dostałeś od Vedii:)

 

 

To Ty polecasz odtwarzacze tej firmy czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady główne B6 to niestabilne oprogramowanie (częste zwiechy) błędy w tym oprogramowaniu - to przypadłość młodego wieku playera, którą byc może firma vedia poprawi. To czego już nie zmienia to ogólnie moim zdaniem kiepskie wykonanie tego playera, plastiki mają się nijak do produktów irivera, cowona czy sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedajemy vedii B6, a juz zaczynam liczyc ludzi którzy przychodzą do sklepu i pytają co z tym zrobić - B6. Wgrywam ostatni firmware i jakoś to działa. Mam kolegę który kupił B6, jedna zwiecha pierwszego dnia - wymiana playera, druga zwiecha po 2 dniach - zwrot kasy. Kupowany w komputroniku. Przy zwrocie kasy informacja od sprzedawcy, że to częsta przypadłość przeczy twoim słowom. To druga osoba, pierwsza był klient z podobna historia i kupił u mnie e100 po zwrocie kasy właśnie w komputroniku.

Szkoda bo dźwiękowo to fajny playerek. Sam się nad nim zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ile tych zwiech to kwestia ludzi, którzy nie wiedzieli o problemie grudniowego kalendarza, przez co player się nie włączał, ewentualnie ilu było takich, ktorym się nie włączył odtwarzacz po wgraniu FW, bo nie sformatowali pamięci z poziomu windowsa.

 

 

Nie przeczę, że FW nie jest idealne. Dla laika takie wykrzacznie jak np. w grudniu czy przy aktualizacji może wydawać się uszkodzonym sprzętem, zwłaszcza, jak nie zagląda się na strone producenta. Ja go za każdym razem odratowałem, i na prawdę, w kwestii oprogramowania i ergonomii korzystania z niego płynącej nie mam zastrzeżeń. Z codziennym użytkowaniem nie ma problemów, nawet na becie, którą ksy mi podesłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz tu znów powtarza się to co przy A10. Ciagłe poprawki. Pierwszy frimware rewelacja dxwięk - niestety w kolejnych dźwięk gdzies uciekł. Nie chce ciągle czekac na kolejne poprawki i pisac na forum co chciałbym poprawić.

Jeśli to były tak drobne kłopoty to nie zwracaliby kasy w komputroniku tylko wymienili oprogramowanie w playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadoma sprawa. Większość i tak jest nastawiona na to, że wyciągnie playera, a podpinać go będzie tylko w celu wrzucania nań plików.

 

Tak czy siak, właśnie po akcjach z A10 byłem nastawiony na więcej niedoróbek. Ale takowych właściwie w ostatnim stabilnym oprgramowaniu nie ma. A to, co mi przeszkadzało po przesiadce z Z5, zostanie nie poprawione, lecz dodane - właśnie w nowym fw, które się tworzy.

 

Ja jestem zadowolony. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

UP

 

odtwarzacz jest juz rok na rynku, w dalszym ciągu nie ma żadnego konkurenta(mam racje?)

za 200zł(4GB) ma po prostu wszystko.

 

proszę z perspektywy czasu napisać czy warto go brać?

 

P.S z moich obserwacji od ostatniego softu poprawiającego kalendarz wydanego w grudniu nic się nie pojawiło,

program do wgrywania softu nie działa pod windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle - nie warto. Rzeczywiście sam odtwarzacz dużo oferuje. Ale kontakt z serwisem jest fatalny. Po za tym jak sama zauważyłaś ostatni soft pojawił się w grudniu, a nie było w nim poprawionych kilka irytujących błędów. Mam wrażenie, że Vedia zapomniała o swoich aktualnie produkowanych odtwarzaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekaj, no szkoda, a juz prawie go kupiłem. Patrząc na specyfikację/recenzję to był mój ideał ^^ Może jakaś alternatywa?

 

btw. przyzwyczaiłem się do sypiących odtwarzaczy/słuchawek. Od roku muzykę tylko na głośnikach puszczam, bo rynek nie oferuje kompletnie nic. To co mnie interesuje np. D2 czy sansa clip ma już z 5lat i do tego fatalnie wypada cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to sorry, przez omyłkę wziąłem Cię za płeć żeńską i w tej formie pisałem poprzedniego posta.

 

Jak kupowałem, B6 też bł dla mnie to ideał, ale niestety polityka Vedii wobec klienta jest taka, że jak Ci się coś popsuje w odtwarzaczu, to zostajesz bez muzyki nawet miesiąc. Więc szczerze odradzam produkty Vedii.

 

A co do alternatyw, to po przygodzie z B6 kupiłem najtańszy odtwarzacz markowy jaki mogłem kupić bo doszedłem do wniosku, że muzyki dobrej jakości słucham na sprzęcie stacjonarnym, więc odtwarzacz mp3 ma... grać. :D

Dlatego to co mogę polecić to są opcje, które rozważałem jako alternatywy dla Vedii B6 i mogą być trochę przestarzałe.

A mogę zaproponować:

- Sansa Fuze

- Iriver Lplayer(tylko propozycja, z tego co pamiętam, to nie grzeszy dźwiękiem, ale musiałbyś sprawdzić :))

- jeśli nie przeszkadzają Ci używane odtwarzacze to Vedia V39 - znalazłem na Allegro( wiem, wiem napisałem wcześniej, że nie polecam Vedii, ale ten grajek na świetny dźwięk. Najlepszy grajek jakiego miałem. A ból jest taki, że jak się coś zwali to Vedia Ci i tak nie pomoże, bo nawet nie mają już części do niego.

 

A najlepiej to polecam założyć temat w dziale co kupić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

- jeśli nie przeszkadzają Ci używane odtwarzacze to Vedia V39 - znalazłem na Allegro( wiem, wiem napisałem wcześniej, że nie polecam Vedii, ale ten grajek na świetny dźwięk. Najlepszy grajek jakiego miałem. A ból jest taki, że jak się coś zwali to Vedia Ci i tak nie pomoże, bo nawet nie mają już części do niego.

 

A najlepiej to polecam założyć temat w dziale co kupić;)

 

Nie mają części bo skończyła im się licencja i nie jest produkowany. Gra lepiej niż inne bo nie ma procesora Sigmatel tylko mikrokontroler Telechipsa i wzmacniacz słuchawkowy Wolfson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem nową przypadłość B6. Otóż, pomimo tego że bardzo słabo radio odbiera poza miastem (bez porównania do radia w starej noki), dodatkowo trzeszczy gdy włączone jest podświetlanie. Gdy zgaśnie trzaski znikają. Trochę to śmieszne i wkurzające bo dość często słucham radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności